Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A start-stop rendszer nem...

A start-stop rendszer nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy lámpánál az ilyen autókkal max 3 jut át, mert korábban ugye az emberek szépen mindig szépn egymás után elindultak zöldnél, akkor is bénák voltak, mert egyik elindul, akkor a m´sik szépen megvárja, hogy biztonságos távolságba érjen, majd elindult.


Most ez kiegészült azzal, hogy az elsö nyühühüü..nyühühü - elindul. Utána a második nyühühü-nyühühü elindul, és így tovább.


Ezzel nem is lenne gond, de amikor egy föútra jobbról be akar jönni valaki, eddig azt hittem bénaságból, de gyakran az van, hogy simán kimehetne de totojázik, majd kijön, amikor már engem kényszerít lassításra.

Valaki egysze írta, hogy ez a gyakran a start-stop miatt van.


Nem lenne biztonságosabb nélküle?


márc. 8. 14:07
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

"Igen, valahogy így kell közlekedni. Ezt nevezik követési távolságnak."


Igen, és nyilván indulásnál 20-ig pont akkor a követési távolság, mint 50-nél, és meg kell várni az 50-nek megfelelö követési ávolságot, és akkor kell elkezdeni keresni az egyest.


Ja nem.

márc. 10. 11:43
 22/30 A kérdező kommentje:

"Ez nem csak a start-stop, hanem az olcsóbb automaták sajátossága, ami nem állítja le a motort, de konkrétan 3 másodpercig padlózod a gázt, "


Hát az én öreg kotlám automata, de nincs start-stop de ez a probléma nem áll fent. Indul az. Mondjuk nem is ezres hármohengeres lendekerekesautó.

márc. 10. 11:45
 23/30 anonim ***** válasza:
Az automata pont olyan, hogy "kúszik" tehát ha D-ben van akkor elég felengedni a féket gázt sem kell adni már indúl is. Az viszont napi gyakorlat, hogy lámpánál 3 autó fér át mert mindenki bealszik és hatalmas 20méteres követési távot hagy.Aztán persze ha már 50 el megy akkor elég neki a 3 méter is, fő a biztonság.
márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
51%
#23 Automatát csak ilyen-olyan MOL Limót vezettem. Valóban a fék felengedésével kúszik, nekem - mivel évente egyszer fél órát vezetek automatát kb. - nehezebb is parkolni, kiállni, mert megindul, a kuplung-gázzal több kontrollt érzek. Amikor parkolóhelyről ki akarok állni, hirtelen megindul a szemétje. Zöld lámpánál meg már leugrottam a fékről, taposom a gázt, és csak nem megy.
márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Seila ***** válasza:

20

"már piros-sárgánál is rég sebességben van. "


Majd fizessed neki a kuplungcserét. :P

márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
#25 Akinek ennyitől tönkremegy a kuplungja, az egyrészt valamit nagyon rosszul csinál, másrészt fogalma sincs a kuplungról mint alkatrészről, tehát nem értem, minek szól bele.
márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

26 Miért is? A piros-sárga fázis max 3 másodperc. Pont arra van, hogy felkészüljünk az indulásara, tehát mondjuk rakjuk sebességbe.

Ellenben sokan megvárják, hogy a piros-sárga után biztos a zöld jön-e, ha igen, akkor kezdi vakarni a tökét.

márc. 14. 08:52
 28/30 anonim ***** válasza:
26%
#27 Akinek annyit nem bír ki a bal lába, hogy amikor mondjuk látja, hogy megáll a keresztforgalom, esetleg látja, hogy a gyalogos zöldje már villog, és akkor még túl korainak tartja a sebességbe rakást, nehogy tartani kelljen a kuplungot, az a zöldre váltásig nem fogja megtalálni az egyest, ha a piros-sárgánál kezdi el keresni. Mellesleg pont emiatt lett sokaknak szokása, hogy sárga után pirosnál még egy-két autó átcsúszik, mert keresztbe a balf*sz úgysem indul el. Speciel én piros-sárgánál már nyomom neki, és akkor lesz zöld, amikor a kereszteződésbe ténylegesen behajtok, mert ugye a megállás helye sem közvetlenül a kereszteződés szélén van.
márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
28 ha meg telibevernek e miatt mert a másik is egy hasonszőrű nagyeszű mint te, aki még átér a narancssárgán, akkor sírsz.
márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
20%
Nem vernek telibe, mert vak azért nem vagyok. Max. akkor tudna valaki telibe verni, mármint a fejemet az öklével, ha rendszeresen olyan f*sz lennék, mint úgy tűnik, a gyakorin a többség, akik miatt egy 4-5 autót átengedő zöldön maximum ketten érnek át, mert nem tanultátok meg kezelni azt a rühes autót.
márc. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!