Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Koccanásnál ha elvitt valakit...

Koccanásnál ha elvitt valakit a mentő a kórházba, mert fájt a feje, akkor a hibás sofőrt eltiltják a vezetéstől?

Figyelt kérdés
Kicsi koccanásunk volt, belementünk hátulról egy másik kocsiba. A miénknek nem lett baja, az övék kicsit törött. A másik kocsiban, az anyósülésen ülő fejfájásra panaszkodott a mentősöknek, ezért bevitték a kórházba megvizsgálni. A hibás sofőrt el fogják tiltani a vezetéstől? (15 ezres bírságot kapott, mert együttműködő volt, nem volt ittas meg semmi). Ha eltiltják, mennyi időre?

márc. 16. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől nem valószínű. Ha súlyosabb balesetet okoztatok volna, akkor már igen.
márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért tiltanák el? Ha jól értem, helyszíni bírsággal lerendezték.

Nevetséges lenne, ha minden koccanásért elvennék a jogosítványt.

márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer furgonnal borítottam fel egy kis dobozos autót (Kangoo vagy Pertner lehetett). Az kicsit komolyabb baleset volt, szerencsére személyi sérülés nem történt, kaptam bírságot meg pontot, de nem tiltottak el
márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, de kártérítés a sérülés okozására is jár, nem csak az autó javíttatására.
márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Elég baj hogy nem,ezek másból úgyse tanulnak elvenni mindtől 1-évre a jogosítványt ott helyben!
márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5. Bitófát nem kellene ácsolni?
márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Hogy nézted be? Nem az útra fogyeltél? Vagy nem volt követési távolság? Hátha tanulunk az esetedből. Szeintem nem lesz eltiltás. De mivel személyi sérüléses baleset, nem tudom mi a következő lépés. Mert ha nem lett volna sérült,akkor sima koccanás. De így lehet több is belőle.
márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, 7-es ne legyél már ilyen!


Én is szenvedtem már balesetet utasként úgy, hogy városi forgalomban, többsávos úton, egyik sáv meglódult, a másik megállt, aztán fordítva, és sokszor hirtelen történtek ezek. Egyszer mi még erős fékezéssel meg tudtunk állni, a mögöttünk jövő már nem. Akkora ütés volt, hogy azért a biztonsági övek kinyúltak. Én voltam az egyedüli ember, aki nem érezte jól magát utána. Hazavonatoztam és aludtam egy nagyot. Valószínűleg egy enyhe agyrázkódás-féleséget kaphattam, bár a fejemet nem ütöttem be a műszerfalba, csak a hirtelen ide-oda rándulás megmozgathatta az agyamat a koponyámban.

Ha mentőt hívtunk volna, valószínűleg engem is bevitt volna. És akkor kellett volna rendőrt hívni, hogy sérült is volt a balesetben. És? Kinek lett volna jobb? Senkinek. Így félreálltak és lerendezték a papírokat maguk közt a sofőrök.

márc. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dehogy tiltják.

Ennél sokkal durvábbakért sem tiltják el a sok nyomorékot

márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint mentős válaszolnék erre.


Ugyebár egy ilyen kisebb koccanás is tud azért komoly sérüléseket okozni, főleg ha az elől ülők közül valaki nem volt bekötve és neki ütődött fejjel a kesztyűtartónak.


Egy fejfájás alapesetben ártalmatlan de ha baleset után panaszolja valaki akkor egyből arra kell gondolnunk, hogy nagy erőbehatás érhette a fejet amitől aztán lehet agyrázkódása, subduralis haematomaja, akár intracranialis nyomásfokozódása stb.


Sőt mivel nem egy olyan országban élünk ami arról híres, hogy hű de egészséges emberek élnek itt így arra is kell gondolni, hogy a sérülést elszenvedőnek lehetett bármilyen komolyabb alapbetegsége ami súlyosbíthat a történeten, főleg ha az agyban megnyomódott az agytörzs ami a légzést szabályozza és akár össze is omolhat az ilyen sérült légzése. Vagy ha hipertóniával küzdött egy ilyen beteg akkor akár stroke-ot is produkálhat. Ugye ilyenkor még azt is figyelembe kell venni, hogy a stressz is hatalmas, a sérüléseket elszenvedőket pszichésen is trauma éri és ha egy alapból magas vérnyomással küzdő beteget ér egy ilyen pszichés stressz az bizony komoly gondokat okozhat. Ugyanez ha valakinek szívritmuszavara van....


Szóval összefoglalva nekünk ezt nagyon komolyan kell venni és bizony be kell vinnünk akkor is ha csak fáj a feje. Lehet, hogy eleinte nem lesz más panasza de ha aztán meg másnap reggelre meghal akkor minket elővesznek és börtönbe csuknak.


A jogi részéhez nem értek annyira de erősen kétlem, hogy ezért eltiltanak a vezetéstől. Majd a rendőrség kivizsgálja de ha az előttetek haladó nem volt bekötve pl akkor az az ő sara lesz azt mondanám. De ebbe nem akarok belemenni mert ehhez a részéhez nem értek.

márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!