Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kikerülésnél folyamatosan...

Kikerülésnél folyamatosan müködtetni kell az irányjelzőt?

Figyelt kérdés
Ha az út jobb oldalán áll több akadály és ki kell kerüljem akkor folyamatosan müködtessem az irányjelzőt balra vagy csak még átérek a sávba?

márc. 27. 15:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%
Balra -Jobbra *
márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%
Jogszabályoktól függetlenül szerintem azért érdemes ilyen esetben folyamatosan működtetni, hogy felhívjuk a szemből és mögülünk érkező figyelmét, hogy éppen a szembe sávban tartózkodunk. Amúgy meg normális esetben egy kikerülés pár másodperc, így nem nagyon van miről beszélni.
márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Istenem ti milyen hülyeségeken vitatkoztok... én meg be sem kapcsolom annyira nem érdekel. Ha már valaki ilyenkor előzesbe kezdett úgysem megyek be elé, ha pedig mögöttem van akkor meg rohadtul mindegy.


Azokon az egybiteseken szoktam röhögni egyet, amikor már átment a másik sávba majd ott folyamatosra kapcsolja viszont amikor vissza megy a saját sávjába, azt nem jelzi.

márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
24%

#12 ezt komolyan írtad le? Valakinek egy balra bekapcsolt index kell, hogy felfogja az ő sávjában van átmenetileg egy másik kocsi?


Tehát nem egy tárgyat vesz észre, hanem a balra bekapcsolt indexet. Ez legalább annyira nettó baromság, mint nappal a lámpáról észre venni az érkezőt. Alkalmatlan népség.

márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
54%

"Valakinek egy balra bekapcsolt index kell, hogy felfogja az ő sávjában van átmenetileg egy másik kocsi?"


Oszthatod az észt fotelsofőr, ettől még TÉNY, hogy adott helyzetben sokkal egyértelműbb, ha a sávot váltó fél jelzi az irányváltás tényét.


"Tehát nem egy tárgyat vesz észre, hanem a balra bekapcsolt indexet."


Sarkítasz és hazudsz. Nyilván a tárgyat is észreveszed, viszont a térbeli pozícióját és szándékát egyértelműen könnyebben észleled abban az esetben, ha jelzést ad.


"Ez legalább annyira nettó baromság, mint nappal a lámpáról észre venni az érkezőt."


Nem tudom számodra mi a baromság azon létező fizikai jelenségben, hogy egy kivilágított autó könnyebben és messzebbről észlelhető mint ami nincs kivilágítva. Nem véletlenül kötelező lakott területen kívül a tompított.


"Alkalmatlan népség."


Nem alkalmatlan népség, hanem TÉNY hogy a közlekedés alapvetően a biztonságról kellene, hogy szóljon. Ha olyan apróságokkal mint irányjelzés, fényszórók csökkentjük az esetleges baleset kockázatát, akkor már megérte használni őket.

márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én csak akkor használom az irányjelzőt kikerülésnél ha nincs balra utca vagy ha van is nem akar onnan senki kifordulni mert azt hiheti, hogy lefordulok és kijöhet elém.
márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!