Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyitott vagy zárt bukósisak?

Nyitott vagy zárt bukósisak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Életem első motoros sisakvásárlása előtt állok. Futárkodni fogok, tehát naponta több órát lesz rajtam. Két kérdésem lenne: a nyitott sisakba is ugyan úgy bele fog izzadni a fejem igaz? Illetve a zárt sisak mennyire véd a pollenek ellen? Érdemes lenne csak ezért zártat vennem? Elég erős pollenallergiám van és hosszútávon a bicilkizés is szenvedős szokott lenni hosszútávon nyáron.

Köszi a segítséget!



ápr. 11. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nyitott sisak nem fogja védeni az álladat ha találkozik a padkával. A zártnak meg nagyon jó szellőzése van, mert a maiak tele vannak nyitható szellőzőkkel, persze az is csak menet közben működik. Vegyél olyant aminek fel lehet hajtani az állát, nekem is ilyen van, és szemüvegesként még könnyebb is így felvenni a szemüveget
ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Amit a fejed el tud viselni. Nyitottnál nem védi semmi az álladat, zártnál nagyobb a "befülledés" veszély, de ez csak egy-két dolog. Pollen ellen teljesen mindegy, a bukósisak nem orvosi maszk, vagyis semennyire nem véd. Na jó, a zártban talán kicsit tovább kibírod. Itt egy cikk, hogy melyik milyen. Vagy menj el a Shox-hoz, kérj segítséget. Rendesek, segítőkészek.


[link]

ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dirtboy ***** válasza:
Futárkodni felnyitható sisakot vennék. Azt le sem kell venni ha oda érsz csak felhajtod,illetve ha várakozol vagy bármi esetben ha túl melegedvan és plusz levegő kell akkor is feltudod nyitni.
ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Futárként én is az állnál felnyithatósat választanám. Nem vagyok futár, de robogóval közlekedek a városban és én zártat hordok, a nyitottal kapcsolatban kb. olyan érzésem van, hogy egy balesetnél nem sokat érne, mert szétcsapná az arcomat az aszfalt…
ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bazaltkaroly ***** válasza:
68%
Alapvetően a zártat mondom. Ha nem sajnálod rá a pénzt, akkor tudsz olyat venni, aminek nagyon jó szellőzése van, de fontos, hogy biztonságban érezd magad benne. Nekem például nyitott van, de csak azért, mert kicsit klausztrofóbiás vagyok, és a zártban nem érzem magam jól. nem véd úgy, de ha nem érzem magam biztonságban, akkor csak baj lehet belőle.
ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!