Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez helyes sáváltás? többi lent!

Ez helyes sáváltás? többi lent!

Figyelt kérdés

ha sávot szeretnék váltani de sokan jönnek és senki nem enged be viszont le kellene kanyarodnom akkor megálhatok? addig még nem tudok átsorolni a másik sávba?


azt tudom hogy korábban át kell sorolni nem az utolsó pillanatba igy teszek de 10 ből 2 alkalommal nem tudok sávot váltani igy múszáj vagyom megállni

tapasztalt sofőrök válaszát várom


ápr. 21. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Hol állsz meg? A besoroló sáv végén oké, ha megállsz, amíg be nem engednek. Viszont párhuzamosan haladó sávok esetén random az út közepén megállni, feltartani mindenkit, illetve balesetveszélyt okozni nagyon nem jó. Gondolkodj jó előre, és ne foss, ha van egy kis szünet, amikor épp nincs melletted senki kezdd el behúzni az autót a sávba, amibe be szeretnél sorolni. Néha bizony pofátlannak kell lenni, máshogy nem megy.
ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

miskolcon olyan követési távolságot tartanak hogy az elképesztő szinte esélytelen a sáváltás tisztelet a kivételnek,futár vagyok van hogy út közbe jön a cím akkor hogy gondolkozzak előre?


ha en látom hogy valaki kiteszi az indexet akkor elveszem a gázt és befér ennyi,

de ha én kiteszem az indexet enyből rálépnek a gázra nem mindenki de 10-ből 4 ezt csinálja

ápr. 21. 13:16
 3/12 A kérdező kommentje:

hol állok meg?

pl külsőbe megyek 200m a kereszteződés balra akarok kanyarodni kiteszem az indexet de ha nem engednek be akkor lassítok és ha múszáj akkor megállok addig még nem tudok sávot váltani,ismerős is így csinálja azt mondta hogy nem fog plusz köröket menni mert nem engedik be,

forgalmi okból megállhatok mivel a sáváltásnál elsőbséget kell adnom ha jönnek és ha nem tudok sávot váltani akkor múszáj megálnom,

akki volt már miskolcon autóval az tudja miről beszélek de elég csak megnézni hogy egy hét alatt mennyi baleset van

ápr. 21. 13:23
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Nem vagy elég agresszív/határozott az a baj. Senki nem akarja össze törni az autóját így azt amit te más is megtenné ha kitennéd az irányjelződ és elkezdenéd húzni befelé. Debrecenbe szoktam vezetni, az is hasonló hely. Kezdetben inkább felesleges körököket tettem mert nem tudtam sávot váltani. Mára kitanultam, hogy kicsit határozottnak és szemtelennek kell lenni és akkor úgyis beengednek. Az nem elég, hogy csak kiteszed az irányjelződ. Gázt se szabad elvenni közben.
ápr. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

az igaz hogy nem vagyok elég agresszív/határozott ezen próbálok változtatni,csak olyan követési távolságot tartanak hogy esélytelen hogy sávot váltsak,az én autóm 3,5 méter

ezek meg 4-5 méterre egymás seggibe mennek,van egy természetes szelekció mert naponta kb több mint 10 baleset van,meg sok embernek összegyülik a 18 pont,lassan csak tisztulni fog a terep a sok baromtól,

ápr. 22. 08:59
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Nyugodtan megállhatsz és megvárhatod, hogy beengedjenek vagy legyen hely besorolni. Nem kell azért kerülőútra menned, mert más bunkó. A mögötted jövőnek az a dolga, hogy megfelelő követési távolságot tartson és ilyen esetben ő is meg tudjon állni.
ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 én is így gondolom köszi a visszaigazolást
ápr. 22. 11:48
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

4-5 méter neked nem elég a besorolásra?! Az első ilyen lyukba azonnal behúzod az autó elejét, utána már kénytelenek lesznek beengedni, nem lesz más választásuk. Élelmesnek kell lenni sajnos, különben szarnak a fejedre.


#6. A 'nyugodtan megállhatsz' itt nagy hülyeség. Megáll, kiteszi az irányjelzőt, és vár... oké. És ha csak 20 perc múlva engedi be valaki? Akkor addig feltartja a teljes sáv forgalmát? Ott bukik el az egész, hogy elkezdik majd megelőzni azok, akik mögötte várnak, viszont a kérdezővel ellentétben képesek besorolni másik sávba.

ápr. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
#8 Láttál már 20 perces lámpaciklust?
ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"miskolcon olyan követési távolságot tartanak hogy az elképesztő szinte esélytelen a sáváltás "

Ez Zalaegerszegre is ervenyes.


Regen en is ugy vezettem, hogy kulso sav es kozvetlen kanyarodas elott savvaltas a belsobe. De errol le kellett szoknom, mert itt nalunk ugy vezetnek, hogy tobb keresztezodessel elotte beall a sok birka a belso savba es ugy vonatoznak kilometereken keresztul. Ha a belso savbol valaki balra akar kanyarodni, akkor meg megall az egesz sor meg dudalas van.

En ezt sohasem tudom megerteni, hogy egyenesen akar haladni, de beall a kanyarodo auto moge, aztan haborog.

[link] ,16.8419584,3a,15y,300.93h,90.46t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-gn1FYoVZHsxBzwUv2lgpw!2e0!7i16384!8i8192?hl=hu&entry=ttu


Tehat, ha 1 km-el elotte nem valtasz savot, akkor utana gyakolatilag lehetetlen.


Aki meg nem birka, az be fog engedni!

ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!