Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkezes utca dilemma, mi a...

Jobbkezes utca dilemma, mi a szabályos?

Figyelt kérdés
Adott egy jobbkezes egyenrangú kereszteződés, én mennék egyenesen át rajta. Nekem szemből jönnek autók egyenesen, nem egy, hanem több is. Nekem jobbról is jön egy autó. Mit kell ilyenkor csinálni szabályosan? Mert ugye az elhaladási sorrend szerint nekem meg kell állni, és elengedni a jobbról jövőt. De neki is el kell engedni a jobbról jövőket. Ez alatt, amíg ő elengedi a neki jobbról jövőket, én simán átmehetnék egyenesen a kereszteződésben. Azt tapasztaltam, ha megállok, a mögöttem levő az nyomja a dudát. De mi a kresz szerint a szabályos kinek van itt igaza?

máj. 1. 00:09
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Egyébként pont hogy SZINTE csak 30-as övezetekben,fekvőrendőrök között van egyenrangú sok helyen, vagy előre ki van táblázva sokszor a veszélyt jelző tábla az egyenrangú miatt. És nincs belőle olyan sok, hogy ennyi feszültséget generáljon. A legtöbb feszültséget pont nem az autósok okozzák, hanem a biciklisek, akik hol nem adnak elsőbbséget, hol húsz percig bambulnak, amikor elsőbbséget akar nekik adni az ember.
máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!