Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha én, mint gyalogos átmegyek...

Ha én, mint gyalogos átmegyek a zebrán, autó átmehet előttem VAGY mögöttem ha már ráléptem a zebrára?

Figyelt kérdés

Elég gyakran tapasztalom, de az a gyakoribb,hogy mögöttem hajtanak át a zebrán.

Szabálytalan amit csinálnak?


2010. nov. 1. 12:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hmm, furcsa, ugy latszik Nyugaton nem loholnak ugy az emberek. itt is meg kell allni, ha a gyalogos a zebranal van, megha le se lepett. Logikus. Miert lepnek le, mig a kocsik szaguldoznak? Majd akkor fogok lelepni, ha tudom hogy az autok allnak. Egyebkent itt nem szabad a gyalogos hatamogott elszagulni. A gyalogos barmikor meggondolhatja magt, megfordulhat es visszairany. Joga van hozza.
2010. nov. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Már elnézést,de miért kéne megvárni az autósnak,hogy a szembejövő sávon is áthaladjon a gyalogos??Ez melyik kreszkönyvben van benne??Vagy valaki linkelje már be,hogy hol olvasta ezt..

Szabály,nem szó szerint:

Ha a gyalogos a gyalogátkelőhelynél várakozik,az autósnak kötelező átengedni.De ennek a követelménynek már akkor is eleget tettem,ha az én sávomon keresztülhaladt a gyalogos,és míg a többi sávon halad az út másik vége felé,továbbhaladok..Átengedtem??Igen...Sértettem Kreszt??Nem..Veszélyeztettem,okoztam személyi sérülést??Nem....

2010. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
már megbocsáss utolso de ilyen szabály nincs hogy át kell engedni ha ott várakozik és soha nem is volt. Akkor kell átengedni ha lelépett a zebrára.de ha elore olvastál volna akkor már láttad volna hogy egyszer leirtam
2010. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13:30 vagyok....

Az utolsónak annyiban van igaza,hogy a könyvben is "csak" az van,hogy a gyalogosnak a kijelölt gyalogátkelőhelyen elsőbbsége van.Ha nagyon szigorúan vesszük a leírtakat,akkor tényleg csak akkor van elsőbbsége,ha lelépett.De engem úgy tanítottak,hogy ha ott várakozik,akkor is elsőbbsége van.3 jogosítványom van,B,C,D ketegória.Mindhármat más oktatóval csináltam,és egyöntetűen mindhárman ugyanazt mondták...Ha várakozik,elsőbbsége van.Meg amúgy is..neked nem esne jól,ha megállna előtted az autó?Ne felejtsd,nem minden gyalogos lesz autós,de minden autós lesz gyalogos!!Ezek figyelembevételével közlekedjen mindenki!!És példát lehetne venni a nyugati országok autósairól....Hogy ott megállnak,azt nem csak én mondom!

2010. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

10:10 vagyok.


1/1975 KPM-BM együttes rendelet


(6) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.



(7) A kijelölt gyalogosátkelőhelyen ÁTHALADÓ gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van.


Tehát akkor van elsőbbsége, ha áthalad. A járművezetőnek nem kötelessége a járdán haladó gyalogosok szándékát figyelni. Amennyiben féktávolságon kívül lelépett (halad át), akkor elsőbbsége van.



43. § (1) Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni. Útkereszteződésnél a bekanyarodó járművel - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármű bekanyarodik.


(2) Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a járművel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelőhely előtt meg is tudjon állni.


Tehát fokozott óvatossággal szabad megközelíteni és ha lelép, akkor elsőbbséget kell adni.


MIndazonáltal az a legtisztességesebb, hogy átengedjük a gyalogost. Én az idősebbeket vagy akin látom, hogy siet, vagy babakocsit tol feltétel nélkül átengedem.


Az eredeti kérdésre pedig a válasz a kresz alapján az, hogy átmehet mögötted, mert elegett tett elsőbbségadási kötelezettségeinek.

2010. nov. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tegnap 20:45 77%

Igen, Nyugaton ugy tanitjak es torveny, ha a gyalogos varakozik a zebranal, megkozeliti a zebrat, utat kell engedni az autosoknak. Ha nem, akkor penzbirsag, pont elvesztes jar.

2010. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem arra vagyok kiváncsi, hogy mikor van elsőbbségem, és hogy előttem nem mehet át, hanem hogy Mögöttem átmehet-e.

Eléggé megoszlanak a válaszok.

2010. nov. 7. 21:00
 18/18 anonim ***** válasza:
átmehet mögötted, mérne mehetne át, teljesítette az elsőbbségadási kötelezettségét
2010. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!