Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A zenehallgatás vezetés...

A zenehallgatás vezetés közben miért lenne rossz?

Figyelt kérdés

Azt hallottam valahol, hogy a hangos zene, nem jó vezetés közben, ezt értem, mert a megkül. jelzést használó autót nem hallja meg időben. De, azt is mondták, elvonja a figyelmet a vezetőnek.

Azt miért? Aki zenét hallgat, nem tud figyelni?


2011. jan. 8. 18:18
1 2
 1/12 Tubarózsa ***** válasza:

a hangos zene tényleg nemjó, de szerintem nem vonja el a figyelmet. legalábbis én ha ugy megyek vhova, hogy nem szól zene kb meghülyülök a "csendbe" mire odaérek.

de lehet van akit zavar.

20L

2011. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért vonná el? Én oda se figyelek rá, csak kell egy kis alapzaj...
2011. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én be sem ülök a kocsiba zene nélkül,100 km-re van a munkahelyem, napi 2 órás utazásnál nagyon jól jön ha nincs csend, főleg ha egyedül utazok.
2011. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki kicsit is ért a zenéhez nem tud csak úgy nem odafigyelni rá. Ezért nem jó ha főleg hangosan megy. Nagyobb/bonyolultabb kereszteződéshez érve én is lehalkítom. Máskülönben nekem is dönget és szeretek úgy vezetni. Csak oda kell figyelni valóban ha áttekinthetetlenebb a szitu, akkor jobb nyomni akár egy MUTE-t is.
2011. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miért ülök autóba. Ha a helyváltoztatás a cél, mondjuk dolgozni megyek, akkor evidens, hogy szól a zene, mert Törökbálintról járok Németo.-ba, gyorsan meghülyülnék.

Ha szórakozok, például pályázok, vagy autókázok/zunk, akkor nem szól a zene, mert kell a koncentráció és amúgy is csak elrontaná a pillanat varázsát, persze akadnak mindig kivételek, de a fenti tendencia a jellemző.

2011. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit elkalandoztam...

Hogy a kérdésre is válaszoljak.

Ha magával ragad a zene az nagyon veszélyes, mert képes vagy a zenén kívül mindent szinte teljesen kizárni, ami vezetés közben több, mint cinkes...

Amíg csak úgy szól és hallod a szirénát, addig semmi baj nincs szerintem.

2011. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
szerintem egyáltalán nem rossz, nekem is szokott szolni elég rendesen, ja és az a baj h a külsö visszapillanto tükrök se disznek vannak hanem néha használni is kell és akkor talán többen észre vennék a hátulrol érkezö megkülönböztetett jelzést használo autot. Tisztelet a kivételnek!
2011. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
zenehallgatás nélkül lehet vezetni? o.O
2011. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha szól a zene, de ne dübörögjön, mert nemárt az egyéb hangokat is hallani, és nem csak a szirénára gondolok, hanem esetleg valami elszáll a kocsiban, azt időben vegyem észre. Sajnos már az új kocsiknál is előfordult, hogy valami elhagyta magát.
2011. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Aki kicsit is ért a zenéhez nem tud csak úgy nem odafigyelni rá. Ezért nem jó ha főleg hangosan megy. Nagyobb/bonyolultabb kereszteződéshez érve én is lehalkítom. Máskülönben nekem is dönget és szeretek úgy vezetni. Csak oda kell figyelni valóban ha áttekinthetetlenebb a szitu, akkor jobb nyomni akár egy MUTE-t is."


Hát ezért. Mert a zenére figyelsz, de minimum megosztod a figyelmed, pedig az életed múlhat azon mennyire figyelsz a vezetésre.

Sose kelljen mondanod: "Ha rendesen figyelek és nem a zene ritmusára jár az ujjam a kormányon, simán megoldom a helyzetet."

2011. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!