Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen retorziot von magaután...

Milyen retorziot von magaután ha az auton le van járva a biztositás és elkap a rendör?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre pontosan nem tudom a választ, biztos hogy megbüntet, de az összegről nem tudok neked felvilágosítást adni. Amiért mégis írok neked, az az, hogy ha nincsen kötelező biztosításod, és balesetet okozol, akkor az okozott kárt neked kell megtéríteni. Az egyik barátom a frissen szerzett kocsijával tört össze egy peugeot 206-ost, ami szintén 2 hónapos volt. Leszámítva azt, hogy az ő kocsija galyra ment (ezen csak a casco segített volna) a 206-ost ki kellett fizetnie, ami miatt el kellett adnia a lakását, és azóta is albérletben lakik.


Most gondold el, ha egy BMW, Mercédes, vagy más felsőkategóriás autót törnél össze.


Bár egy 1.000.000.- forintos autót is kár kifizetni (akár hosszú évek alatt a banknak), ha még bele sem ülhetsz.


Szóval itt nem is a rendőr a legnagyobb ellenfél. Szerintem azt még azzal is el lehet intézni, hogy megmondod, hogy be van fizetve, utalással fizeted, és a biztosító még nem küldött papírt róla, szerintem ez is elég lehet egy normálisabb rendőrnek, de sürgősen köss biztosítást!


Nem tart 20 percnél tovább, bármelyik biztosítót is választod.

2009. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leveszi a rendszámot és nem használhatod tovább az autót, plusz pénzbünti.
2009. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tamasoft ***** válasza:

Milyen retorziót von maga után, ha az autón le van járva a biztosítás és elkap a rendőr?


A forgalmit elveszi, és az autóval nem lehet tovább közlekedni. Plusz feljelentést tesz, aztán a szabálysértési hatóság pénzbüntetést szab ki. Csak akkor lehet tovább közlekedni, ha megkötöd a biztosítást.

Az nem mindig jó szöveg, hogy van, csak otthon hagytad a befizetésről szóló nyugtát, mert a központi nyilvántartásból le tudja kérni (ha akarja) a biztosítás adatait is.


Ráadásul a biztosítást "megszakítani" ugyebár nem lehet, tehát a kimaradt részleteket is ki kell fizetni visszamenőleg, és újra A0-ról indul a játék.

2009. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem is kap el a rendőr, a biztosítóknak kötelességük lejelenteni a címhely szerinti jegyzőnek, hogy nincs az autónak biztosítása. A jegyző felszólít, hogy mutasd be 15 napon belül a szerződésed, ha nem teszed kivonják az autót a forgalomból és pénzbünti is jár mellé.
2009. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,a válaszokat.

Sajnálatos módon lejárt a biztosításom,és a vizsgám is ,de jelenleg nincs munkahelyem ezért nem tudom újra vizsgáztatni,stb. Még egyszer köszönöm a válaszokat ,most már tudom mire számíthatok.

2009. nov. 15. 17:44
 6/7 csodafarkas válasza:

Engem tavaly elkaptak, nem volt 2 negyedévem befizetve. A rendszámot nem vették le, viszont 60ezret kellett fizetnem büntetésként, plusz a MABISZ (Magyar Biztosítók Szövetsége) díjat, amit napi bontásban számolnak ki, sokkal többért, mint a legdrágább biztosítás, visszamenőleg addig a dátumig, ahol még volt élő biztosításod. Ugyanis ha nincs élő köteleződ, addig ők vállalják az esetleges károkozásodért a felelősséget.


Megjegyzem, nem érdekli a sünöket, hogy mennyi a fizud, (nekem nettó 70ezer volt), akkor is ilyen összeget kell majd megfizetned. Szóval ha kőgazdag vagy, akkor is 60 és ha csóró közalkalmazott, akkor is 60...bár a kőgazdagoknak nem okoz gondot befizetni akár egy évre előre sem a nagy Jeep-re a kötelezőt. Rókafogta csuka...

2009. nov. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

hmmm....., miért válaszol az, aki nem ért hozzá?!?!?!


ha nincs KGFB megkötve a kocsidra, akkor a rendőr (megjegyzem nem "sün") nem veszi le a rendszámot, nem veszi el a forgalmit, egyszerűen "csak" feljelent!

Ezután a szabálysértési hatóság kiszab neked egy bírságot (50.000-100.000 Ft között), amit be kell fizetned.


persze a kötelezőt utána visszamenőleg is meg kell kötni.

2009. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!