Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha mindkét irányból behajtani...

Ha mindkét irányból behajtani tilos táblánál hajtok be, akkor mekkora büntetésre számíthatok? Max illetve min?

Figyelt kérdés
kaptam levelet és cetlit is a kocsira. Konkrét összegra vonatkozó válaszoakt várnék.
2011. febr. 1. 09:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10-30 ezer
2011. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
elképzelhető méltányossag, mivel még nem volt büntetésem, és a jelző tábla nem látható csak ha a kcosiból kiszállok
2011. febr. 1. 09:17
 3/18 A kérdező kommentje:
?
2011. febr. 1. 09:17
 4/18 anonim ***** válasza:
Természetesen elképzelhető, de ehhez már ügyvédre lesz szükséged és semmi garancia arra, hogy megadják a méltányosságot, de talán a jövőben úgy helyezik a táblákat, hogy láthatóak legyenek.
2011. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem 10-30 ezer. A behajtási tilalom megszegésének mértéke 50.000 Ft. Méltányosság nincs. Ha fellebbezel és igazolni tudod, hogy a gépkocsiban ülve a tábla nem észlelhető, akkor van esély. Készíts fényképeket a helyszínről.
2011. febr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

remélem hogy sikerül elkerülni a büntetést..

valakinek esetleg van valami tapasztalata? vagy valami okos ötlet, mit érdemes a fellebezésbe írni?

2011. febr. 1. 13:10
 7/18 anonim ***** válasza:

van a közúti jelzőtáblák kihelyezésére is valami törvény hogy milyen magasan kell lennie, épp pár napja linkelte itt be valaki, archívumban megleled.

Egyrészt le kéne mérni centivel, másrészt én azért többször is végigmennék autóval, hogy valóban nem látható-e a kocsiból. Ha így van, levideoznám, és a bíróságon kérnék egy helyszíni szemlét. Ha a bíró neked ad igazat, még van esélyed. De ez a tárgyalósdi nagyon sok helyen elvérezhet, és sokáig tarthat, szóval meggondolandó hogy belevágjál-e. Én azért beszélnék még egy ügyvéddel is.

2011. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Annak idején én linkeltem be a teljes rendeletet. Itt van az elhelyezésre vonatkozó rész:


5.11. A jelzőtáblákat az útburkolat, illetőleg a talaj szintje felett úgy kell elhelyezni, hogy

a) olyan helyen, ahol gyalogosközlekedés nincs, a tábla

aa) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 1,50 méter,

ab) (a legfelső tábla) felső éle legfeljebb 4,10 méter,

ac) (a körforgalomban a kijárati útirányjelző tábla) felső éle legfeljebb 1,00 méter,

b) olyan helyen, ahol gyalogos- és/vagy kerékpáros közlekedés van, a tábla

ba) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 2,25 méter,

bb) (a legfelső tábla) felső éle legfeljebb 4,10 méter,

c) az úttest felett elhelyezett tábla alsó éle legalább 4,70 méter,

d) a „Kikerülési irány” és a „Vasúti átjáró előjelző” táblák alsó éle legalább 0,60 méter, de legfeljebb 0,80 méter,

e) a „Sávozott terelőtábla” alsó éle legalább 0,20 méter, de legfeljebb 0,30 méter

magasságban legyen. (Amennyiben a jelzőtábla alatt kiegészítő tábla is van, az „alsó él” alatt a kiegészítő tábla alsó élét kell érteni.)

2011. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
aha itt az volt a probléma, hogy a tábla lehet jól van elhelyezve, de eltakarja a behajtani tilos részét egy tesco tábla. pont előtte van felfüggesztve, és így a piros körös tábla nem látható.
2011. febr. 2. 11:51
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy a bírság megfizetését akarod elkerülni, avagy a tábla tényleg láthatatlan minden szögből, és te most jártál ott először. Nem értem miért kell egy szabálysértésnél már ügyvédhez rohangálni, meg táblát méregetni. Inkább tanulj meg szabályosan közlekedni, vagy vállald azok következményeit, mások és magad védelmében.
2011. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!