Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha mindkét irányból behajtani...

Ha mindkét irányból behajtani tilos táblánál hajtok be, akkor mekkora büntetésre számíthatok? Max illetve min?

Figyelt kérdés
kaptam levelet és cetlit is a kocsira. Konkrét összegra vonatkozó válaszoakt várnék.
2011. febr. 1. 09:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50.000Ft bírságot fogsz kapni, a közigazgatási eljárás alapján eljárva, amit 30 napon belül kell befizetned.
2011. febr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Azért ne törjük rögtön pálcát. Miért elképzelhetetlen az, hogy egy rosszul kihelyezett, vagy az adott pillanatban nem látható (útburkolati jel) közúti jelzés okozhat ilyen problémát, és a végén kiderül, hogy nem a megbírságolt volt a bűnös? Ahogy fent már írtam, ha valóban nem észlelhető a tábla normális közlekedési körülmények között, akkor fényképet kell készíteni róla (nehogy utólag kiigazítsa valaki) és fellebbezni kell. Nekem 3 hónapon belül 3x30.000 Ft-os határozatom volt, és ha megszeppentem volna, akkor nem semmisítették volna meg mind a hármat. (Persze ehhez nagyon jól kell ismerni a KRESZ szabályokat és azok értelmezését.)
2011. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Most már értem miért vágod ennyire a jogszabályokat :)


Egyébként a kitáblázásokról csak annyit hogy Bp-en rengeteg esetben katasztrófálisak. Lehet hogy adott esetben jogilag még szabályosak is, de hogy közlekedési szempontból nem és/vagy életveszélyesek, az is tuti. Számtalan hely van, ahol egyszer csak megszűnik a sáv, de előtte előjelző vagy valami luxus lenne.... A besorolás rendjét meg jellemzően az "akció" helyéhez túl közel, 30-40m-re teszik ki. Kösz. 40m alatt egy 50-70-el menő autóval nem tudok átsorolni, több hely meg ügye nincs, mert ott már kanyar....


Szóval simán lehet hogy ténleg idiótán van kitáblázva.

2011. febr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

A rosszondulatú hozzászólónak üzenném hogy olvassa el a fórumot figyelmesen és utána írogasson! Én nem méregettem semmit és nem is kértem erre snekit sem. csupán nem láttam a táblát, ami azt hiszem jelen esetben nem az én hibám.

A többiknek köszönöm a megjegyzéseket, lefényképeztem, és elküldtem a fellebezést.

Bíróságra nem fogok fordulni. mert ni a fenének mikor a törvény ad lehetőséget a véleményem kinyilvánítására.

nem ember töltem, csak nem láttam egy rosszul félreérthetően kihelyezett táblát. Szép napot !

2011. febr. 3. 08:47
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem voltam én rossz indulatú, csak kifejtettem 2 alternatívát: "Nem mindegy, hogy a bírság megfizetését akarod elkerülni, avagy a tábla tényleg láthatatlan minden szögből, és te most jártál ott először."

Mindenesetre ha te úgy érzed, hogy a fellebbezésed eredményre fog vezetni, és valóban nem lehet látni azt a táblát, vagy nem felel meg a Kresz szabályoknak, ebben az esetben jogos. De a zöld keretben lévő kérdésed, nem arra vonatkozott, hogy miként kerülhetem el a bírság megfizetését. Szerintem pedig az ilyen szabálysértésekkel kapcsolatos kérdések 95%-a arra irányul, hogy miként lehet elkerülni, fellebbezni, csökkenteni, részletfizetést kérni a bírságra. Javíts ki ha tévedek. Ez pedig akárhogy is nézem a felelősség alóli kibúvás.

A határozat amit kaptál szerintem részletesen le is írja milyen esetekben van helye fellebbezésnek. Abban az esetben, ha tényleg valami hibádra nem róható okból nem vetted észre a táblát, abban az esetben jogos a fellebbezés, de a kérdésed nem erre irányult.

Akkor nekem ne köszönd, ha elolvasod az is elég...

2011. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Igazad van,nem akarok én kibújni semmi alól, de azt hiszem senki sem szeretne kifizetni ekkora összeget azért amiért nem vett észre valamit. Rendszerint betratom a kressz szabályit, sőt kifejezetten ügyelek erre, ez most mégis megesett velem.

Nyilván való, hogy minden éppeszű, és hozzátenném nem gazdag ember úgy van vele, hogyha lehet, inkább nem fizetné ki a dolgot. Nekem azonban ugy érzem okom is vvan rá, mert ezt a táblát illetve a helyét jó ha megváltoztatják, hogy legközelebb másnek ne okozzon ilyen gondot.

2011. febr. 3. 13:24
 17/18 anonim válasza:
Most már offtopic, de google-ből beesők kedvéért: engem minap 30000-ra büntettek meg ezért.
2014. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
2016-ban is 30.000
2016. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!