Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha emelkedőnél van lámpa, és...

Ha emelkedőnél van lámpa, és hátragurulok, koccanunk, ki a hibás?

Figyelt kérdés
Számít hogy túl közelt állt mögém?
2011. máj. 16. 12:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
78%

"Követési távolság


27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.


"


Álló kocsik esetében ez 0 méternél is teljesül, hiszen állok mögötte. Teljesen egyértelműen a hátraguruló a hibás, ehhez kétség sem férhet.


Egyébként nem tudom, hogy pl. egy igazságügyi szakértő az ütközésből meg tudja-e állapítani ki ment kinek.


A biztonság kedvéért én ha nem vagyok biztos benne hogy el tudok indulni, inkább jó nagy gázzal indulok, biztos ami biztos. Inkább pörögjön kicsit a motor, minthogy hátra guruljak.


Mellesleg defenzív vezetési szempontból sosem illik ráállni a másikra, lejtőn meg pláne nem.

2011. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
Sajnos igazad volt, beismerem tényleg hülyeség volt a kérdésem, de köszi, hogy utána jártál :)(A többieknek meg: még egyszer sem gurultam hátra forgalomba szerencsére, de kicsit mindig tartok ettől,nincs meg a rutin :D)
2011. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtam, hogy 5 m távolságot tarts, de mondjuk nem kéne az előtted álló seggébe állni, mert sok ilyen paraszt sofőr van. Emelkedőn mondjuk hagyok kb 80 cm-1 m távolságt, mert ha visszagurul, még nem töri össze a kocsimat. Ennyi.
2011. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A vizsgán 50 cm-en belüli visszagurulás még nem bukás. Ettől függetlenül a forgalomban nem mentesít senkit a felelősség alól, ha 50 cm-en belül gurult rá valakire. De azért én biztos nem mennék 50 cm-nél közelebb az előttem állóhoz, főleg nem lejtőn.
2011. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Emelkedőn nem állok rá ilyen közel senkire, mert tényleg történhet valami ami miatt véletlenül hátragurul pár centit. De ha képes 1m-nél többet hátrajönni, akkor az nehogy már az én hibám legyen!


Egyébként ehhez nem kell emelkedőn lenni. Én ilyen jellegű dolgot többször tapasztalok sima majdnem vízszintes szakaszokon. Az sokkal veszélyesebb, mert azt hiszik, hogy nem gurulnak hátra, ha felengedik a féket.

Emelkedőn mindenki számít rá.

Aztán persze szép lassan csorognak háta, és ha dudálok, akkor is csak néznek értetlenül, még szerencse hogy az ijedség miatt rálépnek a fékre.

2011. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!