Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki megtévesztően...

Ha valaki megtévesztően vezet, és a másik emiatt összetöri a kocsiját, ki a hibás?

Figyelt kérdés

Mentem szépen és egyszer csak az előttem lévő kicsit megrántotta a kormányt balra, de NEM ment ki a sávjából, csak a kocsi úgy tűnt egy negyed mp-re, hogy átmegy a szembe jövő sávba.

Szembe jöttek gyorsan, megijedt és az meg a padkára rántotta (majdnem!) a kocsiját.

Én csak néztem, hogy ez mit akart kikerűlni, mert se kátyú, se kő, se semmi nem volt ott.

Ezt miért tette az illető?

És ha a szembe jövő összetöri a kocsiját, mert így megijed, ki lesz a hibás?


2011. jún. 15. 19:06
 1/7 anonim válasza:
Inkább csak ijedtségből rántotta félre de szerintem itt nem keresnek hibást, öszsetört összetört kész.
2011. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, de szerintem ilyenkor aki a padkának megy, az így járt...
2011. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez magán ügy, teljesen bizonyíthatatlan.


100%, hogy az a hibás, aki padkára rántja a gépet.

2011. jún. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez nem ilyen egyértelmű.Ha van tanú,jelen esetben te,akkor felírod a rendszámát,/mert valószínű hogy el is fog menni/és a rendőrnek szépen elmondod hogy mit láttál.Ugyanis lehet hogy legközelebb pont veled történik egy ilyen szitu. A szembejövő nem tudja hogy miért tart felé az előtted haladó autó,(rosszul van vagy bármi más)és ő megpróbál elkerülni egy frontális ütközést,még ha közben padkázik is.Persze ha nincs tanú,akkor nem sokat tud tenni. Erre szoktam azt mondani hogy:nem az a lényeg hogy mi történt,hanem az hogy ki mit tud bizonyítani. Ilyen világ van. Akkor lenne korrekt, ha ilyenkor az ijesztgető ilyenkor megállna,elnézést kérne,és kártalanítaná azt,aki az ő figyelmetlensége miatt,összetörte az autóját. De ez az ami soha nem lesz,sajnos.
2011. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Őszintén: Ez Magyarország. Ki fog önként elmenni tanuskodni a rendőrségre, mikor lát egy balesetet? Munkaidőben? Akár a 100 km-el odébb lévő rendőrségre, mikor nem térítenek sem kiesett munkabért sem benzint?

Naugye....

2011. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó.


Én az utolsó előtti vagyok.


Nem kell menni sehová.Várni kell csupán a rendőr kiérkezéséig,és ott jegyzőkönyvbe veszik a vallomásodat. A rendőr úgyis rábeszéli az ijesztgetőt hogy ismerje el,ha van rá szemtanú. Én bizony tanúskodnék, és remélem ha én így járok, akkor mások is nekem.


Ja és ha hatóságilag berendelnek,kérhetsz útiköltséget is,de szerintem azt az 5ezrest a károsult is ki fogja neked fizetni,ha a több tízezres,esetleg 100ezres káráról van szó. Inkább az a baj hogy Magyarországon tényleg sokan úgy gondolkodnak mint te,hogy nehogy már nekem kerüljön ez pénzembe,meg fáradtságomba,mikor közöm sincs hozzájuk. Tudod mit? A kollégánk okozott egy balesetet (nem írom le részletesen mert nagy híre volt). Ő volt az okozó,és a rendőrségtől számít büntetésre is,a tetemes kár mellett. Mi a kollégákkal úgy döntöttünk,hogy segítünk a büntetés kifizetésében. Most vele történt ez, holnap akár én is lehetnék egy baleset okozója. Lehet hogy így kéne felfogni.

2011. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam olyan barom, hogy láttam balesetet és kérte a vétlen, hogy tanuskodjak mellette.


Azt az apróságot, hogy egy köszönöm nem hagyta el a paraszt száját még le is nyeltem volna, de:


- behívtak a helyileg illetékes tököm tudja melyik rendőrörsre, természetesen munkaidőben, amit ugyan igazolnak, de a főnök nem rajongott az ötletért..

- utiköltséget térítenek, ja, BUSSZAL. Mucsaröcsögére! Hát persze, meg a f@szomat azt...

- időre hívtak, mégis várni kellett órákat

- úgy kezeltek mintha minimum én öltem volna embert, nem csak egy jóhiszemű szemtanú lennék.


Hát kösz, ezt mégegyszer nem.

2011. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!