Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyszerre váltunk sávot és...

Egyszerre váltunk sávot és egymásba megyünk, ki a hibás?

Figyelt kérdés
3 sávos úton én a belsőben haladtam, index jobbra ki, hogy a középső sávba sorolnék a bal szélsőről. Még nem indultam. Holttér ellenőrzés közben láttam, hogy jóval mögöttem egy jóember kacsázik az autó között (középre, majd jobbra ki), és igencsak számítható volt, hogy a jobb szélről be akar majd jönni a középső sávba éppen oda, ahova én is sorolni akartam. Na mondom ezt inkább megvárom, mert ebből baj lehet. És így legyen ötösöm a lottón, pont oda sorolt, persze index és ráutaló magatartás nélkül. Ha én amikor néztem a holtteret és ő még messzebb volt, elkezdtem volna a sávváltást, és egymásba megyünk, ki lett volna a hibás? Tegyük fel, hogy éppen a sáv közepén találkoztunk volna.
2011. szept. 4. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
A hibás te vagy az ellenőrzés hiánya miatt. De te ellenőriztél és ezert nem lett baleset.
2011. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Te lettél volna a hibás, mivel a jobbról jövőnek itt is elsőbbsége van.
2011. szept. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Chrisstian_ ***** válasza:
58%
szerintem meg 50-50%
2011. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

az ellenőrzés után még vártam legalább 4-5 másodpercet és nem indultam. Csak mivel még tanuló vagyok, azért én nem úgy sorolok át mint mások, hogy index és már rögtön a másik sávban vagyok, kell nekem néhány mp amíg átérek. Csak attól féltem hogy mire átérek a másik sávba, addigra ér át oda ő is, és akkor csatt lesz.


Szóval azért kérdem, mert szerintem vagy ő lett volna egyértelműen a hibás (én már korábban jeleztem, ő nem indexelt, és rádásul amikor én holtteret ellenőriztem, ő még messze volt, tehát én mondhattam volna azt, hogy ő még sehol sem volt amikor elkezdtem a sorolást), vagy esetleg 50-50%.

2011. szept. 4. 15:07
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A menetirány szerinti jobbról jövőnek - tehát a külső sávból besorolónak - van elsőbbsége. Más kérdés, ha jelzés nélkül kivág.
2011. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem egál. A sávváltásnál nincs ilyen, hogy a jobbról besorolónak van elsőbbsége. Vagy ha rosszul tudom, akkor bocs, de linkeljétek be, hogy honnan veszitek ezt.
2011. szept. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy előrébb, akkor a másik fél lett volna a hibás, ha egy vonalban van a 2 autó, akkor a jobbról jövőé az elsőbbség. Ennyi
2011. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

Ha az autók egy vonalban vannak, és mind a ketten a középső sávba akarnak besorolni, akkor megegyezés kérdése, nincs olyan, hogy a külső sávban haladónak elsőbbsége lenne. Nincs ilyen kitétel a kreszben, ha nem hiszed olvasd el:

párhuzamos közlekedés 36§:

[link]

ha mégis megtalálod, jövök egy sörrel

2011. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ő jött (volna) hátulról, ugye?

Mert azt szokás még figyelembe venni, hogy ki ment neki a másiknak az autója elejével.

2011. szept. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ennél a szitunál egyértelműen ő lett volna a hunyó, mivel nem jelzett, tehát SZABÁLYTALANUL váltott sávot.


Ha mindkét fél szabályos (tehát indexel és meggyőződik a manőver biztonságáról), akkor nyilván észlelik egymás szándékát.--> Tehát nincs baleset sem.

2011. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!