Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kisvárosban görkorizhatok az...

Kisvárosban görkorizhatok az úton? Ha elütnek ki a hibás?

Figyelt kérdés
Ma, szépen kihajtott elém egy kocsi, épp hogy megúsztam, leüvöltöttem a fejét, h miért nem néz a visszapillantóba, még neki állt feljebb, s közölte velem h minek a visszapillantó, miért nem megyek a járdán... Most ilyen esetben kinek van igaza? Mert éppenséggel kerékpárral is lehettem volna... Köszi
2011. júl. 2. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Éppenséggel nem kerékpárral voltál. Semmi keresni valód az úton.
2011. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem görkorizhatsz az úton. Másodszor ha félted az életed, amúgy sem teszed.
2011. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
én a gyalogost,a kerékpárost meg a görkoris embereket egy kalap alá veszem.Még jó,hogy a söförnek állt feljebb,mert te mentél az ut közepén gondolom.Neki meg kell állnia természetesen,ha elüt ő lessz a hibás,de ha kiugrassz elé nem biztos,hogy elitélik.Az ut szélén vagy a járdán van a helyed,ha már a városban görkorizol!Ez a szabályzatban is igy van.
2011. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon kis városban élek, 10ezres lakosú, nincs itt nagy forgalom, és egy utcácskában mentem,, és nem az út közepén, a srác meg csak úgy index nélkül elindult és rámhúzott, szórakozott a mellette ülővel, amúgy gyorsan sem mentem, ezért is úsztam meg...

A kerékpáros mondatot azért írtam, mert pár éve a hugom bicóval volt, ajtót nyitottak rá, kulcs csont törést szenvedett... lehettem bicóval is, akkor is köteles indexelni és belebámulni a visszapillantóba.

2011. júl. 2. 22:58
 5/16 anonim ***** válasza:
bizony kötelező,de ettöl még nem mindenki néz bele.Én is voltam már hasonló helyzetben.Óvatosan közlekedj,mert hiába a felháborodás a figyelmetlen vezetőkre.Az életed mulhat rajta.
2011. júl. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Argloss ***** válasza:

Az autó nem tud olyan gyorsan megállni, mint egy gyalogos, gördeszkás vagy biciklis. Meg nem is annyira tökéletes belőle a kilátás, mint mondjuk gördeszkáról...

Ameddig az autó simán elkaszál téged addig cseszheted az elsőbbségedet és a többi szabályt.. Érdemesebb neked jobban odafigyelni és a járdán menni.

2011. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyobb városban eszembe sem jutna az úton menni, de itt nagyon sokan koriznak. Mellesleg hol menjek, mert a járdán nem lehet, olyan szarok... azért tettem fel a kérdést, mert mi van akkor ha bajom történik? és szerintem a kori és a bicaj egy kaptafa, nekem volt lélekjelenlétem, el tudtam ugrani, de mondjuk egy 40-50 éves nő akár bicóval, már nem biztos, őt simán elüthette volna... És kíváncsi voltak mások véleményére is, mert ez a srác annyira tapló volt, kedvem lett volna behúzni neki egyet, és ilyen bunkók miatt van a sok ártatlan áldozat...
2011. júl. 2. 23:17
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat!!! :-)
2011. júl. 2. 23:17
 9/16 Argloss ***** válasza:
Amúgy a gördeszka nem minősül járműnek, így nem mehetsz vele az úton. Kerekesszékkel se lehet...
2011. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

KORI! :-)


itt arról van szó, h ő parkolt az út szélén és előztem volna, ki, erre ő nem nézett bele a tükörbe és index nélkül elindult, és csavarta befelé a kormányt, épp ekkor értem mellé, ha most mindegy h én mivel voltam (kori/bicikli/autó) szerintem ő a hibás, mert nem szabadott volna elindulnia.

2011. júl. 2. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!