Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek ki a hibás?

Szerintetek ki a hibás?

Figyelt kérdés
Tegnap balesetem volt. Leírom, hogy kb mi volt, mentem a közúton és az előttem levő átment a szembejövő sávjára jelzés nélkűl, mint később kiderűlt be akart fordulni jobbra. Én eközben lassítottam és maradtam a sávomon. Nem tudtam, hogy ő be akar fordúlni jobbra, hogy parkoljon le a házuk előtt. Én a sávomon mentem tovább 30km/h val a lassítás útán és ő balról belémjött. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez a manőver felőlem előzésnek számít-e jobbról v nem? amúgy se folytonos se szaggatott vonal nem volt az úton és egy magas dombtól 20 méterre történt az egész szóval szerintem ott előzni sem szabad, bíztos vgan tábla is kirakva.
2011. júl. 16. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
A KRESZ szerint jobbról megelőzni csak azt szabad, aki balra szándékozik kanyarodni, és azt jelzi is. Persze az sem szabályos, hogy nem jelzi merre akar kanyarodni, így ugyanis a mögötte lévő nem tudja mit akar.
2011. júl. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs felfestve a felezővonal,úgy a képzeletbeli felezővonalhoz kell tartani.Szerintem hülyeség az előzési szabályokat kiforgatni ebből,mert nem abból lett a baj,ahogy te közlekedtél,hanem,ahogyan a másik.Jobbra kanyarodásnál jobbra indexelünk,majd az út jobb oldalára húzódunk és kís ívben bekanyarodunk.A te nyakadba azt lehet csak varrni,hogy nem úgy választottad meg a sebességedet,hogy meg tudj állni bármi előtt,de ez szerintem nem szabály,hanem egy utasítás inkább,hiszen eléggé értelmezhetetlen.Mondjuk lehetek én a hibás azért,mert egy előzéses,frontális ütközéses balesetnél nem 15-tel haladtam?Nem gondolnám.
2011. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel ő nem indexelt - eleve egy nagy feketepont, aztán nem győződött meg arról, hogy amikor parkolás céljából átjön a jobb sávba, hogy ott jön-e valaki (Te) így szerintem ő a hibás. Neked honnan kéne tudnod, hogy mit akar csinálni, ha nem is jelez? Ha ő ideális ív miatt tért ki először balra, hogy aztán jobbra tudjon parkolni, neki jobbra indexeléssel kutya kötelessége lett volna jelezni a szándékát.
2011. júl. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te nem vagy hibás!


Előzésről nem beszélhetünk, hiszen (részedről) nem történt irányváltoztatás. Ez (egymás melletti) elhaladás (lett volna, ha nem ütközik neked).


A másik fél elkövetett:


- jobbra tartási kötelezettség megsértését (mivel "áthúzott" a szembejövő sávba),

- irányjelzési kötelezettség megsértését 2x (balra "húzáskor", és jobbra <parkolóba> kanyarodáskor),

- elsőbbség adási kötelezettség megsértését (mivel a kanyarodó járműnek MINDIG elsőbbséget kell adni az adott útszakaszon egyenesen tovább haladók részére).


Persze fentiek akkor állnak, ha az eset úgy történt ahogy írtad, és én nem értettem félre valamit. :)

2011. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

09:42-nek:


Az tudásod elég felületes. A sebességet úgy kell megválasztani, hogy bármi előtt meg tudj állni, amire AZ ADOTT ÚTSZAKASZON SZÁMÍTANI LEHET.

2011. júl. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

... folytatva:


Tehát egy autópályán, vagy főúton nem KELL számítanod az útra kiguruló labdáját kergető kisgyerekre, de kertvárosban igen.


A kérdésindító esetében (szerintem) nem kell az ő sebességét vizsgálni, mivel NEKI ütköztek, és nem Ő ÜTKÖZÖTT MÁSNAK.

2011. júl. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már bocs az offolásért,de a felületes tudásomat tekintve megvizsgálnám a mondatod utolsó részét.Tudom,ogy így teljes,de azért egy vad is ki tud ám szaladni elém.Meg meg is tud állni előttem...Nem mindegy,hogy egy gyerek szalad ki elém vagy egy vadállat,ha a sebességem megválasztásáról van szó?Mindkettő előtt meg kell állnom egyrészt,hogy elkerüljük az ütközést,másrészt,mert akkor tartottam szem előtt a szabályt.Ezek végül is egymásból következnek,mindegy.Szóval megértem én,hogy bemagoltad a kreszkönyvet rendesen,de ez nem fog megvédeni a balesettől.Legalábbis ez a szabály nem.
2011. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem magoltam, ez a munkám. Az (is) a dolgom, hogy (legalább a nagy átlagnál) jobban értsek hozzá. Ezen kívül volt "szerencsém" több tucat baleset helyszínelésénél asszisztálni (meg jópár helyszínelést magam végrehajtani), úgyhogy nem a KRESZ-könyv beszél belőlem.


Azt tudomásul kell venni, hogy a baleset 100%-os elkerülésének egyetlen módja, ha nem közlekedünk! Aki közlekedik, az a szabályok megfelelő értelmezésével és betartásával, megfelelő (elméleti, gyakorlati) felkészültséggel, tapasztalattal, képességeivel (helyzetfelismerés, reflexek) is maximum csökkentheti a kockázatot. De a külső tényezőkre nincs befolyása (mint a kérdésfeltevő esetében). Lehet erre jönni azzal, hogy ennyi meg annyi éve/kilométert vezettem már, BÁRKIVEL megeshet.(Ha annyi %-al nőne a nettóm, ahányszor ezt baleset helyszínén hallottam, joggal utálhatnának, mint túlfizetett sünt:>).


Gyerek vagy vadgázolás: egyáltalán nem mindegy (és természetesen nem morális, hanem közlekedés-elméleti szempontból értem). Ha van reá igény, szívesen kifejtem...

2011. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
...nem CSAK morális...;)
2011. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van,igen.Először is,elnézést kérek,amiért lekezelően válaszoltam.Sajnos,hozzászoktam ahhoz,hogy valaki másképpen tud valamit és emiatt leszól...

Szívesen olvasnám,mi a különbség a kettő között.Köszi.:)

2011. júl. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!