Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkezes utcáknál simán...

Jobbkezes utcáknál simán végig repeszthetek, úgyis megáll a jobbkezes autó is?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim szerint, hülyeség ez a jobbkéz szabály, meg a jobbkezes autónak is meg kell állnia jobbkezet adni, szóval simán végig repeszthetnék a jobbkezes utcákon, úgy sem láttam még olíat, hogy valaki csak úgy kivágjon egy jobbkezes utcából, és belém jöjjön.

Nem?


2011. aug. 25. 12:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Szerintem ne biztassátok a kérdezőt ezzel az "annak van elsőbbsége, akinek megadják" dologgal. Mert neki ugye papíron pont nem lenne elsőbbsége, de ezt a mondatot olvasva lehet, hogy felbuzdul.
2011. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Mindig figyelmesen és körültekintően kell vezetni, ha nem nézel körbe, és nem állsz meg, vagy nem lassítasz, akkor te vagy a hibás. Mert nem voltál körültekintő. Ezért van az, hogy ha nyílegyenes úton megyek, akkor is folyamatosan pásztázom az utcákat, nézem a táblákat, vagy a felbukkanó gyalogosokat. Ettől leszel jó sofőr, nem vagány vagyok leszarom stílustól.

A biztosító pedig nem fizeti ki a teljes összeget, főleg akkor ha te is hibáztál. Ez nem ilyen egyszerű ahogyan az egyik hozzászóló leírja.

2011. aug. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Melyik hozzászólóra gondolsz? Amúgy biztos rám :D (Mondjuk egy másik is írt a biztosítóról.)

De, ilyen egyszerű, ha nekem volt elsőbbségem, és az állatja mégis belém jön, akkor fizet a biztosító. Ez olyan, mintha egy főútvonalon az alárendelt útról belém jönnének, és akkor még engem b@sztatnának, hogy elég körültekintő voltam-e...

Igazad van, jobb figyelni, ha nem akarod összetöretni az autódat. De jogilag nem vagy köteles ilyesmire, pont azért, mert a KRESZ-ben az egyik alapvető elv a bizalmi elv.

Én írtam korábban, hogy balra el sem kell nézni, ha jobbra kanyarodsz egyenrangú úton. Valójában én is be szoktam nézni, de kérdem én, minek? Ennyire szar világban élünk, hogy ennyi hülyét engednek szaladgálni az úton? És akkor még az számít a hülyének, aki nem figyel megfelelően rájuk.

2011. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogyha mindenki szabályosan vezetne akkor nem lenne baleset. De mivel van olyan aki megszegi, így van baleset.

Ha az általad vázolt KRESZ szerint mindenki a bizalom elvét tartaná szem előtt, akkor megnövekednének a balesetek. Hiszen mindenki abban a hitben vezetne, hogy mindenki szabályosan közlekedik. Ez jó is lenne, ha igaz lenne.

Én azt mondom, legyen mindenki körültekintő, és elővigyázatos. Soha nem azt kell nézni, hogy mi, hogyan nem kell, hanem, hogy hogyan lehet megcsinálni.

Nem akarok jogilag veled vitatkozni, mert mivel ez a munkám, nem lenne értelme. Ha körültekintés nélkül fordulsz, és beléd durran, akkor ő lesz a hibás, kérdés, hogy megéri-e az neked, hogy elszállíttatod az autód, napokat űcsörögsz a biztosítónál, várod a kár megtérítését, idegeskedsz, több napig szerelik az autódat, ahelyett, hogy elfordítottad volna a fejed, és picit lassítva meggyőződsz arról, hogy az elsőbbséget megadják-e. Mert a kérdés az ez. A válasz pedig egyértelműen az, hogy nem. A fent említett indokok miatt.

2011. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
51%
én is írtam ezt a biztosító fizet dolgot.Ha van egy kis érzéked hozzá nem keveset kereshetsz egy ilyen madáron aki leszarja a jobbkezet. Persze kell egy olyan kocsi amire jól fizet a biztosító ,és leszarod ,ha törik.A madár meg sírhat ,ha nincs cascoja de legalább tanul az esetből,mert ezek másból nem értenek, a rendőr csak a gyorshajtás miatt bírságol.Nekem is mondta már ilyen ,hogy nem láttad ,hogy jövök, mér jötté ki?Mondtam neki, dehogynem ,de mivel van jogsid ezért ismerned kell a kreszt és megállsz,ha jönnek jobbról, nyugodtan hívhatsz rendőrt ,be van kamerázva a kocsim,tagadni sem tudsz..köpni nyelni nem tudott a fazon :D
2011. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ma 13:09. Viszont ma 13:10-zel is egyet értek: néha jól jön, hogy ezeket meg lehet leckéztetni, és aki nem félti a kocsiját, annak ez a tökéletes megoldás.
2011. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
51%

13:10 ez jó kis mítosz. Jól leesik az álluk a 14 éveseknek.

Tehát neked balra néző kamerád van az autóban? Ezenfelül te kaszkadőr módszerekkel, kockáztatva, hogy rád gyűri a vezető oldali ajtót szórakozol. Hihető.

2011. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
nem féltettem sem magam se a kocsit soha,de ennél az esetnél pont nem az ajtónak jött neki hanem a kocsim elejének a kerék előtt ,a kamera meg ezt pont látja 120fokos lencsével.De enélkül is teljesen egyértelmű volt a helyzet mivel én jöttem jobbról.
2011. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom tovább ragozni, mert már régen eltértetek az eredeti kérdéstől. De mivel elhangzott a bizalmi elv kérdése - és úgy látom, hogy abban van egy kis értelmezési zavar - muszáj vagyok megjegyezni, hogy a bizalmi elv alapján történő közlekedés nem egyenlő a "vak-bizalom" fogalmával. Addig rendben van a dolog, hogy a bizalmi elv alkalmazása nélkül, nem képzelhető el folyamatos és biztonságos közlekedés. Azonban, ha egy gyakorlati példával akarom illusztrálni, akkor a b.e. nem azt jelenti, hogy "hogy balra el sem kell nézni, ha jobbra kanyarodsz egyenrangú úton" Ez tévedés, mert a b.e. nem feltétlen bizalmat, hanem feltételes bizalmat követel. Még olyan helyzetekben is kötelező(!) és nem csak célszerű(!) a körültekintés, ahol egyértelműen nekünk van elsőbbségünk. Ugyanis csak úgy tudunk eleget tenni annak a követelménynek, hogy a b.e. alól vannak lényeges kivételek és ilyenkor megszűnik a b.e. Ilyen az a helyzet, amikor érzékeljük, hogy a másik közlekedő megszeg, vagy meg fog szegni valamilyen szabályt, ilyenkor mindent meg kell tennünk a vészhelyzet megszüntetésére, a baleset elhárítására. Ha a bizalmi elv "vakságot" jelentene, akkor ez a szabály nem érvényesülhetne. A gyakorlatban a bizalmi elv pl. azt jelenti, hogy egy védett úton haladva nem kell minden alárendelt kereszteződés előtt lelassítani - mondván, hogy na de mi van akkor, ha mégsem kapom meg az elsőbbséget. De mégsem jelenti azt, hogy nem kell figyelni az alárendelt úton történő járműmozgást. A bizalmi elv tehát egy nagyon fontos közlekedésbiztonsági rendező elv, de sohasem szabad fenntartások nélkül kezelni.
2011. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező...

Már bocs,de ritka hülye vagy...

A szabályok nem véletlenül vannak,és pláne nem azért,hogy áthágjuk őket!

Gondolj bele,hogy repesztel nagyban,miközben a tűzoltó megkülömböztető jelzéseit használva hozzátok siet,mert kigyulladt a házatok.Te mész,mint állat,bele a tűzoltóba.Egyrészt elég szépen megsérülnél,az autód totálkáros lenne,a házatok meg leégne.A muterod vagy bennégne a házba,vagy a szívroham vinné el,hogy az egyszem kisfia miatt egy élet munkája ment kárba..

Szóval így közlekedj.Vagy ha nem változtatsz a gondolkodásmódodon,égesd el a jogsidat,de még biciklivel se menj sehova.Sőt,gyalog sem!!

2011. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!