Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hosszabb autóutakon (10-12óra)...

Hosszabb autóutakon (10-12óra) 1000-1200km hogyan csináljam hogy nem legyek fáradt? Azt tudom hogy enni nem nagyon szabad ilyenkor mert megindul az emésztés és elálmosítja az embert. Egyéb ötlet?

Figyelt kérdés
Kávét megiszok ilyenkor 3-4-et néha energia italt is de mégis az út vége felé már nagyon álmost vagyok.
2010. jan. 23. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Néha húzd le az ablakot, hogy jöjjön be friss levegő. Nekem ez szokott segíteni, amikor az energiaital már nem használ. Néha állj meg és tornáztasd meg a tagjaidat. Hallgass beszélgetős műsorokat, azokkal jobban repül az idő. Ha van utastársad beszélgessetek. De mégjobb, ha néha átadod a volánt és 20-30 percet szunnyantasz.
2010. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
10-12 óra vezetés után mindenképp fáradt leszel!Elvileg ennyit nem is szabadna!Nem véletlenül találták ki a kamionsofőröknél sem,hogy 9 óra vezetés után kötelező a 9 óra pihi.3 óránként állj meg,egyél,igyál,és természetesen mozgasd át minden porcikád.Útközben legyen mindig,aki szóval tart,beszélgessetek minél többet,az valamennyire elűzi a fáradtságot.Meg persze ne legyen túl meleg a kocsiban,időnként engedj be friss levegőt,az felfrissít.Jobb ötleteim sajna nincsenek,én is így szoktam magam frissen tartani.
2010. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Most nem azé az egyhúszért, de ha a koffeinhez túlzottan hozzászoksz, akkor annak is lehet altató hatása...és nem nehéz elérni. Kijönni annál nehezebb a függőségből. Remélem nem ez van nálad.
2010. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az ablakot hiába húzogatod, a felhúzás után azonnal elalszol. Az evés/rágcsálás a legjobb, mert a fej vérellátását javítja. Én már borultam elalvás miatt. A legfontosabb: ha el akarsz aludni vezetés közben, állj meg a következő lehetőségnél és aludj, amíg ki nem hül a kocsi. A következő utáni lehetőséget már úgysem éred el... Mi jobb? egy élet nyomorékon, vagy egy elkésés???
2010. jan. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem írtad, hogy egyedül mész-e, úgy rázósabb lehet, de nem akkora gond, én rendszeresen vezetek ekkora távot, igaz, mostanra hozzászoktam.

ha egyedül mész és kicsit kezdesz fáradni kicsit hangosabban hallgass zenét és énekelj, minél hangosabban. ez engem helyrerak. semmiképp ne erőltesd viszont, ha nagyon nem bírod áludj valahol és másnap indulj tovább. esetlegesen elég egy félórás szunya is, erre mondtak egy jó tippet, húzd be a kéziféket és tedd rá a kezed, amikor félórára hunysz, így nem érzed úgy, hogy még mindig vezetsz és gurul az autó.

2010. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!