Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tegnap Szolnokon, egy zsákutcá...

Tegnap Szolnokon, egy zsákutcában az utca bal oldalára parkoltam le úgy, hogy az autó eleje a zsákutca vége felé nézett. Szabályosan parkoltam?

Figyelt kérdés
Bedobtam a pénzt az automatába. Egy óra múlva jöttem vissza, addigra kitűztek egy szabálysértési értesítőt az ablaktörlő alá, hogy szabálytalanul parkolok, mert a menetiránnyal szemben állok. Jogos ez? Ha előbb megfordulok az utcában és fordítva állok meg, akkor szabályosan parkoltam???
2009. máj. 5. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A zsákutca csak annyiban különbözik a nomrál utcától, hogy nincs két vége, de egyébként ugyanazok a szabályok, tehát parkolni is csak a megfelelő oldalon lehet alapesetben.
2009. máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szabálytalanul parkoltál, a bírság jogos. A menetiránnyal szemben nem állhatsz meg, ez érvényes a zsákutcára is. Ha egyirányú lenne az utca, akkor már más lenne a képlet, mert akkor menetirány szerint álltál meg.


Ha megfordultál volna, és úgy álltál volna meg, a bírság nem lett volna jogos. (Már ha az utca mindkét oldalán parkolhatsz.)

2009. máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14 éve vezetek de ezt én sem tudtam, hogy nem lehet menetiránnyal szemben megállni. Nem mindegy merre néz az autó????!!!!
2009. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14 éves vezetéssel a hátad mögött tudhatnád, hogy menetiránnynal szemben nem állhatsz le az út szélén, mert honnan tudnád úgy, hogy milyen tiltó tábla van például arra az oldalra kitéve mondjuk 100 nméterrel arrébb??
2009. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!