Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Reggel, majdnem elgázolt az...

Reggel, majdnem elgázolt az autó. Hibás vagyok?

Figyelt kérdés
reggel mentem a suliba,megálltam a zebránál, körülnéztem. Elindultam. A felénél jártam mikor az autó elhajtott előttem,olyan közel volt hogy szinte súrolt,mégegyet léptem vona telibe talál és repültem volna:/ most akkor én vagyok a hibás? mikor szétnéztem egy árva lélek sem volt,erre...
2011. okt. 13. 12:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

És hogy senkiben se maradjanak kételyek az alapfogalmakat illetően:

Bár a KRESZ-ben ez így egyértelműen nincsen benne, viszont aki vezetői engedélyt kapott, annak a tanfolyamon tanulnia kellett:


"

Veszélyeztetés:

ha valaki a közlekedés más résztvevőjét kár, baleset bekövetkezésének, a személy- és vagyonbiztonság sérelmének lehetőségébe sodorja.


Akadályozás:

ha valaki a közlekedés más résztvevőjét annak szándéka szerinti menetében, mozgásában, továbbjutásában gátolja, hátráltatja, a célzottól eltérő közlekedési magatartására (pl. fékezésre vagy irányváltoztatásra) kényszeríti.


Zavarás:

olyan magatartás, amellyel valaki más közlekedését nehezíti, a közlekedés más résztvevőjét megijeszti, neki kényelmetlenséget vagy kellemetlenséget okoz, magatartásával figyelmét elvonja, vagy indokolatlanul leköti.

Ahogy nem veszélyeztetheti közlekedési partnereit, úgy ezt önmagával sem teheti. Nem használhat vezetés közben kézben tartva mobil rádiótelefont. E tilalom a kétkerekű motorkerékpár vezetőjére még akkor is érvényes, ha forgalmi okból egy helyben tartózkodik.


"

2011. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"

b) Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására. Azt a gyalogost, akinek elsőbbsége van, az elsőbbségre kötelezett nem akadályozhatja és nem zavarhatja áthaladásában.


"


Ezt még lefelejtettem, ez pedig azért fontos, mert ebből derül ki, hogy a zebrán a gyalogost még csak zavarni sem lehet!


Tehát a kérdezőnek a válasz egyértelműen az, hogy nem voltál hibás, totálisan az autós volt a hunyó. Amúgy azt tudni kell hogy a zebrán gázolást nagyon nagyon komolyan veszik, még akkor is az autóst fogják nagyon csúnyán elővenni ha esetleg valóban a gyalogos ugrott ki váratlanul. Stohl-on kívül nincs olyan ember aki megúszna egy zebrán gázolást...


És a fentiek alapján Szicsónak igaza van, a gyalognak elvileg valóban csak a zebrán magán van elsőbbsége, viszont a járművezetőnek lassítania kell, hogy a gyalog leléphessen a járdáról a zebrára.

2011. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Ok, elnezest, ha tevedtem, igy mar ok!

Csak par eve valtoztak a szabalyok es mindenki arrol beszelt, a t ben is, hogy a le nem lepett, de a zebra elott allo gyalogost is at kell engedni. De akkor en ertettem felre.

Lenyeg, hogy a kerdezonek igaza volt.

Es az is, hogy figyelni kell a gyalogosokra, a zebran fokozottan, hanyszor volt, hogy elengedtem a gyalogost es mentek at, a mellettem vagy szemben haladok pedig nem alltak meg. Ez azt hiszem kapasbol 5 pont es draga jatek. Figyeljunk oda egymasra!

2011. okt. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

És akkor én nem ismerem a kreszt? Köszi szépen! (igaz ,néha gyorshajtó vagyok,de ezen kívül MINDENHOL és MINDENKOR betartom a kreszt!)


Balesetmentes utat mindenkinek!

2011. okt. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

1. A kérdezőnek - bár ezt az előző hsz-omban nem írtam - teljesen igaza van, ne ő volt a hibás!


2. A fentebb belinkeltek megerősítették, hogy ha a zebra mellett (tehát nem rajta) áll az ember, nem kell megállni! (Viszont olyan sebességgel kell haladni, hogy ha rálép, akkor biztonságosan át tudjuk engedni.)


3. A szabálysértéshez pedig 6 büntetőpont van rendelve.

2011. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
13%
Ne köteles megállni a járművezető. Csak elsőbbségadási kötelezettsége van. Amit teljesíteni lehet lassítással is meg kikerüléssel (gyalogos mögött) is.
2012. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!