Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek érdemes ilyen...

Szerintetek érdemes ilyen autós szemüveget venni?

Figyelt kérdés

Vagy nem ér semmit? Próbálta már valaki?

[link]


2011. okt. 14. 12:03
 1/7 dirtboy ***** válasza:

/napba is bele lehet vele nézni/ jó duma

ha ilyet olvasok onnantól kezdve nem hiszemmel hogy tényleg jó

2011. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem ezt a terméket, de ugyanilyet használok. Tényleg kiváló, ha a LUX érték (fényerősség) 1,2-3,0 közti.

A rendőrök lövészetnél is használják. Kontúrkiemelő és fényerőkiegyenlítő. Nekem bevált.

2011. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:


A 3 lux az tudod mi? :D


A napfény LUX értéke kb. 60.000 (hatvan EZER) lux.

Egyautó fényszórója 20 méter távolságból is még 5-6000 lux.

2011. okt. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dirtboy ***** válasza:

én nem értem ennek az egész szemüvegnek a működését,ha nem engedi át rendesen a kocsi fényszórójának a fényét akkor a többi fényt sem fogja aminek következtében nem fogsz látni rendesen.

a saját fényszóród fényét veri vissza az aszfalt meg amit megvilágít a fényszóród és így látod mi van előtted.

ha megvéd a fényektől akkor hogy fogsz tudni vezetni?


valaki aki tudja elmagyarázhatná ezt nekem mert ezt nem vágom.

2011. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem. Arra lehet hogy működik amire való (nem vezetésre), de hosszantartó viselése a látás romlását okozhatja igen könnyen. Amit ajánlani tudok:

Scott: Édesanyám ilyenben vezet 10+ éve, eddig bevállt neki: [link]

Persol: Már egy kicsit drágább kategória, de nagyon szeretem, jó napszemüveg: [link]

De egyébként bármi más normális napszemüveg elfogadható, de az ilyen vackoktól óva intenélek, ha fontos a szemed világa kérdezz meg egy szemorvost is, ő pontosan kifejti majd miért.

2011. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a tippet! De ez "csak" napszemüveg, vagyis a fényszórók ellen nem igazán jó, nem?

Magam sem értem Dirtboy-hoz hasonlóan, ha jól működne az általam kérdezett szemüveg, hogyan biztosítaná a többi fény láthatóságát? Hogy nem sötétülne el minden fényforrás?

2011. okt. 14. 21:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok hozzáértő,de azt tudom,hogy a sárga lencsét épp azért használják,mert "világosít".Gondolom,egyéb energiaforrás híján,ha a fény útjába kerül valami,akkor biztosan gyengítetten halad tovább.

A reklámszöveg alapján én arra tudok következtetni,hogy:

-bele lehet nézni vele a napba is.Értsd.(Felőlünk az ablakon is benézelődhetsz,de azt nem mondtuk,hogy lesötétíti a napfényt annyira,hogy ne zavarjon.Van benne viszont egy erős UV szűrő,ami végett nem károsodik olyan mértékben a szemed,mintha enélkül néznél bele.)

A KRESZ pedig megtiltja,a vakonvezetést.Tehát a szemüveg nem oldoz fel...

Ha a szemembe süt a nap,akkor megpróbálom kitakarni vagy felcsapok egy napszemüveget.-Ha a hátam mögül tűz,akkor világítást kapcsolok meg nagy oldaltávolságot hagyok.

Ha éjszaka reflektoroznak velem szembe,akkor felkapcsolom én is.Erről az esetek többségében (szerintem) az jut az emberek eszébe,hogy "visszarefizek a köcsögnek",mire rádöbben,hogy fel van kapcsolva.

Amúgy meg a lényeg,hogy nem szabad végignézni,ahogy kiégeti a szemünket a túl erős fény.Néhány fok beesési szög eltérés is sokat számíthat.

Ha a refi felé nézek,akkor ku rvabiztos,hogy nem látok semmit és az is,hogy utána sem fogok néhány másodpercig.Ezért nézek a másik oldalra.És már csak azért is felkapcsolom a reflektort,hogy távolabb lássak én is.

Lehet,hgy vannak ilyen szuper szemüvegek,de 1800Ft-ért akár a Majálison is lehetne venni a cigóktól.

2011. okt. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!