Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti büntetnétek azt az autóst,...

Ti büntetnétek azt az autóst, aki télen nyári gumival közlekedik?

Figyelt kérdés
Sok autót látok,akik nyári gumival közlekednek,még télen is. Én szívem szerint kötelezővé tenném a téli gumi használatát,mint Ausztriában. Ha valaki a saját biztonságára nem figyel,Ámen.. De ezzel másokat is veszélybe sodorhatnak.. (Pl egy ráfutásos balesetnél. Én a téligumival megállok,a mögöttem lévő a nyárival belém csúszik... STB...)
2011. okt. 30. 15:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Elég régóta vezetek ,régen senki nem járt téligumival. Mégsem volt több baleset meg tömeghalál,világvége, mert ha tudod hogy adott helyzetben mit bír az autó akkor meg tudsz állni, be tudsz kanyarodni stb. Mint ahogy 4téligumival is simán lerepülsz az útról ,ha nem érzed hol a határ ,tükörjégen meg az sem fog megfogni csak a szögesgumi ami meg tilos.

Akinek nem munkaeszköz a kocsi és azon a pár napon otthonhagyja amikor leesik a nagy hó annak felesleges váltogatnia.Vagy városban a letakarított főúton eldöcögni napi 10km-t,ott is felesleges.Viszont nagy hóban emelkedőn meg jobban felmegyek nyárigumi hólánc kombinációval mint 4télivel.

2011. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

ma 16:38


Igazságod van..


Bár van egy kis biztonságérzetem mellette,és bízom bennük. Ha beüt a krach,elmondhatom hogy én megtettem ezt a részét..

2011. okt. 30. 16:48
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tenném kötelezővé.

Így is már sok mindent kell fizetni az autó után. Teljesítmény adó pl tök felesleges, a kgfb lehetne olcsóbb, a reg.adó is marhaság, a benzin ár is indokolatlanul magas.

2011. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Azok tennék kötelezővé akik beveszik a TV-ben hallott kamu-t / maszlagot!


Én eleve nem használok téligumit ,mivel télen ki sem hozom az autót! Minek? azér' hogy a jó kis sós uton amit a bencePista leszórt ,szét marja a kocsi egyes részeit?(alufelni...) na meg hogy a latyakba autózzak?


na meg az sem tesz jót az autónak hogy minden éjszaka ki kell engednie (nappal ráfagy a hó,este meg kienged)


azt a 3hónapot csak ki lehet bírni (ráadásul ezalatt a 3hónap alatt nem is egyfolytába esik a hó,amikor "napsütéses" szárazabb időnk van akkor bátran kimerek menni nyárival is,semmi különbséget nem érzek mint a télivel...)

2011. okt. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Mi minden nap autózunk, nem rakhatjuk le az autót. Többször próbáltunk már azonos típusú autókat téli és nyári gumival havas úton, ég és föld a különbség! 30Km/h-ról fékezve jellemzően DUPLÁJA a féktávolság! Tehát 30-ról!
2011. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Kedves Szicso! Szerintem a kérdésem téged nem is érint igazából..
2011. okt. 30. 18:43
 17/33 anonim ***** válasza:

Én is sokat autózok.De nem használok téligumit.

Nekem az a tapasztalatom,hogy télen,száraz úton,a megengetedett sebességhatárokon belül teljesen biztonságosan elközlekedek.Hozzátenném,hogy szervó sincs a kocsimban a felszereltségét illetően.

Amikor leesik a hó vagy az ónos eső,akkor meg mindenki 20-30-cal tötymörög a városban.Így művészet belemenni valakibe hátulról...

Nyárigumival hóban,ha 50-nel megyek,annyira figyelek előre,mintha 100-zal mennék.

Érdekes módon,amikor főúton ér nyakig a hó,a leggyakoribb autó,amit az árokban látok pihenni az terepjáró(vagy valami olyasmi).

Biztosan többet ér a téligumi,de az is biztos,hogy nem élet-halál kérdése.

Megértem azokat,akik akár a gyermekük,akár a saját érdekükben felteszik.Valószínűleg én is így fogok tenni,ha majd ott ül a gyerkőc a kocsiban.

Érdemes megjegyezni,hogy akik nyárival futnak,nem feltétlenül baromállatok meg felelőtlenek.

Sőt!Elmondhatom,hogy annak tudatában,hogy valamennyivel jobban csúsznak a gumijaim,sokkal jobban koncentrálok télen.Nem számolok azzal,hogy bármikor meg tudok állni...stb.Mindennel,ami a sebesség függvényében változik,sokkal többre becsülöm.

És jelenthetem,hogy sosem okoztam balesetet,pedig néhányszor megkerültem a földet csak nyárigumival.


"T.Z. 13 jó döntés.A nyárigumi most még olcsóbb!!!":)

2011. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Csúcs, hogy azok szidják a nyári gumit, akik nem használják, így nem is tudják milyen :)

Nyilván csodát nem kell tőle várni, de azért nagyon érezhető a különbség a két gumi között hóban is és jégen is.

2011. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Kedves DJ.Szicsó! Komoly vezető lehetsz, ha télen nem hozod ki az autót. Az alufelnit pedig télre általában a gumival együtt acélfelnire szokták cserélni, már akinek nem dísznek van az autó.
2011. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Bocsánat ha valakit ezzel sértettem!


de csak a véleményem írtam le róla (mindenki háborog hogy: így meg kell büntetni,úgy meg kell büntetni ezt meg azt!!)


Az országban a vezetők 99.8%-át rég meglehetne büntetni (persze velem együtt)!! Senki sem vezet szabályosan!!!


Nincs olyan aki egyetlen-egy hibát ne vétene el mikor autóba ül!


És persze érthető(nem ezt akartam mondani hogy mindenki rakja le télre a kocsit): hisz valakiknek ez a munkaeszköze,valakiknek ez a főbb utazási eszközük...!


Mondjuk amúgy sincs semmi kedve az embernek a télhez (nem kellene ez a tél ide)

2011. okt. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!