Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti büntetnétek azt az autóst,...

Ti büntetnétek azt az autóst, aki télen nyári gumival közlekedik?

Figyelt kérdés
Sok autót látok,akik nyári gumival közlekednek,még télen is. Én szívem szerint kötelezővé tenném a téli gumi használatát,mint Ausztriában. Ha valaki a saját biztonságára nem figyel,Ámen.. De ezzel másokat is veszélybe sodorhatnak.. (Pl egy ráfutásos balesetnél. Én a téligumival megállok,a mögöttem lévő a nyárival belém csúszik... STB...)
2011. okt. 30. 15:57
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Te komolyan ennyire szűk látókörű vagy?

Ha valaki nyári gumival nekem jön, akkor nem tartozik rám, hogy milyen gumi van az autóján?

2014. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
Ha már neki megy egy autó a kocsidnak akkor már nem tök mindegy, hogy milyen gumi van rajta? Nem hiszem, hogy a téli gumi sokkal jobban megtapad a tükör sima jégen mint a nyári. Most hasonlítsuk össze a cipővel a legtöbbre azt mondják, hogy csúszásmentes mégis megcsúszol vele a jégen.
2014. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Ez a tipikis szélsőség keresés értelmetlen. Ez hasonlít a "minek vegyek biztonságos autót, ha frontálisan ütközök egy kamionnal, akkor mindegy, hogy miben ülök" hozzáállásra.


Semmi sem véd meg teljesen, de javítja az esélyeid egy jó, évszaknak megfelelő gumi. És igen: pont azon az 5 méreten múlik mondjuk egy lábtörésed, mert nem bírt megállni valaki a zebra előtt a havas úton a nyári gumijával, akkor majd máshogy látod a dolgokat.

2014. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!