Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti büntetnétek azt az autóst,...

Ti büntetnétek azt az autóst, aki télen nyári gumival közlekedik?

Figyelt kérdés
Sok autót látok,akik nyári gumival közlekednek,még télen is. Én szívem szerint kötelezővé tenném a téli gumi használatát,mint Ausztriában. Ha valaki a saját biztonságára nem figyel,Ámen.. De ezzel másokat is veszélybe sodorhatnak.. (Pl egy ráfutásos balesetnél. Én a téligumival megállok,a mögöttem lévő a nyárival belém csúszik... STB...)
2011. okt. 30. 15:57
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Az igazat megvallva,én egy platós autóval járok,se ABS,se ASR,semmi.. Minden nap megyek a telepre a szomszéd faluba,és ezen az autón érezni a különbséget a nyári gumival,(mert úgy is mentem már) és a télinél is. A kapunál lévő kis dombon nem tudtam elindulni,csak a télivel. Nálam így jelentkezett a különbség.. Különben a használt téli gumi olcsó,és még mindig biztonságosabb,mint egy új nyári. Egy átlagos autót 15 ezerért fel lehet téligumiztatni.. De egy szó mint száz,aki bevállalja közlekedjen nyárival.. Lelke rajta..
2011. okt. 31. 19:21
 22/33 anonim válasza:
nem kellene ausztriával példálozni....1. ők kicsit előrébb tartanak nálunk...lásd pl. jelzőlápák....2. aki már járt ausztriában az tudja, hogy kicsit más ott a környezeti struktúra... én jártam télivel és nyári gumival is télen, semmi különbséget nem láttam... ugyanúgy csúszott a pirelli téli és nyári gumija is... tapadásban nem láttam túl nagy differenciát. de véleményem szerint jeges úton mindenki szálljon ki a kocsiból és tömegközlekedjen kicsit és akkor nem kell dugóban araszolni és balesetek részvevőjének lenni :)
2011. nov. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:

mondjuk egyébként sem értem ezt... a balesetek véleményem szerint a rossz vezetési technikán, szabályok be nem tartásán és a figyelem lankadásán múlnak, nem a gumin.

télen, egyébként sem a féket kell taposni, hanem motorféket kell használni és visszaváltogatni, aki másképp tudja, adja vissza a jogsiját!

2011. nov. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
+ követési távolság, amit szintén sokan nem tartanak...de tényleg lehet a téli gumira fogni...
2011. nov. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
És akinek nincs pénze rá? :D
2011. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Ha kötelező lesz, majd belesütöm a nyárigumi oldalába a hópehelymintát meg az M+S betűt ,aztán azt mutogatom a fakabátnak:D
2011. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
53%
Majd akkor is azt mutogatod magadnak a börtönben, amikor 2 méter miatt ütöttél el valakit a zebrán? Büszke lehetsz magadra.
2011. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Látom,nagyon meghatódtál a michelin reklámtól.
2011. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
A téli gumi jó én két autót tartok mind a kettőn használok téli gumit. de a véleményem az hogy vezetni kellene megtanulni. aki nem tudja hogy az az autó amiben ül akkor amikor éppen ott van mire képes, azon nem segít a téli gumi.
2012. jún. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
Jaj minek kell mások dolgával foglalkoznotok? Ha nincs téli gumi az autóján az legfeljebb neki kellemetlenebb de titeket nem érint. Akkor meg mi a fenének kell ezzel törődnöd?
2014. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!