Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrök miért nem tartják...

A rendőrök miért nem tartják be a kreszt? Nem kell nekik hivatalosan?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor láttam már rendőrt vezetni úgy, hogy mobiltelefonál, össze-vissza előzgetni, piroson átmenni, záróvonalon átmenni, indexelést elfelejteni, száguldozni úgy, hogy nem villogott a megkülönböztető jelzés. Ezt szabad? Vagy ha nem akkor ők miért érzik magukat kivételnek?
2009. máj. 16. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, vigyél magaddal videokamerát és vedd fel az egészet aztán küld el a központba és már fel is függesztették ha szerencséd van az aktívba is bekerülsz.(:D)
2009. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi az ötletet :D

múltkor egyik barátnőm kocsijával voltunk (nem én vezettem) és mellettünk állt a pirosnál egy rendőr, aki vezetett és telefonált, rá akartunk dudálni és mutatni, hogy nem szabad, de féltünk hogy igazoltat és talál valami hiányt a kocsiban ezért kihagytuk:D de a kamera jó ötlet, még az aktívba is mehetek vele:DD

2009. máj. 16. 17:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Felénk volt már olyan, hogy a rendőr eltévesztette a kereszteződést, jobbra szeretett volna menni, de ott már nem lehetett. Felnyomta a villogót, elfordult jobbra és lekapcsolta. Ennyi az egész. Azt csinálnak amit akarnak, magukat úgysem fogják megbüntetni.
2009. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nem olyan régen a 76-n egy motoros frontálisan ütközött egy szembejövő,szabályosan haladó Ladával,a srác aki a motort vezette ott maradt.Később az újságban láttam hogy rendőr volt,ja,és 180-nal csattant!

És igen, Ők bármit megtehetnek..

2009. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
na a pirosnál bizony akárki telefonálhat egészen addig míg el nem indul:D
2009. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell lehúzni az ablakot és hangosan odakiáltani:

"SÜN! SÜN! SÜN!"

Viccen kívül. Sajnos (vagy nem) nincs itthon olyan hivatalos Szerv, aki az utcán mászkálva ellenőrizné a közlekedésieket. Én is hetente több tucat szabályszegő rendőrrel találkozom. Csak, hogy egy párat említsek (megkülönböztető jelzés nélkül):

villamossínen, buszsávban haladnak. Nyugati téren a járdán, M0 nyugati szakasznál a az M1 és 1-es út kivezetőnél a megállni tilos "ferdecsíkos" útburkolati jelen parkolva dekkolnak MINDEN NAP!!! Beszaladnak a Tesco-ba, Plaza-ba vásárolni, hiába van sok hely, ők mozgássérültek (amennyiben valaki kételkedne a szavamban, kérésre küldök linkeket fotóval). Nem szeretném őket szidni, de nekik KELL példát mutatni! Sajnos nem tudnak...(tisztelet a kivételnek).

2009. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A megkülönböztető jelzéssel ellátott autóval lehet buszsávon menni úgy is hogy nem szirénázik a KRESZ lehetővé teszi!!! A villamos sínen nem lehet, de sok esetben nem célszerű a hang/fény használata pl. egy bankrablásnál vagy lakásbetörésnél nem biztos hogy jó, ha a rabló/betörő kilométerekről hallja hogy jönnek érte.


A rendőrautók nagy részében gps van, ami rögzíti a kocsi pontos helyét, a sebességet, azt hogy használják-e a kékfényt stb! Ha átléped a sebességet akkor a belső ellenőrzés szépen elindítja ellened a fegyelmi, büntető, vagy szabálysértési eljárást! Arról nem beszélve hogy a kocsi használatát óra perc pontosan vezetni kel, hol, mikor, mire használta, ki vezette, kinek az utasítására!


Gondolom sokak számára kiderült a foglalkozásom!


3 hónapja BP egyik kivezető útján rendőrautóval a megengedett 70 helyett 87-el mentem! A saját kollegáim bemértek, most fizettem ki a 30.000.-Ft pénzbírságot!

A gyorshajtásom indoka egy lopott kocsi ügye volt!


Úgyhogy megfogadtam soha nem fogok szabálytalankodni, akármilyen lopott kocsiról is legyen szó, 50-el is odaérek!(Majd egyszer)

2009. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen kiderült hogy mi a foglalkozásod! :)

De most őszintén,te még nem gondoltad némely kolegádról hogy "szégyent" hoz az egyen ruhára?

Mert nekem ez a döbbenetes,hogy ők száguldozhatnak de ha te csak kicsivel is áthágod a megengedettet,akkor ejnye bejnye!

2009. máj. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!