Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik autós a hibás egy...

Melyik autós a hibás egy ilyen balesetnél?

Figyelt kérdés

Egy fekete autó mögött megy egy kék egy kétsávos úton este, a sötétben kb 60-70km/h közötti sebességgel (a másik sávon szembe fogalom van, de nem igazán jön senki). A fekete autó sofőrje meglát egy kis állatot az úton közel hozzá és nagyot fékez, hogy ne üsse el. A kék autó nekimegy, senki nem sérül meg, de az autókon csúnyán látszik az ütközés, szóval kell betétlapot adni valakinek.

Ki a hibás és miért?


2009. aug. 27. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben a hátul haladó a hibás, kivéve ha az előtte haladó bizonyítottan (mondjuk rendőr látta) indokolatlanul vészfékezett.
2009. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Mindig a hátul haladó a hibás. Erre találták ki a követési távolságot, ha az elsőnek valamiért hirtelen fékeznie kell, akkor se menjen bele senki. Semmit nem utálok annál jobban, ha valaki az úton "belebújik a seggembe", mert azt hiszi, attól nagy királynak fogom hinni.
2009. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. válaszoló: ha indokolatlanul vészfékezett, akkor is csak a hátsó a hibás. Az, hogy emiatt megbüntet a rendőr (mert ugyebár szabálysértés) az a balesettől teljesen független!
2009. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2.válaszadónak teljesen igaza van, nekem sem fér a fejembe hogy mire jó az ha a seggembe bújnak. Én már nemegyszer mérgemben, mert idegesítő, ráléptem éppenhogy a fékre, de úgy hogy csak villanjon a lámpa és egyből vissza a gázra, hátha felfogja a hülye hogy az úgy veszélyes.
2009. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elöl haladó autós sosem hibás!!Ezért van a követési távolság.Az pedig nincs meghatározva,hogy hány méternek kell lennie,csak az van,hogy úgy kell megválasztani a követési távolságot,hogy az előttem haladó hirtelen fékezése esetén is biztonságosan meg tudjak állni.Tehát mindig a hátsó autós a hunyó!
2009. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én buszos vagyok,és nekem meg nem autós,hanem kerékpáros szokott rendszeresen a seggemre tapadni.Csak egyszer akkor fog nagyot nézni,ha tényleg fékeznem kell egy nagyot..Mert hogy akkor felkenődik hátra,az tuti,és nem én leszek a hibás..Mindig tartsatok megfelelő követési távolságot!!!!
2009. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mindig a hátsó a hibás pont azért hogy a sofőröknek egy pillanatig ne kelljen törődniük a mögöttük lévővel, hanem csak azzal ami előttük van. Így biztonságos.
2009. okt. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Alapvetően a hátul haladó a hibás, de ha pl. az elől lévőnek nem égett a féklámpája, akkor nem hiszem, hogy a hátsó hibás lenne...
2013. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!