Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg lesz olyan szabály...

Tényleg lesz olyan szabály módosítás, hogy 2010-től csak 22 éves kortól lehet le rakni kocsira (B. Kat. ) a jogsit?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 19:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a kezdő B kat. jogsival ha elkapnak, kisebb szabálysértésekért is elvehetik a jogsidat.

Én mondjuk azt nem értem hogy utánfutóval miért nem lehet vezetni 2 évig. Két év után hirtelen megtanulom hogy kell nagyobb ívbe kanyarodni és hogy pont ellentétesen kell kormányozni tolatásnál. Hát nem tudom. Aki képes rá, az friss jogsival is képes, aki pedig nem, az 20 évessel sem. Nyilván gázos lenne az így is nevetségesen kevés óraszámba besűríteni, de ennyi erővel akkor tetőcsomagtartóm miért lehet? Arról nem borulhat le a cuccos, vagy nem szorulok be valami alá?

2009. jún. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
ennek a 2 évnek egyébként tényleg van értelme, rutinszerzés ez alatt történik meg. persze akkor nincsen, ha mecsinálod a jogsit és aztán 2 évig nem ülsz autóba, mert utána még a maradék rutinodat is elveszíted, de ha 2 évig vezetsz autót akkor utána már "érezni" fogod anynira, hogy nem csak magadra hanem másokra nézve is biztonságosan tudsz közlekedni utánfutóval (mellesleg a balra nagy ívben kanyarodást sokan 10en x év "edzésmúlttal" sem képesek normálisan végrehajtani, és levágják a kanyart kisebb-nagyobb mértékben..)
2009. jún. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Sztem nem életkorhoz kéne kötni hanem mondjuk köbcentihez,vagy teljesítményhez. Pl 2000cm3-is kocsit csak 18 felett lehetne vezetni.
2009. nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ugye tudjátok, kedves barátaim, hogy a próbajogosítvány teljesen értelmetlen. Nem tudom, ki milyen célzattal szerzi. Már megvan az autó, és gyorsan bele kellene ülni? Én azért szereztem meg közel harminc éve, hogy legyen. Aztán van is. Úgy hozta a sorsom, hogy soha nem volt autóm. Tehát ha én most, 54 évesen a forgalomba mennék, nem lennék-e veszélyesebb, mint egy friss engedélyes 22 éves? Rám viszont semmilyen megkötés nem vonatkozik! Nem kell megijedni, nem megyek a forgalomba!
2009. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!