Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosok büntethetőek-e, ha...

Gyalogosok büntethetőek-e, ha kerékpársávon/kerékpárúton sétálgatnak? Mindenesetre a kerékpárosok büntethetőek, ha a járdán tekernek.

Figyelt kérdés
A legrosszabb, ha a járdán van kijelölve kerékpár- és gyalogossáv. A gyalogosok fütyülnek erre és ha a biciklista a biciklisávon akar haladni,még ők vannak felháborodva.Megérdemelnék,ha felborítanám őket a visszadumálásuk miatt!!
2009. jún. 27. 17:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Második vagyok megint: Először is: NEM VAGYOK NAGYKÉPŰ, soha nem is voltam, és nem is leszek.

Másodszor: nem sértődtem meg.

Harmadszor: soha, ismétlem soha nem mentem, vagy megyek úgy, hogy bárkinek azzal kárt okoznék, vagy sérelmet. Nem szoktam fellökni senkit, sőt, türelmesen megvárom, amíg lesz helyem, hogy elmenjek mellette, soha nem csöngetek rá senkire a járdán, mert tudom, hogy nincs hozzá jogom, erre sokan felháborodnak, pedig nagyon kulturáltan közlekedek. Ja, s amikor akkora egy járda, hogy egy autóval is el lehetne rajta menni, akkor mi a francért nem lehet elférni azon a gyalogosoknak. Megérteném, ha úgy tekernék, mint egy állat, és ütném el sorban az embereket, de azt nem értem meg, hogy miért kell így is beszólni?? És persze mindenki engem talál meg, mert én nem megyek olyan gyorsan, és le tudnak ugatni. Ja, a környezetvédelemről annyit, hogy ha az autósoknak csak egy töredéke menne bringával, akkor mennyivel jobb lenne a budapesti levegő? Hm? Nem nyálverés, ez tény. Ja, minek is ilyesmi apró gesztus, hogy bringa, meg nem szemetelek, ugye? Az a baj tudod, hogy miindenki úgy gondolkodik, ahogy te, s ezért olyan a levegő, és ezért van annyi kosz, mint amennyi. Nem nagyképű vagyok, csak próbálom rávenni az embereket arra, hogy tegyenek vmit a környezetükért, pl. azzal, hogy elmondom nekik, hogy soha (és ezt minden túlzás nélkül állíthatom) nem dobok, vagy dobtam el szemetet. Ha nincs kuka a közelben, akkor addig viszem, amíg nem találok. Ilyen apróságok, de ha minden ember csak ennyit tenne, akkor mennyivel jobb lenne az a k.va város? Ezért vagyok ilyenkor tiszta ideg.

Ja, s mielőtt elfelejtem, reagálnék azon állításodra, hogy óvatosan kell menni, s akkor nem ütnek el: aha, csak éppen már nagyon sokszor volt, hogy hiába a villogó, meg kirakom a kezem is, amikor fordulok, meg nyugodtan és óvatosan közlekedek, majdnem mégis otthagytam a fogam, mert az autósok idegesek, nem figyelnek, et cetera. Szóval ne mondd nekem, hogy csak oda kell figyelni, és máris minden szép és jó, mert nagyon nem így van!

2009. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

17:39-es vagyok, a 17:45-nek válaszolok.

Hiába pontoztál le, erre mást nem tudtam válaszolni! Én is járok biciklivel és ha a gyalogos kiabál, akkor csak csengetni tudok és kikerülöm. Mit tehetnék? Semmit. Sajnos ilyen a közlekedési morál. Autóval se jobb, mert azzal is járok.

2009. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17:39-es: én nem pontoztalak le, senkit se pontozok le, azért, mert a véleményét elmondja. :) Nagyon ritka, hogy bárkit is lepontozzak, veled se tettem ezt. :)
2009. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ szerint, ha nincs kijelölve a gyalogosok számára járda, akkor a kerékpár úton vagy az útpadkán közlekedhetnek.
2009. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%

"A KRESZ szerint, ha nincs kijelölve a gyalogosok számára járda, akkor a kerékpár úton vagy az útpadkán közlekedhetnek."

És fordítva nincs így? :)

2009. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

18:48!

...akkor ne haragudj!

2009. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, van-e szankció, én arrébb szoktam állni, ha biciklis jön, akkor is, ha nincs bicikliút. Ahol én lakom Pesten, itt nincs kerékpárút. Ahol van, ott meg sok helyen hülyén oldották meg, pl. a Novák piacnál a kerékpárútra szeretnek parkolni autóval, de van, hogy a gyalogút és a kerékpárút keresztezi egymást, vagy a kerékpárút a járda belső (vagyis nem az úttest melletti) oldalára van festve, na, hát itt, ha a gyalogos irányt vált, vagy át akar menni az úton, egyszerűen fizikai lehetetlenség, hogy ne menjen rá a kerékpárútra. Ha nincs épp kerékpár, a kerékpárúton, akkor szerintem minden gyalogos elsétál rajta, csak kerékpár közeledtével van, aki arrébb megy (hozzám hasonlóan), és van, aki nem.

Tavaly nyáron Grazban jártam, és volt szerencsém látni, ott hogyan oldják meg a városi kerékpározást, hát az itteninél sokkal jobban, és ahol van festve, ott széles, ahol nincs festve, ott az úttestet használják, de sehol a járdát, viszont nem is nagyon ütik el egymást.

2009. jún. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
a 18:09-es vagyok. Aki válaszolt nekem,Tőled kérdezem te honnan evszed,hogy én eldobálom a szemetet,vagy autóval járok? Nincsen jogosítványom,és ha jól számolom már 2* irtam le,hogy én is járok biciklivel és gyalog is.. Légyszives ne személyeskedj ,azért mert én azt mondom a járda a gyalogoské,akkor is ha én ülök a biciklin. Elhiszem,hogy te nem ütsz el senkit,ovatos vagy,nem dobod el a szemetet (és még nagyképű sem vagy,micsoda pompás vonások:-) de sok biciklis fellöki az embert,arról nem is beszélve,hogyha kisgyerekkel mennek a járdán (mint ahogy én is szoktam) nem nézem jó szemmel,ha köztük sasszéznak kerékpárral-ez remélem érthető. Amúgy nem értem,miért szajkózod ennyire fennhangon,hogy te mit meg nem teszel a környezetedért- szerintem ez egy jólnevelt embernek teljesen evidens,hogy nem dobálom szana szét a szemetet. Nem értem mivel adtam okot a fennhéjázó stilusodnak.
2009. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
75%
Én pesti vagyok, és ha olyan helyen vagyok, ahol nincs sok kocsi, és nincs bicikliút, az úton megyek, de ahol nagy a forgalom inkább a járdán, de nem veszélyeztetve a gyalogosokat, néha mégis úgy beszarnak, hogy csak nézek hogy már 30 méterrel arrébb megáll és néz hogy most merre fogok menni. Csak röhögni tudok az ilyenen. Viszont egy szerencsétlen gyalogos miatt sem fogok pl. a Hungárián vagy bármelyik hasonló kaliberű úton bicajozni az őrült sebességű kocsik között csak azért mert a járda a gyalogosoké.A bicikliúton gyaloglók mellett rendszeresen hirtelen fékezek vagy úgy megyek el mellettük hogy súrolom őket, szidnak rendesen, de meg is ijednek, úgyhogy reménykedem hogy máskor eszükbe jut ez, és inkább nem lépnek bicikliútra, vagy szétnéznek.
2009. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyalogosok nem szoktak kerékpársávon/kerékpárúton közlekedni, de ha mégis megteszik természetesen büntethetőek!


Más kérdés a néhány hibbant közlekedésmérnök agyából kipattant ötlet, hogy kerékpársávokat jelöljenek ki a járdákon! Ez a felfestés a járdákon a gyakorlatban nem jelent többet, csak annyit, hogy a kerékpárosok legálisan kerekezhetnek a járdán. Attól még a járda járda marad a rá vonatkozó szabályokkal együtt, vagyis a gyalognak van elsőbbsége, és max. 10 Km/h-val tekerhetsz rajta (ami kb. egy futó ember sebessége)!


1.) Ne hidd, hogy azért mert mostanában divatos dolog hangoztatni a "környezettudatosságot", már előjogok illetnek meg (bár szeretnétek), csak azért, mert bringán tekersz!

2.) A felborításról meg csak annyi: ha szándékosan nekem jössz, levesdzlek a drótszamaradról, és a nyakad köré tekerem a vázat!


További békés kerékpározást!

2009. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!