Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Adott szituációban mit tennél?...

Adott szituációban mit tennél? Beszólnál a bringásnak?

Figyelt kérdés
A szituáció. Egy kapukijáró emelkedőn, olyan amin szűken kifér az autó, egyből egy forgalmas kerékpárútra, majd az útra lehet kikanyarodni. Mivel nem látni ki, nagyon óvatos araszolás, kerósok elengedése, keresztbe állni a bicikliúton mert a kamionokat el kell engedni. Ekkor az egyetlen értelmifogyatékos biciklis kb 40 m re van. Mivel a forgalom miatt még nem lehetett kimenni, hátulról már ott a következő autó vársz. A bicajos istenbaccamegelve durrogva furakszik a kőfal meg a kocsi közé, majd mivel nem fér el ott bambán morog. Hátragurulni így egy mm t sem lehet mert akkor persze ő az ártatlan, mert nem bír várni fél percet mígy szabad az út. Anyázik látszik a fején hogy nem tetszik neki hogy ez lett. Kiszállnál pofánvágni? Vagy udvariasan elmondani neki, hogy bammeg ne mássz a kocsi alá? Ilyen esetben szerintem felfoghatá mi van. Látta a másik kocsit hátul meg a forgalmat is!

2012. szept. 6. 09:38
1 2 3
 11/22 kovpet ***** válasza:
Amúgy simán el tudom képzelni, hogy tahón szólt oda a biciklis, sajnos.
2012. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Kovpet! Felfogtad a szituációt? Te hogy mész ki egy ilyen kijáraton? Kíváncsi lennék rá! Se jobbra se balra nem látsz ki csakis akkor látod a forgalmat ha a fejed kívül van a betonfalon, de akkor a kocsi orra már keresztbe a bicikliúton! Kifelé óvatosan egyesbe teszed a kocsit lassan ki, hogy a hirtelen feltünő bicikliseket elengedd, aki messzebb van lásson. A kamion elpe nem vághatsz be. Hátra nem tolathatsz mert a seggedbe a következő autó. Ez teljesen egyértelmű és nem szándékos akadályozás! Kresz szerint is elfogadott! A gond az, hogy ez az ember a szűk helyen a kocsi és a fal közé bemászva akart kerülni, a kamiont túl erősnek vélte biztos. Oda meg beakadt mert a bringával szűk volt a hely. Tudod türelmes vagyok, a küzdősportok megtanítottak uralkodni az indulataimon, de ennyi esze lehetne. Te hogy oldottad volna meg? Nah? Ha ennyire okos vagy? A kocsiban egyedül vagy egy idegen helyen, nincs ott anyuci hogy integessen gyere kisfiam szabad az út, a légy se szarik épp!
2012. szept. 6. 21:07
 13/22 A kérdező kommentje:
Ha nagyon túlzásbaesik, vagy rávág a kocsira akkor tuti hogy ott helyben felrúgom. Tahó volt, de az ilyenek ha fel is bosszantanak azért emberek vagyunk. Lehet szar napja volt. De akkoris.
2012. szept. 6. 21:09
 14/22 kovpet ***** válasza:
Felfogtam a szituációt, meg azt is, hogy te milyen ember vagy. A jövőben kerüld a velem való kommunikációt.
2012. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Hunter92 ***** válasza:

Mindkét oldalon vannak gyökerek. Egyébként ez a szitu egyértelmű, a biciklis is láthatta, hogy se előre se hátra nem tudsz menni. Nekem a munkahelyemről kell ugyanígy kiállnom, csak itt van annyi hely a kapu után, hogy előrébb tudok menni és elférnek a gyalogosok/biciklisek. De a kiállást csak úgy lehet megoldani, hogy óvatosan, araszolva állok ki, hogy lássa mindenki, hogy jövök. Megjegyzem, hogy ez elsőbbségadás szempontjából is teljesen szabályos.


Kovpet, nézz utána légyszíves, hogy mit is jelent az elsőbbség megadása, mert ezek szerint nem vagy tisztában vele.


Én egy elég türelmes, higgadt ember vagyok, de egyszer már szálltam ki biciklisre és nem sok kellett hozzá, hogy lerángassam a biciklijéről. Ott áll a zebránál és baszik leszállni róla. Én meg (és, ahogy látom sokan mások is így vannak vele) nem szoktam átengedni a biciklist csak, ahol kell (pl., ha a zebra a kerékpárútra esik). Ha annyira lusta, hogy nem képes leszállni és áttolni a biciklit, akkor tudjon rá, hogy egy darabig biztos nem lesz átengedve. Na ez a köcsög meg pont akkor unta meg a várakozást, amikor én odaértem. Már a zebrán voltam, amikor ő elindult és már majdnem elhagytam, mire mögém ért, erre a hülyéje ráver egyet a csomagtartómra, hogy jelezze, nem tetszett neki, hogy nem engedtem át. Az út párhuzamosan ment a járdával, ahol ő haladt, szóval egy kicsit arrébb lehúzódtam és bevártam és számon kértem, hogy mi a jó francot képzel magáról. Erre elkezd nekem anyázni, hogy miért nem engedtem át a zebrán, mert neki volt elsőbbsége. Na az ilyenek elkerülése végett, egy bizonyos kor felett én mindenkivel csináltatnék egy kresz vizsgát, pláne a biciklisekkel.

2012. szept. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A kresz-vizsga az autósoknak is kötelező, mégis hallok időnként hajmeresztő ökörségeket tőlük. Máskor meg csak látom, hogy nagy ívben tesznek a szabályokra, aztán ha valaki beszól nekik ezért, még nekik áll feljebb. Ezért is mondom, hogy nem érdemes idegesíteni magad miattuk, meggyőzni úgysem fogod őket.
2012. szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Akit egyébként jelen esetben anyázni lehet, az a közútkezelő vagy önkormányzat, aki azt a sz*rt így odatette. Én is rühellem a városi bringautakat, veszélyesebb rajtuk közlekedni, mint az úton. A kerékpár jármű, közúton a helye.
2012. szept. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a zebrás dolog örökös probléma,sajnos nem tudják ,hogy csak úgy van elsőbbsége ha gyalogosként áttolja. Bevallom én sem szoktam leszállni,mert nem fogok 15 méterenként fel-le ugrálni. De megszoktam én is várni még elmegy az összes kocsi és csak utána tekerek át,egyértelmű ,hogy csak úgy van joga elsőként áthaladni a biciklisnek ha tolja.Meg azért az is egy vicc ,hogy múltkor egy paraszt megakarta nekem magyarázni,hogy a bicikliúton a sárga felfestésnél is le kell szállni és tolni kell. egyik fél sem különb ,az emberek 80% nem tudja/szarik a kreszre.
2012. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kovpet ***** válasza:

Hunter92: kb tisztában vagyok a szabályokkal, 20 éve vezetek. Autót is, motort is meg biciklit is. Nem volt szabálytalan a kérdező, nem is ez a baj. A bajom emberileg van vele.


Sajnos tele vannak az utak az ilyenekkel. Semmi türelem, semmi tolerancia, semmi empátia. Csak a "pofán vágom".

A biciklis is ilyen volt, jól egymásra találtak.

2012. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Kovpet. Írtam hogy nem szóltam hozzá mé a morgolódása ellenére sem! írtam lehet szar napja volt, megértem azért nem bírt várni. Viszont ha rávágott volna a kocsira akkor simán nem tűröm el. Saját tulajdon, ne csapkodja. A kérdésben volt ki mit tett volna. Hidd el sokan vannak akik beszólnak.
2012. szept. 7. 12:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!