Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem használják a tompíto...

Miért nem használják a tompított fényszórót?

Figyelt kérdés
Lakott területen, ködben, szürkületben stb. A legjobb amikor éjjel helyzetjelzővel közlekednek. Ráadásul, ha valami, akkor ez tipikusan nőkre jellemző, nem lehetne valami kampányt folytatni és meghatározni, hogy pontosan mikor legyen kötelező használni és ne legyen félreértés. Ráadásul akkor könnyebben lehetne büntetni érte, mint konkrét szabályozás nélkül.
2012. okt. 26. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert elfelejtik. Velem is megesett már, mindenki emberből van, most ezen nem kell úgy cirkuszolni, jelzeld neki ha szembejön és kész.
2012. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Éjjel, korlátozott látási viszonyok között világítás nélkül elindulni? Akkor nem kell autóba ülni.

Az, hogy nappal, szép időben nem kapcsolód fel városon kívül rendben.

Ha jelzel, nem lát (ezt se értem) vagy integet, mert azt hiszi trafi van.

2012. okt. 26. 19:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Van rá szabály. A KRESZ szerint az esti szürkület kezdetétől a reggel szürkület végéig használni kell a tompított fényszórót. Illetve egyéb esetben korlátozott látási viszonyok között is. Ezekben az esetekben helyzetjelzővel közlekedni szabálysértés. Helyzetjelzőt csak álló jármű kivilágítására kell használni. Az, hogy egyesek taplók, és nem így közlekednek, szabálysértés, csak mázlijuk van, hogy épp nem állítja meg őket a rendőr, ennyi.
2012. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Friss a jogsim és én is elfelejtettem már vagy 2x. Tudom, hogy gáz, de előfordul és szerintem mindenkivel. Pest úgy ki van világítva, hogy azért kell a fényszóró, hogy téged észrevegyenek. Tudtommal szabályozva van és ha szembe jön e közeg, biztosan ők is villogni fognak, egy feljelentés kíséretében.
2012. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a szabályozás nem megfelelően részletes. Hiszen mindenkinek mást jelent a "korlátozott látási viszony" és ez okozza a problémát.

Azért ezzel is vitatkoznék, hogy Pest annyira ki van világítva, a főutak esetleg.

Egy rutinnak kell beépülnie, amiben az oktatóknak kellene segíteni, de ők sem arról híresek, hogy "fogyasszák" az izzót.

2012. okt. 26. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Az oktatóm anno ütötte a fejem ha elfelejtettem,anyámé is, meg az öcsémé is, ne kend rájuk. :D


Simán elfelejtik/alapból lesz@rják, de ez még a jobbik verzió (nekem, szerencsére jó a szemem), inkább jöjjön helyzetjelzővel mint a reflektor+ködlámpa kombóval, az sokkal balesetveszélyesebb.

2012. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály: minél többen közlekednek tompítottal, annál nehezebb észrevenni a nem világító járművet. Tehát ha látod, hogy mások pilácsolnak, kapcsold be te is a tiédet. Másik lehetőség, hogy legyen mindig bekapcsolva, és akkor nem kell vacillálni.
2012. okt. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 atilis ***** válasza:
Én inkább az ellenkezőjét veszem észre, vagyis, hogy a távolságit felejtik el tompítottra kapcsolni. Mostanában városon belül is sokakat így látok közlekedni. Azonkívül szerintem sokaknak kiég a tompított fényszórója, több millió forintos gépeket látok (BMW, Audi) és gondolom nincs pénzük venni egy pár száz forintos izzót bele.
2012. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!