Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan csinálhatok téligumit...

Hogyan csinálhatok téligumit biciklire?

Figyelt kérdés
Itthon szeretné téli gumit csinálni a biciklimre, nem tudom hogy fogjak hozzá! Tudnátok segíteni? Lehetőleg képekkel magyarázzátok mert annyira nem tudom a szakszavakat!
2012. dec. 13. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

http://www.youtube.com/watch?v=AlHDMC6rj0E


ha van türelmed akkor csináld meg ezt

2012. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ez az ilyenre gondoltam! Milyen csavarokat használ? Nem értek angolul! :(
2012. dec. 13. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Ezek sima mezei szegek. Látszik. Bárhol kapható. Csak nem hegyes végüek, hanem amire anya csavart lehet tenni. Ezenkivül teljesen átlagosak ahol látom. Bárhol kapsz ilyeneket! Viszont a szegek miatt én használnék a helyedben defektvédő szalagot, hogy a szegek ne szúrhassák ki a belsőt! Bicikliszervizekben lehet kapni. A külső és a belső gumi közé teszik.
2012. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

3x10-es rozsdamentes facsavart mond a srác. De a hossz változhat a gumitól függően (meg hogy mennyit akarod hogy kilógjon - se túl minimális, se túl sok nem célszerű).


Kívülről kifúrod (a csavarátmérőjénél kisebb fúróval), aztán belülről belecsavarod. A fúrást lehetőleg ne a levegőben csináld mint a videóban lévő figura. Le kell tenni egy fadarabot (lehetőleg olyan vastagot hogy a fúrószár ne érje át) valami felületre (amit ne msajnálsz, pl. munkapad a műhelyben), arra fektetni a gumit és úgy fúrni.

2012. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 10es facsavarral csináltam, egyszerűen akkus csavarozóval behajtotam belülről, szétvágott gumibelső belülre és kész :-)

arra felkészülhetsz, hogy irdatlanul szúrnak, budin csinálgattam, azt hitték baj van olyanokat ordítottam :-D

2012. dec. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemesebb egy 23,vagy 25 mm DH terepgumit rátenni.

Hátrány:rohadt nehéz meghajtani aszfalton.

2012. dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Téli gumit sehogy nem tudsz csinálni, mivel annak a keveréke és a mintázata más.

Szöges gumit viszont annál inkább. Fentebb leírták már hogy hogy lehet.

De lehet gyárilag is kapni szögest, sőt, lehet kapni hozzá külön szögeket is, amik úgy néznek ki hogy van egy alátétszerű permük, ez egyik oldalán a hegyes szeggel ,a másikon pedig a menetes cuccal amit kívülről csavarsz és ragasztasz(mert hogy ezeket ragasztják is) a köpenybe fújt lyukakba.

Persze ehhez viszonylag vastag mintázatú köpeny kell, hogy tartása is legyen de ne is szúrja át a köpenyt.


Persze ez nem épp olcsó megoldás, és szerintem nem jobb mint egy jól kivitelezett házi megoldás :D


A másik meg ugye a fa vagy lemezcsavar. Mind a kettő megfelel a célnak.

Belülre pedig, alapos zsírtalanítás és esetleg egy kis érdesítés után csíkokra vágott belső foltragasztóval szépen fel lehet ragasztani. Meg arra figyelj hogy a csavarok fején ne legyen semmi perem vagy él, mert ezek szépen átvágják magukat a belsőn. (vagy vegyél olyat ami megfelelően le van gömbölyítve vagy csiszold/reszeld le)

2012. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem most elöl szabvány mountain bike gumi van. Hátul egy 235-ös Ninja hd. harmincal lazán megyek vele. Rekord az 58 km/h szóval birom. De ezt nem akarom elbaszni inkább veszek rá másikat.
2012. dec. 14. 18:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jégre kell, szöges (csavaros:-)), ha hóba, jobb fajta terepgumi, én forgásiránnyal ellentétesen raktam fel, 10 centi hóban, sárban ugyanolyan jó volt, mint száraz aszfalton
2012. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!