Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted kinek volt igaza?...

Szerinted kinek volt igaza? Tapasztaltál már hasonlót?

Figyelt kérdés

Egyik éjjel miután sikerült lekésnem a buszt taxit hívtam és amíg vártam rá a főút mellett fel s alá járkáltam.Közel voltam egy zebrához.Egy gyalogos férfi kelt át az úton balról,jobbról pedig egy autó nagy gázzal akart megindulni az egyenes és üres úton, ám a férfi kisétált elé,így fékezés lett(A férfi már elindult át az úton mikor az autó megkezdte a gyorsulást)

Aztán az autó,(konkrétan egy Opel) megállt a sofőr letekerte az ablakot és kiszólt.Nagyjából idézve felvázolom a párbeszédet:


Sofőr: Normális vagy te köcsög?!

Gyalogos: Mi a problémád te bunkó?

*sofőr legyint és lassan elindul*

Gyalogos: Én is így gondoltam.

*autó vissza*

Sofőr: Nem nekem fog fájni ha legközelebb elütlek,mert az lesz.

Gyalogos: Ismered a kreszt b@zdmeg?!A zebrán neked meg kell állnod főleg,hogy már az út közepén tartok...de ha ezt te nem tudod felfogni akkor legközelebb nyugodtan üss el és majd a rendőr megmondja neked,hogy kinek volt igaza és mész a börtönbe.(és sok kisípolandó szó az ingerült gyalogostól)

A sofőr nevetett egyet és elhajtott.


Nem értem az ilyen minek száll vitába?!Inkább morogjon valamit magában ott a kocsijában de minek áll meg és szól ki?!Szerintem igaza volt a gyalogosnak (de javítsatok ki ha tévedek)...én is tapasztaltam már hasonlót, és nem értem...nem tudom megérteni az iylen sofőrők mit képzelnek magukról?!(...meg persze azok a gyalogosok is akik átszaladgálnak az autósok között ott ahol kedvük tartja, nem kell bemutatni,ismerem ezt az oldalt is, de most ne ez legyen a téma)



2012. dec. 18. 22:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
Jogilag a gyalogosnak. Nem féktávon belül lépett a kocsi elé. Én el szoktam engedni egy autót, ha ezzel senkit nem tévesztek meg. Nem ragaszkodom görcsösen az elsőbbségemhez.
2012. dec. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Magas szintű szájkarate-tudást érzek. Valószínűleg mindketten feketeövesek voltak.


Egyébként normális esetben úgy működik hogy ha gyalog vagyok és látom hogy gyorsan jön /féktávon belül van akkor nem lépek le, ha meg kocsival akkor ha tudom elengedem.


Persze az emberi hülyeség itt is előjön, sok a kamikaze meg a bukó autós is.

2012. dec. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg nem kell megállnia, csak ha lelépet az útra, de mindenképpen úgy kell megközelíteni a zebrát, hogy megtudjon állni ha lelép a gyalogos.


Szerintem csak azért emberkedett a sofőr, mert azt hitte hogy meg fog szeppenni a gyalogos, mert őt szorítja a cipő. Az is lehet, ha egy napközis lépett volna elé, még meg is pofozza.


Egyébként milyen kocsi volt?

2012. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

mr.flash, ha tudod elengeded. Nagyon rendes.

De nem tudni csak úgy nem tudod, ha láthatatlan, s függőlegesen esik a zebire. Ugyanis a kresz szerint (ill. abból következően) a sakktábla simaságú, csupasz terepen, ha egymagad is vagy élő az egész környéken, csökkentett sebességgel, fokozott figyelemmel kell megközelítened. Gyakorlatilag fékkészenlétben. Így elég nehéz váratlanul eléd lépni úgy, hogy komolyabban megstószold.

2012. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
3: elvileg nem kell megállnia, csak akkor ha feltételezhető, hogy esetleg, netalántán, mégis át szeretne menni. Ha már lelépet akkor, amikor te odaérsz, akkor már nem elsőbbségről van szó. Akkor már zebra nélkül is engedned kell.
2012. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

(5)208 Elsőbbséget kell adni, ha a 28. § (2) bekezdésében foglaltakból más nem következik


a) jobbra vagy balra bekanyarodó járművel


- annak az útnak az úttestjén áthaladó gyalogos részére, amelyre a jármű bekanyarodik, továbbá


- az azonos irányból érkező villamos részére,


b)209 jobbra bekanyarodó járművel a kerékpársávon vagy az úttest mellett levő, attól jobbra eső kerékpárúton, gyalog- és kerékpárúton érkező jármű és gyalogos részére,


c)210 balra bekanyarodó járművel


ca) az úttesten szemből érkező és egyenesen továbbhaladó vagy jobbra bekanyarodó jármű,


cb) az úttest mellett levő, attól balra eső kerékpárúton, gyalog- és kerékpárúton érkező jármű és gyalogos


részére.

2012. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Ne forgasd ki. Nyilván úgy értettem hogy ha látom hogy megy a járda fele és láthatóan át akar menni akkor lassítok és villogok neki, nem arról hogy ha lelépett akkor elütöm-e.


Egyébként jó dolog a KRESZ-ről beszélni, csak az egy másik dolog hogy a valóságban mások mennyire tartják be, és te mennyire tudod betartani. De ez más téma.

2012. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"3: elvileg nem kell megállnia, csak akkor ha feltételezhető, hogy esetleg, netalántán, mégis át szeretne menni. Ha már lelépet akkor, amikor te odaérsz, akkor már nem elsőbbségről van szó. Akkor már zebra nélkül is engedned kell."


És ezzel most mit akarsz mondani? Ugyanazt írtad le mint én.


Egyébként ha a zebránál, áll nem valószínű hogy a csillagok állását figyeli.

2012. dec. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Na, az én privát véleményem az, hogy hiába van elsőbbségem gyalogosként, mivel szeretek élni ezért körülnézek mielőtt lelépek a zebrára. Na, ha körülnézek és látom, hogy egy autó gyorsít és olyan közel van, hogy már csak komolyabb fékezéssel tudna megállni nekem, akkor nem lépek le az útra. Ha itt ez történt, akkor az autósnak adok igazat.
2012. dec. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ha esetleg úgy elkapja a gyalogost hogy ott marad, és kap 1.5 évet, szerintem nem fogja vigasztalni a sofőrt, hogy neki adsz, vagy úgy gondolja hogy neki van igaza. Ha gyalogos áll a zebránál nem is gyorsíthat, ameddig nem győződött meg arról, hogy biztonságosan el tud haladni mellette.


Én tudok olyan esetről, hogy nem zebrán ütöttek el valakit aki ott is maradt, és még sem a sofőrnek volt igaza. (A zebránál ez fokozottan igaz.)

2012. dec. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!