Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted kinek volt igaza?...

Szerinted kinek volt igaza? Tapasztaltál már hasonlót?

Figyelt kérdés

Egyik éjjel miután sikerült lekésnem a buszt taxit hívtam és amíg vártam rá a főút mellett fel s alá járkáltam.Közel voltam egy zebrához.Egy gyalogos férfi kelt át az úton balról,jobbról pedig egy autó nagy gázzal akart megindulni az egyenes és üres úton, ám a férfi kisétált elé,így fékezés lett(A férfi már elindult át az úton mikor az autó megkezdte a gyorsulást)

Aztán az autó,(konkrétan egy Opel) megállt a sofőr letekerte az ablakot és kiszólt.Nagyjából idézve felvázolom a párbeszédet:


Sofőr: Normális vagy te köcsög?!

Gyalogos: Mi a problémád te bunkó?

*sofőr legyint és lassan elindul*

Gyalogos: Én is így gondoltam.

*autó vissza*

Sofőr: Nem nekem fog fájni ha legközelebb elütlek,mert az lesz.

Gyalogos: Ismered a kreszt b@zdmeg?!A zebrán neked meg kell állnod főleg,hogy már az út közepén tartok...de ha ezt te nem tudod felfogni akkor legközelebb nyugodtan üss el és majd a rendőr megmondja neked,hogy kinek volt igaza és mész a börtönbe.(és sok kisípolandó szó az ingerült gyalogostól)

A sofőr nevetett egyet és elhajtott.


Nem értem az ilyen minek száll vitába?!Inkább morogjon valamit magában ott a kocsijában de minek áll meg és szól ki?!Szerintem igaza volt a gyalogosnak (de javítsatok ki ha tévedek)...én is tapasztaltam már hasonlót, és nem értem...nem tudom megérteni az iylen sofőrők mit képzelnek magukról?!(...meg persze azok a gyalogosok is akik átszaladgálnak az autósok között ott ahol kedvük tartja, nem kell bemutatni,ismerem ezt az oldalt is, de most ne ez legyen a téma)



2012. dec. 18. 22:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Mindannyian megbuktatok KRESZ-ből !

Zebránál a gyalogosnak van elsőbbsége,és szándékosan nem "zebrán"-t írtam.Ha csak a zebra előtt áll a járdán és nézelődik,az autósnak kötelessége megállni,pár éve vezették be ezt a szabályt.

Hogy betartják-e,az más kérdés.

2012. dec. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan a gyalogosnak volt igaza, a sofőr meg egy bunkó. Ellenben a hazai jogrendszer enyhén szólva érdekes, meg a rendőrség hozzáállása is néha. Nyár végén volt egy hír ami engem elképesztett, Kaposváron elütöttek a zebrán egy terhes nőt, majd ezek után a Rendőrség szerint ő volt a hibás.


[link]

2012. dec. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Miért bukott mindenki? 1., 4. az én válaszom és teljesen összhangban van a kresszel. A szabályt is ideidézte valaki komment nélkül.


Ép eszű ember nem lép le a száguldó autó elé. Ez természetesen így van. Néha mégis, mert vagy nem lehet időben látni (Találkoztam én már eszeveszett tempóban kanyarodóval is, nem eggyel.), vagy nem rendelkezik az ember azzal a képességgel, hogy kimatematikázza az érkezési idejét. Idős, lassú stb.


Lehet, agyára megyek a többi autósnak, de én osztrák-német módra próbálok közlekedni autósként. Azaz szélesen és lassítva kerülöm a biciklistát, a zebránál puhán lassítok, nem félig rajta állok meg, hanem inkább egy méterrel előtte. Nem indulok mindaddig, amíg a sávomat teljesen el nem hagyta.


Sajnos, sokan képtelenek értelmezni, alkalmazni a kreszt. És nem csak azok, akiknek tahómárkaként számon tartott kocsija van. Gyakran autóznak körbe zebránál, előznek zebrán, átlépik a záróvonalat stb.

2012. dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"Ha esetleg úgy elkapja a gyalogost hogy ott marad, és kap 1.5 évet, szerintem nem fogja vigasztalni a sofőrt, hogy neki adsz, vagy úgy gondolja hogy neki van igaza."


Ha elkapja az autós a gyalogost, akkor meg aztán hiába lesz igaza, ha meghal. Több konkrét esetet ismerek, hogy elütöttek gyalogost zebrán és őt marasztalták el utána. Akkor van elsőbbséged, ha megadják, ez aranyszabály. Most már sportot űznek egyesek abból, hogy körülnézés nélkül ugrálnak ki a zebrára.

2012. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Egy sima Opel Astra G volt (valakit érdekelt a márka)

Ahogy leírtam az eset úgy volt,hogy az út üres volt mert már éjjelre járt az idő, az út persze ki volt világítva.A gyalogos kilépett az útra eközben elég messze volt még az autó,pontosabban olyan messze,hogy ha az autó lelassít kényelmesen átér az úton.Azonban az autó inkább gyorsított és emiatt pont akkor lépett be a gyalogos az ő sávjába mikor ő is odaért (illetve a gyalogos valamivel előbb odaért és ekkor jött rá az autós,hogy fékezni kell -még időben)

Ez egy két sávos út volt, az egyik sáv üres volt ezt átszelte a gyalogos és a másikban jött a kocsi.A gyalogosnak az út közepén állva kellett volna elengednie az autót.De ő ment tovább és ügyet sem vetett az autósra, inkább az autós sérelmezte,hogy kimentek elé, és ettől lett ideges a gyalogos mivel ezt a sofőr szóvá is tette.

2012. dec. 19. 13:30
 16/25 anonim ***** válasza:

Én nem azt nem értem, hogy az ilyen minek száll vitáta, hanem minek száll kocsiba :) Azért a gyalogos is éri a pénzét.

Nem tudom, kinek mi a véleménye, de amíg le kellett lépni a gyalogátkelőhelyen az úttestre a gyalogosnak ezzel jelezve átkelési szándékát a féktávon túl közlekedő autós felé, addig nemigen voltak ilyen sűrű "viták". Tudom, hogy az előbbi rendszer sem működött, de ha már az oviban tanítanák ezeket a sok faxság helyett, akkor talán jobb közlekedési morál lenne 15-20 év múlva.

Az előző rendszer legalább megadta a gyalogos és az autós számára a kommunikáció lehetőségét, ha most megállok az út szélén trécselő ténfegő gyalogosoknak, akkor tovább tereferéznek, de van persze, aki a semmiből kerül elő. Ha netán gyalogosként megyek át a zebrán, alig győzök integetni a csuklós busznak, hogy meg ne álljon a 25 tonnájával, megrakva utassal, ne dobjon ki még 5 kiló szén-dioxidot meg fél marék egyéb xart, amiért miattam megállna, aztán újra gyorsítana.

2012. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
52%

"Egyébként ha a zebránál, áll nem valószínű hogy a csillagok állását figyeli."ll bemutatni


Hát azt talán nem, de a zebrától 8 mm-re félórákat tereferélő nyuggereket gondolom nem kell bemutatni...

2012. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Pont erről beszélek, többek között.


#16

2012. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Hát azt talán nem, de a zebrától 8 mm-re félórákat tereferélő nyuggereket gondolom nem kell bemutatni..."


Jelen esetben nem hiszem, hogy sok megvitatni valója volt a gyalogosnak magával, hacsak nem kettős személyiség:)

De egyébként, a gyalogos testbeszéde elárulja hogy mi a szándéka.

2012. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nem a konkrét kérdésre írtam (az egyértelmű), hanem az idézett szövegre általában.


A testbeszédre meg nem feltétlenül érdemes adni, főleg idősebbeknél. Tőlük BÁRMI

2012. dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!