Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted kinek volt igaza?...

Szerinted kinek volt igaza? Tapasztaltál már hasonlót?

Figyelt kérdés

Egyik éjjel miután sikerült lekésnem a buszt taxit hívtam és amíg vártam rá a főút mellett fel s alá járkáltam.Közel voltam egy zebrához.Egy gyalogos férfi kelt át az úton balról,jobbról pedig egy autó nagy gázzal akart megindulni az egyenes és üres úton, ám a férfi kisétált elé,így fékezés lett(A férfi már elindult át az úton mikor az autó megkezdte a gyorsulást)

Aztán az autó,(konkrétan egy Opel) megállt a sofőr letekerte az ablakot és kiszólt.Nagyjából idézve felvázolom a párbeszédet:


Sofőr: Normális vagy te köcsög?!

Gyalogos: Mi a problémád te bunkó?

*sofőr legyint és lassan elindul*

Gyalogos: Én is így gondoltam.

*autó vissza*

Sofőr: Nem nekem fog fájni ha legközelebb elütlek,mert az lesz.

Gyalogos: Ismered a kreszt b@zdmeg?!A zebrán neked meg kell állnod főleg,hogy már az út közepén tartok...de ha ezt te nem tudod felfogni akkor legközelebb nyugodtan üss el és majd a rendőr megmondja neked,hogy kinek volt igaza és mész a börtönbe.(és sok kisípolandó szó az ingerült gyalogostól)

A sofőr nevetett egyet és elhajtott.


Nem értem az ilyen minek száll vitába?!Inkább morogjon valamit magában ott a kocsijában de minek áll meg és szól ki?!Szerintem igaza volt a gyalogosnak (de javítsatok ki ha tévedek)...én is tapasztaltam már hasonlót, és nem értem...nem tudom megérteni az iylen sofőrők mit képzelnek magukról?!(...meg persze azok a gyalogosok is akik átszaladgálnak az autósok között ott ahol kedvük tartja, nem kell bemutatni,ismerem ezt az oldalt is, de most ne ez legyen a téma)



2012. dec. 18. 22:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
+ kitelik. ;)
2012. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
4%
Az autósnak lassítania kellett volna, de a gyalogos is egy barom. Amikor látod, hogy nagy sebességgel közelít egy autó, akkor minden normális ember megáll, ez meg ment tovább...
2012. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Alex Fly ***** válasza:

Mi a kérdés? A gyalogosnak egyértelműen elsőbbsége volt, az autóvezető pedig a KRESZ szerinti megközelítés helyett gyorsított, ami önmagában is szabálytalan.

Ráadásul a kis hazánk által is aláírt Bécsi közlekedési Egyezmény kimondja, hogy minden esetben az "erősebb" jármű vezetőjének nagyobb a felelőssége...

2012. dec. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
58%
Úgy látszik aki nem ismeri a kreszt, csak lefelé tud pontozni. De ha kiderül hogy hülye a témához,(meg kell állni mindig) még akkor is a gyalogossal takarózik, hogy a gyalogosnak mit kellene csinálnia ha ő közlekedik.
2012. dec. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Bajer ***** válasza:

100%-ban a gyalogosnak volt igaza, de egy kanyi szót nem kellett volna szólnia az autóshoz, így meg lesüllyedt ősemberi szintre. Ilyen helyzetben én gyalogosként a mobilommal felvenném az autós minden megnyilvánulását. Az autósnak pedig nem való kocsi a kezébe, max. matchbox.

Volt már 2 hasonló tapasztalatom: Egy kapcsolható lámpás zebrán szabad jelzésre kapcsoltam gyalogosként, miután átkeltem és zöld lett a mikrobuszosnak, ezt ordította nekem: "-Ahhoz, hogy átmenj az úton, nem kell zöldre váltani a lámpát!"

A másik eset csúnyább volt: Lámpa nélküli zebrára léptem, 2 autó lefékezett és miután látták, hogy semmi nem jön nekik szemből, kikerültek a ZEBRÁN, ezzel odaszegezve engem az út közepére. Kár, hogy pont akkor nem volt ott a jard.

2013. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!