Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek is eletveszelyes...

Szerintetek is eletveszelyes oroszorszagba kozlekedni autoval?

Figyelt kérdés

mi az oka annak a sok balesetnek karambolnak?

hujeskednek?

amugy miert van majdnem minden autoba kamera?-kovetelmeny?


2012. dec. 31. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 AtyeszLL ***** válasza:
0%

Csak abban az autóban van kamera, amelyikbe tesznek. Te meg azt a vidit látod amelyik balesetet szenved, és felteszik a netre.

Oroszország nagyon nagy, ezért sok ilyen vidi lesz még. Mindenhol vannak barmok. Nálunk itthon a Suzukisok, meg a Gyakori kérdések kérdezők azok.


Csak azért több a videó, mert nagyobb a létszám.

2012. dec. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

sokan úgy ülnek be az autóba,hogy legurítottak pár liter vodkát.persze hogy bátrabbak és veszélyesebbek az emberek.

AtyeszLL kikérem a Suzukisok nevében,azt hogy hülyék vagyunk.attól h papírautó nem barom aki hajtja,csak nem engedhetjük meg magunknak a legújabb bömost.

2012. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 AtyeszLL ***** válasza:
50%
:-)
2012. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 T5- ***** válasza:
0%

Egy gyakkeres szuzukis....haver, ez olcsó kifogás, hogy ezt engedhetjük meg magunknak. Merthogy elárulom neked, hogy van más autó is ami ugyanannyiból fenntartható, csak te egy vérsuzukisvagy. Van aki azért vesz régi Stiftet, mert szomszéd józsibá azt mondta, hogy az olcsó és jó, amúgy nem nagyon ért az autóhoz, de jó az. Van aki meg azért mert full igénytelen az autóra. Ennyi. Nem kell itt kikérni semmit, ha annyira zavar vegyél egy autót.


Oroszország? Azért van a legtöbb autóban kamera, mert a biztosító csak akkor fizet, ha tudod bizonyítani a dolgot. Ahogy mondták, nagy ország, sok az esemény, a sok kamera meg is örökíti és ők felrakják a netre bármi érdekeset látnak. Pl fent van a most lezuhat repülőről is a felvétel. Hogy életveszélyes lenne? Csak annyira mint nálunk. És a a hülye aki nem tudja leírni.

Ja és hidd el nekem hogy sokkal jobban vezetnek az oroszok mint akár a magyarok többsége.

2012. dec. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 T5- ***** válasza:
Én pl sose vennék suzukit, se újat se régit, mellesleg annyi pénzből amiből megveszel egy új suzukit, vehetnél akár egy használt prémium autót vagy bármi mást, és nem, a fenntartása sem lenne több. Összességében olcsóbban jönnél ki. Csak hát fáj az igazság.
2012. dec. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tény, hogy Oroszországban a magyaroknál bevállalósabbak (igen, felelőtlenebbek is) az autósok és főként a magasabb társadalmi státuszúak a magyarnál sokkal korruptabb rendőrség befolyásolásával könnyebben ússzák meg a büntetést, akár még baleset okozása esetén is. Ezért használnak nagyon sokan videórögzítőt, ezek felvételeit megnézve általában egyértelmű(bb), hogy ki a hunyó.


Ezen kívül az erősen individualista vezetési kultúra is növeli a balesetveszélyt: rázósabb helyzetekben nem feltétlenül korrigálnak időben, ha a másik idézte elő a veszélyhelyzetet. (Persze az életösztön működik, csak pl. egy elbaltázott előzésnél ne számíts arra, hogy a megelőzött jármű lehúzódással, fékezéssel segíteni fog.)


Emellett leromlottabb a járműpark is és a közlekedéstechnikai megoldások sem a legmodernebbek.

2013. jan. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Hunter92 ***** válasza:

Ez nem a kérdéshez fog kapcsolódni, szóval bocs az off-ért.


AtyeszLL

Tegnap este egy barom hondás ész és index nélkül váltogatta előttem a sávokat. Rádudáltam, lelassított, bejött mögém, majd mielőtt lekanyarodtam volna jobbra, megelőzött, bevágott elém és satufékezett. Hazafele majdnem kinyírt egy mercis, amikor áthajtott a piroson (ha nem veszem észre időben és nem fékezek le, akkor balról telibe ver). A nagy audisok és bmw-sek rendszerint index nélkül előzgetnek és vágnak be elém, gyalogosként, pedig 10-ből 1, ha átenged a zebrán az már jó arány. Most akkor mondjam azt, hogy minden prémium kategóriás egy barom? Nem mondom, mert a kisebb kategóriások között is vannak hülyék, szóval nem az autójuk alapján kéne megítélni az embereket. Nekem egy régi swiftem van, de mégis tudok ésszel és udvariasan vezetni, ami egyébként igaz 2 másik swiftes ismerősömre is.


T5-

Nekem nem a szomszéd Józsi bácsi (honnan tudtad, hogy így hívják? :D), hanem több autószerelő ajánlotta a Suzukit, a fogyasztása, az igénytelensége és a megbízhatósága miatt és mert a sarki vegyesboltban is kapok hozzá olcsón alkatrészt. Nem értem miért fáj neked az, hogy van, aki Suzukit vesz és meg van vele elégedve.

2013. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 T5- ***** válasza:
0%
Nem fáj, csak arra akartam kilyukadni, hogy egy bizonyos réteg vásárol régi swiftet, bizonyos hozzáállással...az élet más területein is de ebbe most ne bonyolódjunk bele. Ezzel nem azt mondtam, hogy egy rossz autó, khm, csak azt hogy igénytelen, mind jó mind pedig rossz értelemben. Ismerem a típust, meg van némi fogalmam még néhányról, ezért mondtam, hogy van a swiften kívül még pár olcsó, olcsón fenntartható, szervizigénytelen kisautó.
2013. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Oroszország nem jogállam.

Erre azért nem árt odafigyelni.Akinek nagy autója van gyakorlatilag bármit megtehet.Az M3-ason is "izelítőt" lehet már belőle kapni.

/Német típusú rendőrség kell hozzájuk/.

2013. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!