Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő ha árokba csúszom?

Napkiraly kérdése:

Mi a teendő ha árokba csúszom?

Figyelt kérdés
Ma reggel rengeteg autó volt az árokban, ebből jutott eszembe egy kérdés. Mi van ha árokba csúszom, nem látja senki, nem történik sem nekem bajom, sem az autómnak? (mondjuk nem léptem át a sebességhatárt, normálisan közlekedtem, és mégis megtörténik?)Nyilván a tűzoltókat nem érdemes hívni,mert rendőrrel együtt jönnek, és kapok valami szép szabálysértési bírságot (amellett kiszámlázzák a mentést is ha jól sejtem - érdekelne ezirányú tapasztalat is). Ülök az autómban ismeretlen környéken minusz ötben és hóban. Mi a teendő utána? Autóklub kihúz? Esetleg swarzban? Környékbeli traktoros, vagy tréleres? Érdemes elsétálni, és távirányítással elszállíttatni a kocsit (nehogy megbüntessenek)?

#csúszás #árokba
2013. febr. 11. 21:53
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
100%

Azért senki nem fog megbírságolni mert télen, csúszós úton az árokban kötöttél ki :)

A tűzoltóknak viszont nem ez a dolguk, szerintem nem is fognak kimenni ilyen híváshoz - hacsak nem kell kivágni a roncsból, de mint írtad a feltételezett balesetben az autónak nem esne baja. Autómentőt hívhatsz, de ők nyilván nem segítenek a két szép szemedért, keményen fizetned kell. Vagy egy ismerős, arra járó terepjárós, közeli faluból traktoros kihúz, szépen megköszönöd és mész tovább. Én az utóbbira szavaznék.

2013. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Arra járó terepjárós vagy traktoros - felénk (86-os) elég gyakori az ilyen. Amikor jeges az út és hordja a havat, akkor a traktorosok őrjáratoznak és rendszeresen rángatnak ki ilyen-olyan gépeket a hóból, a Trabitól a nyergesvontatóig mindent.
2013. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%
Ezért kell hólapát, homok az autóba. Meg fagyálló szélvédőmosó is akár, hogy ki tudd önteni, ha árokba csúsztál. Úgy ki lehet ám hozni az autót. Meg egy nagyon jó téligumi is jól jön. Ha meg már megvan a baj és nincs ilyen szerszám az autódban, tűzoltóknak kell bekamuzni, hogy személyi sérülést láttál, árokban a kocsi, minden. Erre így simán kijönnek, aztán ekkor nem fognak otthagyni anélkül, hogy ki ne húzzanak, hiába tudják az igazat.
2013. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
én a következőt láttam ma reggel: 100 méterenként egy autó az árokban, tűzoltó kihúzta a kiskocsit, aztán az boldogan iszkolt volna, de a yard már intette is félre. Pár hete valaki itt írta, hogy megszivatták, mert megbírságolta egy ilyen után a yard.
2013. febr. 11. 22:56
 5/27 szántóvető ***** válasza:
3-as ha az út szélén a hófalba fúródsz akkor kihúznak hátrafelé.Ha árokba csúszol akkor nem hinném hogy kiásod magad.Hóláncot is említhetted volna,a drága ablakmosót minek kiönteni?Nem környezetszennyezés?
2013. febr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
a másik meg, hogy másfél méter mély árokból egymagad nem fogsz kimászni csörlő nélkül. Illetve azt gondoltam, hogy ingyen nem húz ki szolgáltató, de ha valaki megáll neked, hogy kihúzzon, annak szoktak-e fizetni?
2013. febr. 11. 22:59
 7/27 anonim ***** válasza:
Jah igen, meg hólánc. Szóval ezek a szerszámok egy nagy teljesítményű jó autót kitudnak menteni az árokból. Na persze nem akármilyen durva árokról beszélek.
2013. febr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 szántóvető ***** válasza:
hát illik szerintem felajánlani.Aztán vagy elfogadják,vagy nem.
2013. febr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%
Tegyük fel hogy nincsen traktor, vagy terepjáró. Akkor sem szabad feladni a reményt. Megvárod az első hókotrót, az majd kihúz. Ne aggódj, itt Mo-on gyakori jelenségek. Jó esetben arra fog tévedni 2-3 nap múlva, vagy jövőre.
2013. febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Jah....:D

Bekamuzod a tűzoltóknak,hogy személyi sérülés is történt,azok kihívják a mentőt és a rendőrséget is,majd mikor megdöbbenve látják,hogy semmi sincs,szépen felveszik a jegyzőkönyvet a nevedre,és szépen tejelhetsz a bíróság döntése után,ugyanis ez a kis poént több 10ezer ft-ba kerülne......


Szenzációs megoldási kísérlet egyébként..

2013. febr. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!