Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben mi a teendő...

Ilyen esetben mi a teendő (vadátvonulás)?

Figyelt kérdés

Néhány nappal ezelőtt autóztam hajnalban erdők által közrefogott úton. Még jócskán sötét volt. Mögöttem pár méterrel jött egy autó. Hirtelen megláttam, hogy nem messze tőlem az úton épp vonulnak át a szarvasok. De nem egy, hanem kb 5-6 is volt, egymás után. Szépen lelassítottam, levettem a reflektort és nyomtam a dudát.

A mögöttem lévő meg rálépett a gázra és szépen kielőzött. De szerencsére észrevette a szarvasokat és közvetlenül előttük ő is lefékezett.

A kérdésem, hogy mit kellett volna tennem ebben a helyzetben, hogy jelezzem a mögöttem lévőnek a veszélyt? Elég gyorsan történt mindez, így annyira gondolkodni sem volt időm, amiket tettem (fék, távolsági le, duda) reflexből mentek.

Bár fogalmam sincs hogy a mögöttem lévő mégis mit gondolhatott, hogy miért lassítok le a kerek erdő közepén és miért nyomom a dudát.



2013. márc. 11. 20:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A refitől ledermednek - de azt is tanítják (legalábbis tanították 10 éve), hogy a helyes eljárás a lámpák lekapcsolása és a kürtölés.
2013. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

szántóvető válasza:


5-ös:autópálya,stau,vészvillogó?láttál már ilyet?mondjál valamit.


Sajnos túl sokszor látok ilyent, valami birka elkezdte terjeszteni a hülyeségét. A többi meg az helyett, hogy akormányt fogná legalább a maradék egy kezével (mert a másikban a telefont szorongatja) a vészvillogó kapcsolója után kapkod! Mellesleg teljesen feleslegesen, hiszen a fékezés jelzésére a féklámpa szolgál!

Ne gyere nekem azzal, hogy ha bekapcsol a fékasszisztens, akkor jelez a vészvillogó, mert a Buzuki Swiftben olyan nincs!

De még satuzni se kell, az M0-n döcögünk, lassít a sor, és az se érdekli, hogy a seggében vagyok kapcsolgatja azt a szart. A ködzárófény használatára már ki se térek...


Skaralamm!

2013. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 szántóvető ***** válasza:
akkor te még sosem jártál külföldön,ott a közlekedés szerves részét képezi a blinker.
2013. márc. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Autópályán alap a vészvillogó ilyen helyzetben

Használni is szokták. És nagyon jó rendszer. Sima féklámpánál hiheted, hogy lassítanak, vészvillogónál tudod, hogy meg is kell állni.


A kérdező helyzetében pedig balra indexet nyomnék

2013. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat! Hasznosak voltak!

Mindenkinek ment a zöld kéz.

2013. márc. 15. 10:25
 16/16 anonim ***** válasza:

Fék-kürt-vészvillogó.

A fék, hogy ne üsd el, kürt, hogy észleljen az állatka, vészvill. meg a mögötted jövőt figyelmeztetni.

2013. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!