Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez butaság volt a sofőr részéről?

Ez butaság volt a sofőr részéről?

Figyelt kérdés

Hétfőn Volánbusszal utaztam egy kisebb városon haladt át a busz, és elég gyorsan ment...olyan 50-60-al városon belül, és egy zebrához érve a szemből érkezők megálltak egy átkelni kívánó gyalogosnak aki azonban észlelte a buszt és nem indult el, de a buszsofőr ennek ellenére a fékbe taposott és több álló utas is elesett (legalább 7-8-an dominóba)

Végül nagy nehezen sikerült megállnia a zebra előtt.Az elesettek közül senki sem sérült meg, a sofőr bocsánatot kért a hangosbemondón keresztül és megvárta amíg mindenki feláll és csak azután indult el újra és sokkal lassabb sebességre kapcsolt ezután.


Van egy másik sofőr aki rendszeresen gyorsít majd tövig nyomja a féket, de aki ez alkalommal vezette a busz ő az egyik legszimpatikusabb és legfelelősségteljesebb sofőr, nem értem ezt miért csinálta...



2013. febr. 20. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elnézte a dolgot. Ő is csak ember. A lényeg hogy nem sérült meg senki.
2013. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valószínű nem tudta, hogy át akar-e kelni az úton, vagy elengedi. Mindenesetre szabályosan járt el, a KRESZ előírja, hogy meg kell állni a zebránál, ha a gyalogos átkelési szándékkal áll a járdán.

Gondolom úgy volt vele, hogy inkább befékez, és essen el 7-8 ember, akik minimális sérüléssel megússzák majd, mint hogy elüssön egy embert, aki így komolyan megsérülhet

2013. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én inkább pillanatnyi figyelmetlenségre gyanakszom, mintsem a gyors helyzetfelismerésre: nem vette észre időben, hogy a gyalogost elengedik, ám az mégsem indul el, így reflexszerűen satuzott egyet.
2013. febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van, hogy későn veszem észre a gyalogost a zebránál, akit ugye ott elkéne engedni, aztán gyorsan satuzok, biztos ami biztos, mert ugye zebrát úgy kell megközelíteni, hogy bármikor megtudjak előtte állni. Csak én a kis másfél tonnás autómmal nem csinálok nagy ügyet. Max picivel gyakrabban kell cserélni fékbetétet, ennyi az összes hátrányom az ilyesmikből, így nyugodtan megyek tovább. Busznál persze, hogy ez máshogy zajlik le, több következménye van a dologban. Bennem és egy buszsofőrben kizárólag annyi a közös, hogy mindketten emberek vagyunk, tehát követünk el hibákat. A buszsofőrökön alapból 100-szor nagyobb nyomás van.
2013. febr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
későn vette észre, nem tudta eldönteni, hogy megáll-e, egy nem butaság, és az meg szerintem szép dolog volt tőle, hogy bocsánatot kért az utasoktól
2013. febr. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért együk hozzá, hogy a kérdező azt írta, hogy 50-60-nal ment a városon belül, tehát a zebrát sem kellő körültekintéssel közelítette meg, pedig biztos nem először járt arra. Ennyi a hibája, amit elkövetett.
2013. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*tegyük
2013. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy 50-60 volt a sebessége? Nem hiszem, hogy nézted a km órát. A buszban hajlamosak az emberek többnek érzékelni a sebességet. Egyébként 30-nál is hasraesett volna mindenki egy satunál:-)
2013. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem megfelelően kommunikálják a gyalogátkelő - gyalogos - gépjármű kérdését. Túl liberális a hozzáállás. Nekem még azt mondták a szüleim, kisfiam tessék körülnézni, mielőtt átmész a zebrán. Ma, azt mondják, sugallják, menj nyugodtan, neked van elsőbbséged, nem is kell körülnézni. Ma öntudatosan lelép a gyalogos, aztán álljon meg az autós ahogy tud. Tetszik vagy sem, csak akkor ér valamit az elsőbbség, ha megadják. Én a jobbkezes kereszteződésnél is odapillantok balra - és kerültem el balesetet így. Igenis körül kell nézni, a közlekedés társasjáték. 20 éve vezetek, 37 éve gyalogolok, engem még sosem akartak elütni zebrán. Autósként tartok a gyalogosoktól, kerékpárosoktól, a rossz kommunikáció miatt felbátorodtak és emiatt veszélyes helyzetek állnak elő.
2013. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Iszonyatos nagy hibának tartom, hogy a tanfolyamokon nem olvasnak fel bírói jogeseteket. Főleg olyan esetben, ami nincs egyértelműen leírva a kreszben.

Egyszer olvastam, hogy valakit azért marasztaltak el, mert a gyalogátkelőn ütött el valakit. Sebességhatáron belül ment!!!!!!!!!!!!! A gyalogos lelépett, a féktávolságon belül. A bíróság elmarasztalta a vezetőt, mert a KELLŐ KÖRÜLTEKÍTÉSSEL való megközelítés a mai forgalmi viszonyokban 30 KM/H!!!!!!!! Na ezt nem tudja senki, vagy kevesen. Ha le lenne írva, hogy ennyivel kell menni, akkor elfogadom. DE NINCS!!!! Mérjem fel én saját magam? Ez vicc.

HA meg le lenne írva kreszben meg mindenki a rendőröket szidná, hogy ott trafiznak. Mindenki döntse el magában mi lenne a jobb.

Inkább mérjenek ott, de tudjam mennyivel mehetek és a gyalogos legyen a felelős e sebességen belül.

2013. febr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!