Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Olyankor mi a teendő, hogy ha...

Olyankor mi a teendő, hogy ha elkezdek valakit előzni, rágyorsít, és jönnek szembe?

Figyelt kérdés

Nem akartam elhinni, ment lassan előttem egy autós 40 körül, és uzavart, mert nem volt semmi ami indokolta volna hogy lassan menjen, jött egyenes belátható útszakasz, kinézek, index, elkezdem előzni, gyorsítok, erre elkezdi nyomni neki mikor kimentem a szembesávba...

És szembe meg jöttek... Alig bírtam megelőzni, és biztonságosan visszamenni, kicsit rá is kellett húznom a kormányt, akkor befékezett.

Már 70-nel mentünk...

Utána meg megint 40-nel ment mögöttem, el is hagytam a f***ba!

Hát a Kanyát!

Ezt minek csinálta? Hogy összetörjem a kocsim?

Mással is játszották már el ezt?

Ilyenkor mit lehet csinálni? Jönnek szembe, én meg előzök, az meg akit előzök gyorsít rá, akkor fékezés, és visszamegyek mögé?



2013. márc. 12. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Szokj hozzá, mostanában ez a divat... Velem is előfordul mostanában egyre gyakrabban. Engem ha előznek akkor próbálok segíteni h minél hamarabb befejezze, ezek a marhák meg balesetbe is hajszolhatnak. Szerintem sérti a büszkeségüket, h meg akarod előzni, és "most megleckéztetem" jelleggel teszik.
2013. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy ha erős kocsid van akkor mind1 :D Nekem is ennyiből jó. De fater suzukijával előfordult már h vissza kellett sorolnom...
2013. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nehéz megmondani. Ha van lehetőséged, akkor jobb visszamenni mögé. Persze ha elég erős az autó, akkor hiába gyorsít rá, és be tudod fejezni az előzést. Ha pedig kétes a helyzet, vagy nem vagy biztos a dolgodban, húzódj vissza mögé.


(De az ilyenekkel el tudnék beszélgetni négyszemközt)

2013. márc. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos gyakori. Bár az még rosszabb amikor látod hogy így nem fogod tudni megelőzni, elkezdesz lassítani hogy visszasorolj erre ős is elkezd lassítani veled együtt...


Na az ilyeneket ott helyben főbe kéne lőni...

Szórakozásból veszélyezteti mások életét.



(pár hete elkezdtem előzni egy előttem 60-70-el haladót, sz idő szép volt én meg siettem, hát a végén 110-ig kellett húzatnom anyám 1000ccm-es játékautóját...)

2013. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyenektől helyszínen kellene elvenni a jogsit.

Hányszor, de hányszor fordult velem elő azon a pár ezer km-en amit levezettem.

Émikor megelőzöd, nézel át az ő autólyába, két kézzel tépi a kormányt, talán még hintáztatja is magát, hogy úgy jobban megy a kocsi. Persze nem azok csinálják akik alatt erős autó van, az esetek 80%-a F astra, swift, vagy valami lada.

Nem vagyok dohányos, néha gyújtok rá vezetés közben, meg ha nagyon ideges vagyok, de volt már olyan hogy pécs-sopron-pest-debrecen útvonalon egyhuzamba, elfogyott 17 szál, és miért, mert olyan emberekkel találkozik az ember vezetés közben hogy ha edzett acél idegem lennének, akkor is 5 másodperc alatt elszakadnának. Tudnék mesélni nem egy példát, de csak felrántom magam.

2013. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem engedi akkor sorolj vissza mögé és a következő piros lámpánál emeld ki az autóból. Persze csak akkor ha nem egy alacsony gyenge gyerek vagy :D Én eddig 3X-szor csináltam ezt hogy nem engedte hogy megelőzzem legelső piros lámpánál odamentem hozzá és szépen kiszedtem az autójából. Ilyenkor nem kell semmit mondani elég ha megfogod és az autója mellé rakod. Ilyenkor már jön a " bocsi nem akartam, véletlen volt..." Igaz én 110kiló és 200cm vagyok :)
2013. márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Mit tehetsz mást: lassítasz, jobbindex és visszasorolsz mögé, figyelve a mögötted haladókra. Minden más lehetőség veszélyes, nem éri meg.


Az ok lehet büszkeség, leckéztetés vagy (ha kanyarból kiérve gyorsít ki) figyelmetlenség.

2013. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 petizacc ***** válasza:
92%
El kell küldeni a jó édes k_rva anyjába.
2013. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Napkiraly ***** válasza:
60%
Hát én ilyenkor ráhúzom a kormányt,mintha ott se lenne. Ha kell az árokban fog meghalni, nem fogok imát ejteni érte. Ha nem akar az árokban meghalni, akkor lefékez és tanul az esetből.
2013. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Rengetegszer előfordul sajnos. Inkább ne veszélyeztesd magad, ha érzed hiGy szoros lehet akkor húzodj vissza. Általában azok szokták ezt csinálni akik small man szindrómában szenvednek. :)

Csak azt nem értem hogy amikor motorral vagyok es ezzel szórakoznak akkor mi járhat a fejükben? Nem sokat tudnak kezdeni egy 1200 es motorral, de hagyom hogy oruljenek. :) Gondolom aztán megelégedetten nyugtázzák magukban hogy jól kib@sztam a motoros hulyegyerekkel. :)

2013. márc. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!