Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen fórumon lehetne ennek...

Milyen fórumon lehetne ennek a sok szabálytudó, öntudatos gyalogosnak elmagyarázni, hogy ok. , hogy a zebra az ővék, a legalább egy pillantást vessen a gk. Vezetőjére, hogy látja-e?!

Figyelt kérdés
Lehajtott fejjel,vagy büszkén,eget nézve is elsőbsége van,de ha esik,szürkület van,ő pedig fekete ruhában világít akkor meg csodálkozik,hogy felborítják! Fáj,az a szemkontakt nekik,hogy látva vannak-e vagy sem?? Aki tud ültessen be maga mellé nem autós embereket,hogy lássák,már ők is,hogy sokszor mennyi látszik belőlük!!

2013. márc. 31. 09:07
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Márpedig az elsőbbség adási kötelezettség akkor is érvényes rád, ha egy vasdarabnak adod és akkor is, ha puhatestűnek. Íme a jogszabály:

"Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a járművel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelőhely előtt meg is tudjon állni."

A beszélgető hölgyekre nem tudok megoldást :)

2013. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Igyekszem javítani az arányomon.☺
2013. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

11-es: Erről beszélek, ilyen törvény mellett, hogy lehet haladni egy főútvonalon?

Na most, ha te autóval 1m-re vagy a zebrától, és kiugrik egy kamikaze én vagyok a jani típusú keménylegény, elcsapod, és kit fognak lecsukni? TÉGED. Undorító.

2013. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Ja azt elfelejtettem oda írni, hogy előtte nem állt ott, tehát a semmiből (bokorból) ugrik ki a zebrára.

Na bizonyítsd, hogy ő ezt tette. Az eredmény az lesz, hogy nem megfelelő sebességgel mentél a zebra előtt, nem tudtál megállni. Kész, mehetsz börtön.

2013. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Az általad írt példa azért nem egészen életszerű :) Én csak arra próbálok meg rávilágítani, hogy sokan még mindig az "erősebb jogán" közlekednek, nem pedig a szabályok szerin.
2013. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
* szerint
2013. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
#14 a szabály feltételezi, hogy a gyalogosátkelő mindkét vége jól látható. Ezt biztosítandó például, hogy nem szabad előtte várakozni. Én még nem láttam olyan helyet ahol a zebra melletti járdát bokor vagy más nagyban takarná.
2013. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Ez megint mellébeszélés, és ez nem menti fel a szabályt a hibája alól. Igenis előfordulhat, ugyanúgy, ahogy más extrém dolog is előfordult. A szabály nem jó és kész. Jogi tejhatalom a gyalogos részére.
2013. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Olyat láttál már,hogy sarokház kőkerítés és utána zebra,és jön a magabiztos igazamvan,passzátszél indító gyalog,körülnézés nélküli határozott mozgással!? na akkor állj meg!! csak annyit,hogy nézzenek szét mielőtt összatörik a kocsimat!!! ez olyan nagy kérés?? okés a szabályok,de egy kicsit legyünk már emberibbek!! ne állítsuk már meg az utolsó két autót a sorban,ha utánuk nem jön senki!! a gondolkodóbbaknál megfigyelhető,hogy tudja,hogy elsőbsége van,de egy kézlegyintéssel továbbengedi a tonnákat,mert ő ott volt a fizika órákon!!
2013. márc. 31. 17:10
 20/35 anonim ***** válasza:
" Jogi tejhatalom a gyalogos részére." Miért gondolod azt, hogy autóban ülve neked több jogod van a közlekedéshez? Már ne haragudj, de ez az egyik legrosszabb hozzáállás a közlekedésben, amikor már fejben felülbírálod a törvényeket. Nem olyan nehéz ám a zebránál lassítani és szükség szerint megállni, csak egy kicsit változtatni kell a megítéléseden.
2013. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!