Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azért senki nem lesz mérges,...

Azért senki nem lesz mérges, ha zöldnél rádudálok, hogy induljon?

Figyelt kérdés

Nem szoktam ilyet, legalábbis régen nem, mostanában meg egyre jobban. Ha lámpánál 2. vagyok, és zöld lesz, várok kb 2-3 mpet, ha nem indulnak, épph hozzá érek a dudához, és elinduilnak.

Van aki felemelte a kezét, van aki az ablakon oldalra ki.

Most ezt annak vegyem, hogy "köszi!" vagy annak, hogy "faszé ennyire sürgős neked!"?


És volt, hogy rendőrautó állt előttem, én meg nem mertem rádudálni, mert hát csak akkor lehet dudálni lakott területen, ha veszély van, ez meg nem az, erre a mögöttem lévő dudált.


Szóval ha így zöldnél nem egyből, hanem 2-3mp után nem indulnak, és hozzá érek épph a dudához, azért még nem lesznek rám idegesek?



2013. ápr. 26. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Szabály szerint nem teheted, ezt jól látod. Egyébként esete válogatja. Volt, hogy valakinek segítő szándékkal, mutattam, hogy sötétben nincs felkapcsolva a világítása, s majdnem kirángatott az autóból.

Néha van úgy, hogy nem látni a lámpát rendesen (fejem felett van, rásüt a nap), akkor segít valamit a hang, de hát 2-3 mp alatt az ember már csak észreveszi, hogy a többiek már mennek.

2013. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
aki nem indul rögtön mikor zöld lesz a lámpa az vagy elbambul vagy pedig egy pocs aki álldogálni akar az otthon tegye a garázsban ne pedig a lámpánál mikor az zöldet mutat
2013. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem szoktam elbambulni a zöldnél, de ha megtörténik és rám dudálnak, én ugyan nem fogok megharagudni :) Ha intek, akkor köszönömöt intek. Ha mérges lennék, középső ujjal intenék :)
2013. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Én nem szeretem ha dudálnak - igaz el is szoktam indulni időben.

Egy időben nagyon népszerű volt, hogy még világított a sárga-piros szinte, de már nyomta a mögöttem lévő. Azon egyetlen egy alkalommal húztam fel magamat: leállítottam a kocsit, kiszálltam és hátrasétáltam megkérdezni hova olyan sietős. És így megvártuk a következő zöldet.

Szóval ha valaki láthatóan elbambul, mondjuk a telefont meg a rádiót babrálja, vagy fűzi a csajt és nem figyel, akkor lehet, de minden ész és értelem nélkül nem kell nyomni: csak hozzászoknak az emberek, aztán mit fogsz nyomni, ha esetleg balesetveszélyes szituáció van, pl. teherautó takarásából le akar lépni a nyugdíjas a 70-nel csorgó forgalomba?

2013. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Hát, hogy ha elbambul az illető/olvas/rádiózik, nyomkod valami kütyüt/kajál/sminkel, vagy bármi egyéb és nem tud elindulni 5 mp múlva sem, akkor érthető a dudálás. De ha semmi ilyen nem áll fenn, akkor szerintem nem épp illendő ezért valakit ledudálni, ha csak lassan indul el.
2013. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:
53%

Èn nem voltam mèrges ha elbambultam, de szoktam erre figyelni azèrt. Nyomok egyet a vèszjelzön ès ennyi. Kezdö jogsinàl volt hogy lefulladtam... akkoris èn voltam a f.sz.... ezèrt soha nem idegeskedek. Bàr... sàrga-pirosra mèg nem dudàltak le:)


Èn friss jogsival a gyalogosok között nem mertem àtmenni a zebràn (oktogonon) ès a rendör ledudàlt:D


az hogy èn dudàljak le valakit... ritka... egyszer hùzott fel nagyon egy soför. Egy mellèkutcàból èrkeztem, aminek rövid a zöldje ès ritkàn kapja meg azt is emiatt levàgom azt a keresztezödèst ha ùgy alakul.

Ebben az esetben a forgalomról làttam, hogy mindjàrt zöldem lesz. 1 autó àllt a làmpànàl, szuper!.odaèrtem, lassìtottam, de vàltott is zöldre. Gondoltam: "hàt ez nagyon baba, mehetünk is". De a màsik autós elbambult, megàlltam mögötte, egy pöcc a dudàra... ès piros...

Forgalom nem volt, lükverc, padló, kormàny, fèk, ès mentem is a màsik ùton.

2013. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam már előfordult, hogy rádudáltam valakire, mert elbambult (nem azonnal amikor zöldre váltott a lámpa), de csak éppen megpöccintettem a dudát (azaz nem ráfeküdtem, na mert az már tényleg bunkóság), éppen csak annyira, hogy : "figyi mehetünk...", nem haragudott meg, intett, hogy bocsi, és már mentünk is. Elég frusztrált lehet valaki ha ezen felhúzza magát. Én sem lennék mérges :)
2013. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!