Ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

A barátom autóval vitt haza, egy kisteherautója van neki, vagy furgon, nem értek hozzá, és egy lakott területen kívüli szakaszon egy kisautó ment előttünk de nagyon lassan, mert a nő aki vezette telefonálgatott meg matatott elől, és előzni meg nem lehetett, ezért teljesen mögé mentünk, és dudáltunk neki meg villogtunk is, és ekkor kicsit észbe kapott, de a telefont nem tette le csak valamivel gyorsabban ment és lehúzódott, de nem fértünk el mellette így visszatért az útra és tovább ment majd beletaposott a fékbe és mi meg hátulról belementünk.

Az ő autójának széttört a csomagtartója a miénknek pedig néhány darabja letört és kicsit behorpadt az eleje.

A nő elismerte,hogy ő hibázott és rendőr nélkül megoldottuk a dolgot, de én nem vagyok benne teljesen biztos hogy valóban ő hibázott, nektek mi a véleményetek?

Szerintem ISIS, de egyébként a nő azt mondta hogy fizeti a kárunkat és már fel is vette velünk a kapcsolatot.


2013. máj. 14. 18:10
1 2
 1/17 szántóvető ***** válasza:
ez teljesen egyértelmű,hogy milyen szerencséjük van egyeseknek,hihetetlen.
2013. máj. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Létezik egy olyan szó, hogy követési távolság....ha nem tudtatok sehogy sem előzni, minek mentetek a másik seggébe?
2013. máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha lett volna helyszínelés, akkor bizony ti vagytok a hibásak, akármit is csinált. Mármint telefonálni kézben tartva tilos, de ugye akkora köv. táv kellene, hogy vészfékezés esetén se állj bele az előtted menőbe mint a gerely.
2013. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mivel nem vágott be elétek, így a barátod a hibás, mert nem tartotta meg azt a követési távolságot, ami alatt ha BÁRMI előfordul meg tudjon állni. Nem számít, hogy az elöl lévő telefonál, részeg, vagy csak egyszerűen béna.
2013. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ti voltatok a hibásak ez egyértelmű, nem is értem miért ismerte el a nő, lehet ittas volt, de mindig a hátul menő a hibás, volt már ilyen esetem nem egyszer
2013. máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

a balesetért ő a hibás mert ráfutásos balesetnél a rendőrök mindig a hátsót veszik elő, mivel nem tartotta be a követési távolságot (kivéve értelemszerűen ha az első vészfékezik valamiért)

de ő meg feltartotta a forgalmat, és akadályozta a többieket. ilyenkor jobb nem rendőrségre vinni a dolgot hanem fizesse ki azt helo.

2013. máj. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
az első ő a nő, a második a barátod. :)
2013. máj. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
váá fordítva, na jól bespammelek ide :)
2013. máj. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha zsebből fizet, akkor jó, de ha a biztosítójával akarja kifizettetni, akkor az nem fog menni. Hiába akarja elismerni, hogy ő a hibás, a biztosító nem fog fizetni, hiszen egyértelmű, hogy ti voltatok a hibásak.
2013. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

6: ha az első vészfékezik, akkor is meg kell tudnod állni mögötte, erről szól a követési távolság.


KRESZ 27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.

2013. máj. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!