Ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

A barátom autóval vitt haza, egy kisteherautója van neki, vagy furgon, nem értek hozzá, és egy lakott területen kívüli szakaszon egy kisautó ment előttünk de nagyon lassan, mert a nő aki vezette telefonálgatott meg matatott elől, és előzni meg nem lehetett, ezért teljesen mögé mentünk, és dudáltunk neki meg villogtunk is, és ekkor kicsit észbe kapott, de a telefont nem tette le csak valamivel gyorsabban ment és lehúzódott, de nem fértünk el mellette így visszatért az útra és tovább ment majd beletaposott a fékbe és mi meg hátulról belementünk.

Az ő autójának széttört a csomagtartója a miénknek pedig néhány darabja letört és kicsit behorpadt az eleje.

A nő elismerte,hogy ő hibázott és rendőr nélkül megoldottuk a dolgot, de én nem vagyok benne teljesen biztos hogy valóban ő hibázott, nektek mi a véleményetek?

Szerintem ISIS, de egyébként a nő azt mondta hogy fizeti a kárunkat és már fel is vette velünk a kapcsolatot.


2013. máj. 14. 18:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"de ő meg feltartotta a forgalmat, és akadályozta a többieket."


Ésszel élve: az ilyet ha lehet még messzebbről követem, mert ki tudja milyen fajta állat és milyen állapotban ül abban az autóban...

2013. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy egyikőtökkel sem szeretnék összefutni az utakon.
2013. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a barátod a hibás.


Így utólag, megérte sietni és nyomni szerencsétlen nőt?

2013. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 T5- ***** válasza:

Jajj szerencsétlen nő, jaj 'csög teherautós rámászott szegény nénire, hogy lehet ilyen, meg amúgy is rendelet, meg paragrafus, meg követési távolság, borzasztó.


Hát igen, ezek miatt a f@sz szabályok miatt valóban elvileg a barátod volt a hibás, VISZONT ha már paragrafus akkor:


"KRESZ (1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet) 26. § (5)

miszerint: Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.


- Akadályozás: ha valaki a közlekedés más résztvevőjét a szándéka szerinti menetében, mozgásában, továbbjutásában gátolja, hátráltatja, a célzattól eltérő közlekedési magatartásra (pl. fékezésre vagy irányváltoztatásra) kényszeríti."


Az akadályozás a KRESZ szerint TILOS aki tehát telefonálva, sminkelve, tötymörögve feltartja a forgalmat, vagy büntetőfékezget az szabálysértést követ el. Úgyhogy a néni bekaphatja, a barátodnak meg legalább volt töke és letúrta a francba. Igaza, volt és így hogy a mama beismerte, hogy hülye volt és még csenget is, így meg ritka mázlista.


Pontozzatok le, moderáljatok ki, úgyis csak ezt tudjátok, de attól még ez van.

2013. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
T5-: Látom, megint jól felhúztad az agyad a forgalomban :)
2013. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Az akadályozás a KRESZ szerint TILOS aki tehát telefonálva, sminkelve, tötymörögve feltartja a forgalmat, vagy büntetőfékezget az szabálysértést követ el."


Igaz, de ez akkor sem lehet indok arra, hogy hátulról leamortizáljuk az előttünk haladót. Lásd: követési távolság helyes megválasztása.

Magyar utakon egyébként bármikor, bárhol kifogás: "az út minősége nem volt megfelelő, így az autót kímélendő lassan hajtottam". Egyébként ha már egyszer építkezik: az elöl haladó hölgy még telefonált is. Ezt sem szabad. DE: ez sem indok arra, hogy összetörjük.

2013. máj. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 T5- ***** válasza:
:) Nem húztam fel magam, a forgalomban nagyon ritkán húzom fel az agyam, az ilyeneket én egyszerűen megoldom, kikerülöm, kielőzöm, megoldom a helyzetet, kész. Engem csak az itteni hozzászólók többségének fogalmatlanságához társuló arc én öntudatosság tud néha zavarni. Magyarán hülye hozzá és büszkén hangoztatja a saját hülyeségét, szentül meggyőződve róla, hogy amit mond az végtelen és megingathatatlan igazság. Tudás nulla, de a másoktól hallott hülyeségeknek előszeretettel adnak hangot. Tisztelet annak a pár kivételnek akik tényleg csak páran vannak.
2013. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!