Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért veszélyes részegen...

Miért veszélyes részegen autót vezetni?

Figyelt kérdés
Mert szédül az ember, és korrigálni akarja, és a kormánnyal próbálja egyenesbe hozni a saját érzékeit?

2013. máj. 20. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

A balesetek 20%-át ittasvezetők okozzák, 80 %-át meg józanok.

Ebből következik hogy a józanokat kellene büntetni.☺

2013. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ittasan a reakcióidő akár többszöröse is lehet a normálnak, ráadásul az ítélőképesség ilyenkor a béka feneke alatt van.
2013. máj. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ittasan kb. úgy érezbeted magad, mint az Elvarázsolt Kastélyban.
2013. máj. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

azért mert van aki seggrészegen még bevállalósabb mint józanul


egyszer kellett elég ittasan vezetnem, én viszont a 90-es táblánál szépen mentem 60-nal így ha romlott is a reakcióidőm, kompenzáltam valamilyen szinten

2013. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt ez. Másrészt csökkent ítélőképesség (autópályára simán felmegy szemben, mert nem érdeklik a táblák, nem figyeli, hogy nem olyan ívű kanyaron megy fel, mint amilyenen kellene). Drámaian növekszik a reakcióidő (ha hirtelen kell fékezni, nem árt észen lenni)

Megnövekszik a vagányság-faktor. Könnyebben nyomja a gázt, de a fentiek miatt megállni már nem tud. Ekkor még szerencse, ha csak saját magát, és a kocsiban ülőket nyírja ki.

De ott van annak a srácnak az esete, aki szimplán annyira fáradt volt, hogy elaludt vezetés közben. Beleszállt egy villamosmegállóba, és megölt 3 embert. Láttam az ítélethirdetésen. Neki már ez a tudat elég büntetés volt (gyilkos lett), plusz kapott jópár év letöltendőt.

2013. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!