Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi az, hogy a külső sávban...

Mi az, hogy a külső sávban lehagynak? Az oktatóm azt mondta nem arra való az!

Figyelt kérdés

Oktatóm azt mondta a belső arra van, aki gyorsan akarna menni.

Na van egy út 70es tábla 2 sáv, pontosabban 2x2 sáv, de el van választva füves résszel.

És a belsőben előttem mennek 50 körül, de mögöttem is jönnének gyorsan, attól nekem nem kell kimennem a külsőbe nem?

Én is mennék, de előttem várost nézegetnek!

Mégis hogy gondolják ezt? A külsőbe meg húznak el mellettem 60-70el...

Ezeknek nem volt oktatójuk?



2013. máj. 31. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Neked nem volt oktatód!


Menj a külsőben, a többi nem rád tartozik.

Javaslom többször elolvasni a párhuzamos közlekedést(is)

2013. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

tudnám ezek az agresszív bolondok miért kerülnek elő mindig :)


na szal ...

először is, a balra tartás alapszabálya oda is érvényes ám! azaz ha csak nem egy előtted vánszorgót hagysz le, akkor párhuzamos üzemmódban is köteles vagy a balra tartás alapszabálya szerint közlekdeni. nem lehet csak úgy városnézés miatt a belsőben menni!


másik dolog:

párhuzamos esetén tök nyugodtan elmehet valaki melletted a külsőben is!

2013. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:49

Jobbratartás

2013. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az autópályán vajon miért a belsőben mennek gyorsan he???
2013. máj. 31. 12:34
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Azért hagynak le a külső sávban mert lassan mész a belső sávban, így lényegében te vagy szabálytalan mert veszélyezteted ezzel a forgalmat.
2013. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én megyek lassan? Előttem mennek 50el!!!
2013. máj. 31. 13:21
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Az előtted levő is szabálytalan.

A KRESZ 36. § szerint olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest) a külső (jobb szélső) forgalmi sávban kell közlekedni. Más forgalmi sávra ráhajtani csak előzés, balra bekanyarodás, illetőleg megfordulás céljából szabad. Az autóbuszöbölt, az autóbusz forgalmi sávot, a kapaszkodósávot, a gyorsító- és a lassítósávot, valamint a kerékpársávot a párhuzamos közlekedés szempontjából figyelmen kívül kell hagyni. A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két forgalmi sáv van, az előzés befejezése után a külső forgalmi sávba vissza kell térni. Ha 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival, motorkerékpárral vagy - lakott területen - távolsági, illetőleg gyorsjáratú autóbusszal a vezető több járművet kíván előzni, megmaradhat a belső forgalmi sávban, feltéve, hogy ezzel a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza; ha pedig a forgalom olyan sűrű, hogy a külső forgalmi sávba visszatérni nem lehet, a belső forgalmi sávban folyamatosan is haladhat.

2013. máj. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Némi kis kiegészítés az előzőhöz:


"Párhuzamos közlekedés

36. §

(4)221 Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos."

2013. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Na akkor kinek volt szar oktatója?

:D

2013. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
imádom mikor a tanulóvezető 10 vezetett óra után megszakérti a dolgokat.
2013. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!