Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki volt a hibás? (biciklis...

Ki volt a hibás? (biciklis "baleset")

Figyelt kérdés

Egy bicilis ment előttem,amikor le szerettem volna térni a másik utcába,ezért jobbról kicsit megelőztem,de jócskán volt köztünk hely.De a biciklis nem figyelt oda(itt megjegyezném,hogy telefonált...),és közelebb jött hozzám,ezért összeütköztünk,ő majdnem elesett.

Elkezdte leordítani a fejem,és káromkodott,mint egy paraszt vénember.(mondjuk az is volt)Utána elmentem,nem törödtem vele...


Kicsit azért elgondolkodtam az eseten,és nem tudom,hogy ő volt-e a hibás,vagy én...


Csináltam egy ábrát,amin megpróbáltam szemléltetni,hogy hogy is történt az egész.


[link]


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. jún. 19. 11:51
1 2
 11/18 acelsziv ***** válasza:
ha öregembert látsz biciklin, nagy ívben kerüld el, mert teljesen kiszámíthatatlanok. min 3 métert tarts meg tőlük. És jobbról akkor sem előzünk.
2013. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
biciklivel mentek mind ketten
2013. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"csak nálunk a biciklivel való közlekedést nem kötik kresz vizsgához. Ergo nem köteles ismerni, legfeljebb elméletben."


Ne haragudj, de ez nem így működik, aki veszi a fáradtságot, hogy biciklire ül és bemegy az autósok közé, annak igenis kötelessége ismerni a közlekedés szabályait.


"§3 (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

a) a közúti forgalomra, valamint a közútnak és környezetének a védelmére vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket megtartani;"


Akkor ennyi erővel aki nem ismeri a BTK-t az lophat, ölhet stb. Vagy akkor ne akadjon ki senki, ha a Budaörsi út közepén sétálgatok, hiszen gyalogosként nem ismerem a törvényt, mert nincs jogsi.

2013. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj, de ez nem így működik, aki veszi a fáradtságot, hogy biciklire ül és bemegy az autósok közé, annak igenis kötelessége ismerni a közlekedés szabályait. "

De jó lenne ha ez tényleg így lenne.

De ezt magyarázd el a villanybicajjal 40-el repesztő 80 éves mamiknak is. Azt se tudja hol van, de akármilyen helyzetbe kerül a gázt húzza...

2013. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 kovpet ***** válasza:
Egy közlekedőnek nem ismernie kötelező a szabályokat, hanem betartania :)
2013. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 acelsziv ***** válasza:
heeegany ott a pont. Én is pont erre gondoltam.
2013. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Egy közlekedőnek nem ismernie kötelező a szabályokat, hanem betartania :)"


Frappáns mondat, de ahhoz, hogy valamit betartsunk, ismerni is kell. Sajnos a gyakorlatban se az ismertség, se a betartás nem mutatkozik meg.

2013. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Bizony, ahhoz a villanycangához én is előírnék valami vizsgát. Mondjuk két nap 4-4 órányi oktatás, aztán egy nap kihagyás hogy lehessen kicsit otthon tanulni, negyedik napon vizsga. Aztán kapna egy igazolást, hogy ismeri a közlekedés általános szabályait, és ennek nála kellene lennie cangázás közben. Akinek nincs, az szállhat le a "járműről". Az igazolás bemutatásáig pedig ne is kapja vissza.
2013. jún. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!