Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyilas lámpánál mindenki...

Nyilas lámpánál mindenki másnak tényleg piros van?

Figyelt kérdés

Az oktatóm mondta. De ezt nem nagyon hiszem el...

De ha ez így van, akkor ha van egy nyilas lámpa jobbra, a kiegészítő lámpa, és a teli lámpa az piros, akkor lényegében elmehetnék egyenesen is, úgyis mindenki másnak piros van nem?



2013. júl. 1. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egész pontosan úgy van, hogy amerre a nyíl (nyilak) mutat(nak), abban az irányban biztosan nem fogja más keresztezni az utadat. Tehát pl két egymással szemben balra kanyarodó sávnál lehet mindkettő nyilas zöld. A te példádban az is lehet, hogy neked jobbra kiegészítő nyilas zöld van, de pl jobbról egyenesen közben átmehetnek.
2013. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Ha jobbra van nyilas zöld, az - értelemszerűen - azt jelenti, ohgy jobbra mehetsz, és nem kell olyan járműre számítanod, ami keresztezné az utadat.


El nem tudom képzelni, ebből hogy jutottál arra a következtetésre, hogy áthajthatsz a piroson...


Ha jobbra nyilas zöld van, akkor jobbról nekik egyenesen haladhatnak az autók. Nem biztos, hogy be kéne közéjük hajtanod.


Sőt, abban sem vagyok biztos, hogy neked bármilyen járművet kéne vezetned!

2013. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt kezeld fenntartásokkal, mert korántsem minden országban van ez úgy, ahogyan azt az előttem szólók állítják. Pl. Lengyelországban vagy a posztszovjet térségben a kiegészítő jobbra nyíl esetén is elsőbbségadási kötelezettséged van.
2013. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!