Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hülyeség a téligumi? Sokan...

Hülyeség a téligumi? Sokan ezt állítják, hogy minek vesznek téli gumit az emberek, amikor semmi értelme, mert ugyanúgy megfogja az autót a nyári is.

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 21:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
43%

Sok telet átvezettem nyári gumival és elöl téli hátul nyári gumi kombinációval! Munka miatt napi szinten 200km -eket kellett menni városban, nem volt pénzem téli gumira ,de nem is volt baleset e miatt! Lehet télen nyári gumival járni , ha az erős hóeséses napokon (ami kb 7-10 nap telente, nem használod a kocsit, vagy felteszel láncot. Lassabban kell menni ,nagyobb követési távokat kell hagyni , óvatosabban kanyarodni. Régen sem volt téli gumi, könnyebbség de nem létszükséglet, tudni kell hol a határ és nem lesz baj!

Az elöl téli gumis dolognál a far kitörésére számítani kell ,kanyarban és fékezésnél ,viszont elsőkerekes kocsinál nem lesz gond az elindulással ,nekem bevált ez a módszer. 4 téli a legjobb , persze , de rutinnal és óvatos megfontolt vezetéssel pótolható a dolog.Aki megteheti vegyen 4 télit.

2013. júl. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%

"Régen sem volt téli gumi, könnyebbség de nem létszükséglet, tudni kell hol a határ és nem lesz baj! "

mikor régen? téli azért régóta van. mikor meg nem volt, nem 100-150 lovas gépek voltak, nyikhaj, vagy épp alig látó mamikkal, és eleve kevesebb autó volt.

2013. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%
11: ha jól értem, akkor a téligumi felesleges ha havon nem használod a kocsit vagy ha mégis, akkor NAGYON lassan mész és feltartod a forgalmat. Az első nálam nem opció, a másik meg szvsz ki..szás a többi autóssal.
2013. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%

"Régen" az olyan 20 éve volt,nem kurblis kocsik voltak akkor sem,de nem volt ez a téligumi mizérria, mégsem volt tömeghalál miatta.. és bőven voltak 100 lóerős gépek viszont teljesen mindegy hány lóerős , a sebességhatárok ugyanazok,akkor meg nem lényeg hány lóerős a kocsi,50 vagy 500...

Tapasztalatom szerint ha leesik egy kis hó, mindenki úgy belassul ,a téligumisok is ,hogy nyárigumival is vígan tartható a tempó. Ha meg valakinek ez lassú akkor lehet előzni. Kényelmesebb ,gondtalanabb téligumival havon ,jégen majdnem mindegy, de száraz úton , városban ahol sóznak egész télen vizes az út ,ott nem létkérdés! Nem akarok lebeszélni senkit ,vegye ha ez megnyugtatja.

2013. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
hiába vezetsz jól ha más nem, ezért kötelező.
2013. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Egy kis lefagyott pára vagy friss hó és nyári gumival már kresztben csúszva közlekedhetsz. Én kicsit kiöregedett téli gumival jártam így. Szóval, ha már az sem elég jó, akkor a nyári milyen lehet?


Tehát: igen, kell téli gumi és fontos az állapota is.

2013. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

21:53-as!


A nyári guminak az anyaga megdermed télen, így a száraz úton való tapadása is jóval orsszabb, mint a télinek, ezért nem csak hóban, hanem száraz úton is veszélyes vele közlekedni.


Amit már írtak: nem elég, hogy te tudsz vezetni. Nyilván télen, száraz úton te is nyomod neki 50-nel, de egy hirtelen fékezésnél száraz úton is jóval nagyobb a nyári gumik fékútja, ami tőled független okoból is vezethet balesetez (eléd ugrik ember, állat, stb).


Régen tényleg nem volt téligumi, de nem is volt ekkora forgalom. És régen valószínűleg több is volt a megcsúszásos baleset. Én sem szoktam naponta keresztbe állni, és lehet, hogy 10 év alatt egyszer sem csúszol meg télen nyári gumival, de ez lehet, hogy csak szerencse. Húsz éve sok minden nem volt, ami manapság van, pl légzsák sem volt alapfelszereltség, de még 15 éve sem. És az is megmentheti az életedet, de anélkül is sokan mennek.


Nekem is csak egyszer fordult elő, hogy kinyílt a légzsák, amikor autópályán átment előttem egy kutya. Nem szeretném megtudni, mi lett volna, ha az akkori vizes hideg útburkolaton nyári gumikkal csúszom meg.

2014. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
23%
Az pártolja a téli gumit, akinek nincs sok fogalma az egészről. Gondoljátok, egy téli gumival nyomhatod a gázt a hóban, nem lesz gond? Nekem is volt téli gumim, kis sebességnél ki is farolt a hóban.. és nem a fékkel volt gond. A téli guminál nagyon számít a jó minőségű gumi, mert a gyenge téli rosszabb egy jó minőségű nyári guminál! A másik, hogy 3 év után a télit dobhatod ki a kukába, mert elillannak az összetevők, amik télivé teszik a gumit..de sokan ugyanúgy használják, mimlntha minden rendben lenne, hisz nincs lekopva még.. én biztos nem használok télit, lesz egy jó nyárim, és mivel keveset megyek, nem használom majd nagy hóban a kocsit. Akinek kell mennie sokat hóban, érdemes lehet a téli, de csak ha nem öregebb három évnél a gumi és minőségi gyártótól van.
2015. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Utolsó, mik azok az összetevők, amik "elillannak" a gumiból 3 év alatt? A gumigyártóknak megérné, ha az emberek 3 évenként vennének új téli garnitúrát, ennek ellenére mégsem kommunikálja egyik gyártó sem azt, hogy így kéne tenni. Tehát vagy nem tudják azt, amit te igen, vagy pedig maguk ellen dolgoznak, amikor azt állítják, hogy 6-8 évig használhatóak a téli gumik is, természetesen kopástól függően.


Az pártolja a téli gumit, akinek nincs fogalma az egészről? Pl a gumigyártóknak tuti nincs róla fogalma. De erre még fogható lenne az, hogy csak az eladásokat akarják növelni. De akkor mi van a tesztekkel, amik egyértelműen megállapítják a téli előnyét a nyárival szemben?


Szakemberek is elég sok szakcikkben állítják, hogy a téli gumi jobb, biztos ők sem értenek hozzá.


Azt meg szerintem senki nem gondolja, hogy télivel ezerrel lehet menni és nem lehet baleset, hisz nyáron a jó gumival is előfordulhat gond száraz úton is.

2016. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
4 évszakost kell venni és az egész cserélgetős macerától megszabadul az ember. Idehaza már nincsen rendes havas tél,sajnos.
2016. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!