Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Le lehet valahogyan küzdeni a...

Le lehet valahogyan küzdeni a vezetéstől való félelmet?

Figyelt kérdés
7 éve van jogosítványom, sajnos nem mindennapi körülmények között jutottam hozzá, önhibámon kívül úgy érzem.Tehát a lényeg hogy nem sok tapasztalatot szereztem,miután megkaptam a jogsit évekig(egészen fél évvel ez előttig)nem is vezettem.Most fogalmazzunk úgy hogy havi egyszer, hosszutávon, autópályán rá vagyok kényszerülve.Viszont nagyon félek, stresszben vagyok egész úton ami veszélyes lehet.Vettem pár órát hivatásos oktatótól mielőtt újra belevágtam a vezetésbe de úgy érzem sohasem fog menni félelem nélkül:( Emellett tartok attól is hogy kárt teszek másokban,magunkban ill.az autóban.A párom folyamatosan szemrehányásokat tesz, hogy nem érti mi a nehézség benne, miért nem megy a vezetés, egyszerűen nem érti meg mit jelent nekem volán mögé ülni.Akinek hasonló érzései vannak, kérlek írjátok meg hogyan lehetne felül emelkedni ezen a problémán.

2013. júl. 17. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem ugyanilyen helyzetben van, mondjuk én folyamatosan biztatom. (Motorral simán rohangál.)

A párod nélkül menj ki mellékutakra ahol minimális a forgalom. Próbálgasd a megállást, elindulást. Szerintem az ablakot közben tekerd le mert valószínűleg már az frusztrál, hogy egy dobozban vagy.

2013. júl. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1: párod lecseszni,hagyjon békén,ő is csak pánikoltat

2: egyedül ülj be,keress elhagyottabb helyet és ne sajnáld a benzint,adj ki magadnak feladatokat,leparkolni,hirtelen lefékezni (krétával húzol vonalat,és ott meg kell állni 40-ről,60-ról,ez arra jó,hogy érezd a kocsit).Akadnak erre alkalmas kresszpályák.

3:Autópályán a legkönnyebb vezetni,csak a gázpedált nyomod és kerülöd az őrülteket.


Nekem is 7 éve van jogsim,utána vezettem is 2 évig sokat,de régifajta kocsikat.Aztán egyetem,kocsit nem vezettem 4 évig.

Most vettünk párommal egyet,szép,karcmentes,nem túl régi,minden más mint amiket én vezettem,mindent elfelejtettem.Kresszkönyvel kezdtem.Aztán kimentünk a rutinpályára,ott mentem körbe-karikába pár órát,parkolni,megállni,váltogatni,tolatni,érezni az autót.Aztán fel a pályára,érezni a sebességet.Aztán be a kisebb forgalomba,kora reggel amikor még kutya sincs.

Eleinte forgalomban a gyomrom eszméletlenül remegett,vérnyomásom egekig.

Most már jobb,szokom.


Pedig 18 évesen minden félelem nélkül vezettem.

25/N

2013. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Antimod ***** válasza:
100%

Vezetéssel.

Sajnos ez a helyzet, és erre a havi egyszeri beülés nem biztos, hogy elég, rövid távon nehezen győzi le a félelmet.


Saját példa:

volt egy "közepes" balesetem, melyben félig-meddig én voltam a hibás, félig-meddig az, hogy rosszkor voltam rossz helyen. A lényeg: erős poszt-traumás szindróma lett úrrá rajtam, és az első vezetéseimen hasonlóképpen éreztem, ami csak lassan, fokozatosan csökkent. Ma már (több évvel az eset után) semmi gond nincs.


Utasként viszont még mindig felmegy néha a pulzusom, pláne, mivel megéltem már néhány meleg szitut az anyósülésben. Ezért nem is szeretek ott ülni már, vezetni sokkal "pihentetőbb", remélem, idővel ez félelem is elmúlik majd.

2013. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vezetni kéne, sokat. Nem kell gyorsan sem nagy forgalomban (kezdésnek), de a gyakorlatot meg kell szerezni.


Mellette még nagyon erősen ajánlom új KRESZ könyv beszerzését és megtanulását, sok minden megváltozott már mióta jogosítványát megszerezte.

2013. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, őszintén szólva féltem attól hogy mindenki azt az opciót javasolja majd hogy adjam fel, ne vezessek stb..Amikor egyedül vezetek nyugodtabb vagyok,nem ver össze-vissza a szivem, de nem merek városi forgalomba kimenni.Csak autópályán, az otthoni kis községben, és az osztrák kisvárosban(ami inkább egy faluhoz hasonlít forgalmi szempontból)merek autóba ülni.A párom nem is szereti ha elviszem az autót, azt mondja balesetveszélyesen vezetek.Amit én is belátok(szerencsére)mert van felelősségtudatom.Amint meglesz a saját kis autóm majd többet gyakorlok,egyre messzebbre merészkedek :)
2013. júl. 18. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy add fel.

Párodra ne hallgass.

Ha autót akarsz venni,mindenképp valami kisebbet,olyat aminek érezni fogod az elejét hátulját és normálisak kilátsz.

Nekem is az volt a bajom,hogy kihagyás után egy Audiba ültem be,és úgy éreztem,elveszlek benne,akkora.Vettünk nekem egy kis Seatot,azzal bármikor bárhova.Az audit azóta se vezettem,én azt nem érzem.

2013. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Fuuton ***** válasza:
100%
Figyelj csak, ez olyan mintha félnél a sétálástól, tök ugyan az a kettő, csak az autóvalgyorsabban mész
2013. júl. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért nem teljesen ugyanaz...a séta meg a vezetés :)) vezetéshez rutin kell,nem érzem az autót,félek kanyarodáskor nehogy nekimenjek vminek stb..mondjuk lehet hogy nem egy 7-es bmw-n kellene gyakorolnom hanem mondjuk egy suzuki swiften..kis autoval gondolom jobban menne.
2013. júl. 21. 19:53
 9/11 Fuuton ***** válasza:
100%
Azért szerintem nagyon hasonló, sétálni sem tudsz rögtön tökéletesen.
2013. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Viszont setaval ritkan lehet balesetet okozni. Kiveve, ha a forgalombn teszik.
2015. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!