Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetéstől való eltiltás...

Vezetéstől való eltiltás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A páromnak volt egy balesete,amiből őt hozták ki felelősnek.Az anyagi kár jelentős,és nekünk kell fizetnünk 80ezer ft bírságot,és két hónapra eltiltják a vezetéstől.Az út szélén állt,le akart fordulni,de nem kezdte el a műveletet,mert látta,hogy jön a hátánál egy autó......ami ugye bele is hajtott,de mégis a páromat hozták ki felelősnek,mondván nem volt elég körültekintő!A jogosítvány nekünk fontos,mert van 3 gyerek,és engem is ő visz-hoz a munkahelyre....mit lehet ilyenkor tenni,hogy legalább a jogsiját ne vonják be arra a két hónapra?Előre is köszönök minden választ!

2013. máj. 31. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Ő szabályosan állta felezőnél és valaki hátulról nekiment? Akkor kíváncsi lennék pontosan mi volt a határozat indoklásában...


Megpróbálhatjátok megbeszélni a rendőrségen az ügy előadójával, hogy inkább fizetnétek (mert a megélhetéshez kell a jogsi), csak ne tiltsák el, bár szerintem ez már nem megy. Régebben (2005-2006) volt ilyen egy ismerősömmel, ő kikönyörögte hogy ne vegyék el a jogsiját, de cserébe kb. 40000 forinttal több büntetést szabtak ki.

2013. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem egészen értem. A hátuljába hajtott bele pont?


Külső sávból akart lekanyarodni balra? Vagy belsőből jobbra?

2013. máj. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy történt a baleset,hogy ment a munkahelyére,és ugye a telephely kapuja elé akart beállni,ami az út másik oldalán van,de a kapu előtt a főnök állt a kocsijával,ezért a párom leállt a padkára ,alászedte a kereket,kitette az irányjelzőt,jelezve,hogy át akar majd fordulni a kapu elé,de mivel látta a visszapillantóból,hogy valaki jön mögötte,meg ugye állnak a másik oldalon,ezért nem kezdte meg a kanyarodást....a mögötte hajtó autó sofőrje végülis neki csapódott a kifordított keréknek,ami ugye kiszakadt,de a mi kocsink még így is a saját sávjában maradt a másik pedig még "repült" kb.15 métert.....a rendőrségi végzésben pedig azt írták,hogy a párom nem volt kellőképpen körültekintő....az,hogy a másik autó mekkora sebességgel jött,hogy nem tartotta a követési távolságot,stb.. az nem számít,nem is érdekelt senkit....
2013. máj. 31. 18:10
 4/9 A kérdező kommentje:
személy sérülés nem történt,eddig még nem okozott balesetet sem....engem hordoz dolgozni a kocsival,és ő is dolgozik,de nem bejelentve....:( ilyenkor mire hivatkozzunk,hogy a jogosítvány maradhasson és vezethessen?Nekünk nagyon fontos,mert távol lakunk a munkahelytől...
2013. máj. 31. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg írtok egy kérelmet,ha van rá lehetőségetek,amiben hangsújozzátok a jogsi fontosságát a munkahejetek megtartása céljából.Mérget ne vegyetek rá,hogy sikerül mert sokan járnak melózni busszal,vonattal,stb.De próbának megéri megfogalmazni egy jókis levelet.És persze hangsúlyozd a 3 gyereket,a megélhetést,én belefogalmaznám a levélbe,hogy heti kétszer kezelésekre hordjátok az eggyik gyereket.Nagyjából ennyit tehettek,ha ez nem hatja meg őket akkor kénytelenek lesztek azt a 2 hónapot kivárni. Sok sikert.
2013. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért csak ti vagytok a felelősek? Ha a kifordított keréknek ment neki, akkor eléggé kicentizte a manővert. Már eleve egy ajtónyitásnyi oldaltáv sem volt meg, pedig a párod autója a padkán állt éppen.


Sokat tenni egyébként nem lehet, amit már eddig is írtak.

2013. jún. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 6


Azért, mert a rendőrség (és a másik fél) verziójában ez az ügy nyilván úgy nézett ki, hogy a kérdező lehúzódott az út jobb szélére, a padkára, mint aki parkol.


Majd a másik autós azt vallotta, hogy indexelés nélkül legurult elé a padkáról és már nem volt ideje elkapni a kormányt.


Ez esetben pedig elsőbbségadás elmulasztása és baleset okozás a vétség.


Azt meg eléggé marha nehéz kimagyarázni, hogy valaki mi a fenének húzódik le az út jobb szélére ha balra akar kanyarodni.

2013. jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 JulesM111 ***** válasza:

Van ez így, lehet, hogy az ellenoldalnak több pénze volt ügyvédre, szakértőkre.

Vezetéstől eltiltás ellen nem sokat tudsz tenni, mint amit valaki fentebb írt, fizetsz egy picivel több bírségot, és reménykedsz benne, hogy ők is úgy gondolják.

Ha ez nem jön be, akkor nincs mit tenni, vagy ne vezess, vagy sz@rd le, és reménykedj, hogy a 2 hónap alatt nem kapnak el.

2013. jún. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha az illetékes rendőrkapitány a rokonod,barátod stb.nyer ügy.ha nem akkor elfogadod a döntést.ennyit tehetsz.
2013. júl. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!